Skocz do zawartości

Odłączanie pompki paliwa przy LPG


kryters

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak to w końcu jest z tą pompką. Przeczytałem parę postów i nadal nie wiem czy można ją odłączyć podczas jazdy na gazie czy nie. Bo z tego co czytałem zdania są podzielone. Chciałbym u siebie takie coś zrobić. Oczywiście była by odłączana po przejściu na LPG.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy na allegro czy tez na stronch www z lpg sa dostepne modulu przekaziki i inne bzdety do odlaczania pompy paliwa na w czsie jazdy na gazie dostep do przewodow jak do samej pompy paliwa mozesz przy zastosowaniu przekazika zrobic ukryty wylacznik pompy czyly nikt auta na benzynie nie odpali (zlodziej) i z tego samego przekazika automatyczne odalczanie po przez sygnal z lpg kazdy elektryk cos takiego ci zrobi sam taki przekazik to groszowe sprawy tylko cza wiedziec co i jak podlaczyc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce odłączyć pompkę bo ostatnio brat wziął autko na parę dni i oczywiście benzyny nie zalał a że było jej bardzo mało to pompka poszła się pieprz.... Więc postanowiłem założyć to odcięcie. W ogóle to nie wiem gdzie podziewa mi się ta benzyna. Cały czas jej ubywa. Gazownik zapewniał mnie że jak jeżdżę na gazie to benzyny wtedy na pewno nie pobiera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka masz instalacje? Jesli II gen to na gazie odpalasz? Ja mam sekwencje i mi sie paliwo dosc szybko podziewa. Idzie dużo na rozruch i tą chwile zanim sie silnik zagrzeje i na gaz przelaczy. Szczegolnie duzo idzie w zimie. A co do odciecia pompki to gdzies na tym forum pisał ktoś kiedys ze pompka musi chodzic, bo przeplywajace paliwo chlodzi wtryski. :doh: ale z drugiej strony myślac to rzeciez na gazie wtryski nie chodza. Z reszta nie chce Cie wprowadzać w bląd, bo sam dokladnie nie wiem jak to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma prawa ci silnik jednoczesnie chodzic na bezn i gazie moze masz gdzies nie wielki wyciek ciezki do zlokalizowania bo paliwo zdazy wparowac jezeli odpalasz na beznynie a tak powino sie dziac to napewno bedzie ci tej bezynu ubywac ale nie powino w takim tepie ze to odczujesz sam ma gaz i odpalam na benzynie bo nie mam innej mozliwosci po przektoczeniu 1500 obrotow przelacza mi sie automatycznie na gaz a jezeli chcesz calkowicie odciac sie od bezyny i odpalac na gazie to kup se odrazu wtryski be te dojs szybko szlak trafi Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o instalke to mam sekwencje. Benzyny to mi na pewno nie bierze podczas jazdy na LPG. Odłączyłem kiedyś pompkę i się przejechałem, i chodził normalnie. Bo jak by siorbał coś benzyny to by już nie było to samo. A co do tego odcięcia to tak jak pisałem. Całkowicie nie mogę sie odciąć bo muszę na benzynie odpalać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyne warto miec zatankowana nie tylko ze wzgledu na zywotnosc pompy paliwowej, ale tez i ze wzgledu na gromadzenie sie wody w baku - tzn. im bardziej bak jest pusty, tym wiecej wewnatrz skrapla sie wody.

Najlepiej po prostu jezdzic zatankowanym samochodem i co pewien czas uzupelniac benzyne do pelna.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o instalke to mam sekwencje. Benzyny to mi na pewno nie bierze podczas jazdy na LPG. Odłączyłem kiedyś pompkę i się przejechałem, i chodził normalnie. Bo jak by siorbał coś benzyny to by już nie było to samo. A co do tego odcięcia to tak jak pisałem. Całkowicie nie mogę sie odciąć bo muszę na benzynie odpalać.

 

tak jak pisalem wczesniej sa moduly odpaczajace pompe paliwa automatycznie po przejsciu na gaz

prosze cie bardzo to juz ostatecznie powino rozwiazac twoj problem

 

http://allegro.pl/item206458487_przekaznik_czasowy_lpg_wylacznik_pompa_paliwa.html

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli samochod stoi 3miesiace to co pierwsze co wymiana pompy paliwa bo nie miala smarowania glupia i bezpodstawna teoria tym bardziej ze auto ma byc odpalane na bezynie wiec kilka razy dzienie bedzie przesmarowana co niektorzy nazwali

 

co do wtryskow na plg one i tak i tak nie pracuja a czy one az tak sie grzeja i ze az tak paliwo je chlodzi to juz sie nie wypowiem ale mi sie to nie wydaje az tak istotne

 

bo jezeli paliwo mialo by chlodzic wtryski to automatycznie wtryski nagrzewaly by paliwo a nagrzane paliwo to niezla bomba wiec ta teoria wydaje mi sie dziwna ale moge nie miec racji Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.