Skocz do zawartości

wadliwa naprawa automatu - warsztat ignoruje reklamacje


Bono

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

czesc,

 

mam problem z moim automatem (e39 530dA), pisalem juz na forum, ze jakis czas temu pojawily mi sie drgania przy jezdzie pomiedzy 90-120 km/h, po niedlugim czasie skrzynia postawila sie w stan awaryjny, postawilem samochod do warsztatu (na razie nie napisze, ktorego dokladnie, bo jeszcze daje chlopakom szanse)

 

zrobili, nie ma trybu awaryjnego, wymienili (podobno jakies tarczki + regeneracja konwertera)

 

niestety okazuje sie, ze drgania sa nadal, stwierdzono to podczas jazd testowych - tlumaczenie warsztatu: problem z silnikiem, oponami, walem itp. bzdury, generalnie warsztat nie poczuwa sie do jakiejkolwiek odpowiedzialnosci, skasowali 4 tys. zl i maja wszystko w 4 literach

 

pisze bzdury, bo kwestie zbadalem juz dosc dokladnie i wiem na 99%, ze problem tkwi w kiepskiej jakosci regeneracji konwertera (wykonywana w PL), lepszej jakosci usluge wykonuje sie w holandii... namierzylem juz warsztat, ktory juz przez ten problem przechodzil i wie jaka jest przyczyna usterki

 

to o co chcialbym zapytac, to jak wedlug was zachowac sie w stosunku do warsztatu? jak ich zmusic do wywiazania sie z gwarancji odnosnie wadliwie wykonanej uslugi? szkoda mi oczywiscie 4 tys. zl wyrzuconych prawie, ze w bloto...

 

aha, bedac po raz ktorys w tym warsztacie, rozmawialem z gosciem, ktorym wyjezdzal omega 3,2 v6 - byla to jego 2 reklamacja na robote... widac, kolesie nie przykladaja sie...

 

wszelkie podpowiedzi mile widziane!

 

dzieki

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pierw do niezależnego rzeczoznawcy ale takiego co zna automaty

 

to z pewnoscia... ktos zna takowego w warszawie lub okolicach? ewentualnie olsztyn i okolice? pewnie udam sie do pzmotu, ale wlasnie pytanie o wiedze przecietnego rzeczoznawcy pzmotu nt. automatu...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się do tematu. nie w kwestii automatu, a turbo, ale chodzi o kwestię reklamacji...

 

auto 530d 2002r 125tys przebiegu. regenerowałem turbinę, tzn wymieniony był cały srodek. turbina była wymontowywana i montowana w innym warsztacie niż ten, gdzie naprawiali turbinę... po zamontowaniu zregenerowanej, po ok 1000km turbina zaczęła świstac, huczec aż w końcu stanęła. wymontowałem turbo znowu. warsztat, który naprawiał turbo, gdy poszedłem z reklamacją, powiedział, że musiało cos wpaśc do turbiny, z silnika albo układu wylotowego, jakis nagar, czy coś, bo uszkodzony został wirnik!!! a przecież przy montazu cały układ był wyczyszczony!!! co robic w takiej sytuacji, gdzie szukac wsparcia, za regeneracje turbo dałem 2500zł, nie mówiąc o kosztach montazu i demontazu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domyślam sie że chodzi o warsztat samko przy okopowej.

Byłem tam kiedyś z e39 535ia (skrzynia 5HP24) - ciekł olej na połączeniu silnika ze skrzynią.

Podjechałem pan z wąsem pomacał, pooglądał i stwierdził że skrzynia jest do remontu trzeba robić konwenter i szlifować jakiś wypust. Generalnie z 4 tys nie wyjdziemy, ale mniej niż 3 tys też nie bedzie.

Włosy staneły mi na głowie - ale po chwili zastanowienia - przecież auto jeździ normalnie, nic nie szarpie skrzynia dobrze zmienia biegi, jest tylko jeden mały wyciek - zadałem panu pytanie, sprawdzające czy wie o czym mówi. Zapytałem jaki olej naleją po tym "remoncie" w odpowiedzi usłyszałem - ZWYKŁEGO ATF-a...... w tym momencie zrozumiałem ze jest to nie stacja zajmująca sie automatami.....a przysłowiowy henio co zna sie na wszystkim i nie takie rzeczy już naprawiał.

Auto odstawiłem do Pawłoskiego w łomiankach, gdzie skończyło sie na wymianie uszczelniacza i uzupełnieniu poziomu oleju.

Pozdrawiam!

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
domyślam sie że chodzi o warsztat samko przy okopowej.

 

nie chodzi o samko - o nich sie juz naczytalem duzo wczesniej wiele niepochlebnych opinii

 

na razie nie bede pisal na forum, ktory warsztat dal ciala w moim przypadku, ale jesli nie wyprostuja sprawy, pelen opis procesu znajdzie sie nie tylko na tym forum :)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Taki to problem, że konwerter zwyczajnie nie został wyważony.

Auto Classic Service - 603975574

BMW Partner

Diagnostyka, mechanika i elektryka BMW

Swapy i indywidualne modyfikacje

AUTOPOMOC

BMW M7 - 1:44.821 Tor Poznań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz mieć pewność, że naprawa nie została poprawnie wykonana. Tu może pomóc jakiś rzeczoznawca, ale nie koniecznie.

Potem wysyłasz pismo do warsztatu z żądaniem uznania reklamacji i naprawy auta. Jeżeli się zajmą, to ok, jeżeli nie, to poproś o pisemne uzasadnienie decyzji warsztatu.

Potem idziesz z tym wszystkim do Rzecznika Praw Konsumenta (przeważnie jest taki przy Urzędzie Miasta lub w UM możesz się dowiedzieć, gdzie takiego szukać), on zajmie się sprawą (bezpłatnie).

Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam,

 

odswierzam watek, bo pojwily sie nowe okolicznosci w sprawie...

 

wczoraj niestety "w trasie" stracilem wszystkie biegi, jade ok. 140km/h i nagle wskazowka obrotomierza skacze do gory, tak jakbym wyrzucil na luz...

 

zatrzymalem sie, cos tam slysze, ze chrobocze w skrzyni, no nic laweta, bez tego sie nie obedzie

 

pomyslalem sobie, ze zadzwonie do warsztatu, w ktorym robilem ok. miesiac temu skrzynie i ktory nastepnie nie chcial mi uznac reklamacji (opisywane powyzej drgania w pewnym zakresie obrotow)

 

nie wierzylem, ze to slysze, koles powiedzial, ze zajmie sie samochodem, jesli przyjde do niego z opinia niezaleznego rzeczoznawcy, potwierdzajaca, ze wina lezy po stronie skrzyni (sic!)

 

rece absolutnie opadaja, zaplacilem 4 tys. zl i slysze, ze wlasciwie to ja moge sie pocalowac w 4 litery, samochod przejechal niecale 2 tys. km od naprawy, wczesniej zglaszalem reklamacje... po prostu niewiarygodne

 

czy szanowne grono uwaza, ze ewentualnie wlozenie skrzyni uzywki ma sens? tam gdzie obecenie planuje oddac samochod (warsztat z automat.pl) taka naprawa bedzie kosztowala pewnie ok. 6 tys. zl - troche tych kosztow sie niestety zbiera

 

aha, jesli chodzi o warsztat, to w ramach niepolecania - AUTO JOZEFOW, Jozefow, ul. Cicha 7

 

mam zamiar opisac cale zamieszanie z naprawa bardziej szczegolowo (bo wiecej pojawilo sie tam po drodze rzeczy, ktore byly zadziwiajace), tymczasem tylko ostrzezenie

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym nie przepuscił oszustom tej skrzyni.Zrobiłes opinie rzeczoznawcy zanim skrzynia sie rozpadła????Jesli tak i masz dowody i opinie to postrasz ich sadem.Jesli nie wymiekna to oddaj sprawe do sadu.Ja wygrałem w sadzie o zwrot kasy za wadliwy samochód.To nie jest take trudne tylko trzeba miec troche wolnego czasu na rozprawy.A teraz co????Włozysz uzywke nie wiadomo w jakim stanie i znowu koszta???? :nienie: I nie wiadomo jak długo skrzynia pochodzi.Ja bym ostro nacisną ten warsztat.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

oczywiscie nie zamierzam odpusic, po pierwsze ze wzgledu na kase, a po drugie ze wzgledu na butna postawe wlasciciela warsztatu - nie sadze, aby w tym przypadku obylo sie bez sadu...

 

ile czasu nalezy liczyc na tego rodzaju sprawe w sadzie?

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie nie zamierzam odpusic, po pierwsze ze wzgledu na kase, a po drugie ze wzgledu na butna postawe wlasciciela warsztatu - nie sadze, aby w tym przypadku obylo sie bez sadu...

 

ile czasu nalezy liczyc na tego rodzaju sprawe w sadzie?

 

Rzeczoznawca jak zerknie w skrzynie to bedzie wiedzial co jest 5 i co jest powodem uszkodzenia wiec jak masz rachunek z Naprawy to nie ma sie co bac , wolac rzeczoznawce wtedy z opinia rzeczoznawcy pod sad lub do rzecznika prawa Konsumeta ,tak zwany kwitek miec w reku i fure na koszt partaczy do Srevisu BMW na Naprawe dostarczyc to ich powinno nauczyc jak zaplaca 20-30 tysi za naprawe ehhh szkoda slow na takich baranow.

 

Sprawa ma sie tak ze sam bedziesz musial poczatkowo zaplacic za Naprawe lecz jesli zaklad jest ubezpieczony to spawa odbedzie sie bez gotowkowo i w kazdym warsztacie a nawet w ASO na czas Naprawy przysluguje ci Auto zastepcze lub zadosc uczynienie w roznego rodzaju to formie a na koniec to i tak ty bedziesz sie smial z nich a nie oni w najgorszym wypadku moga stracic licencje na prowadzenie warsztatu , lub jak im zalozysz sprawe Cywilna to wysokosc odszkodowanie/zadosc uczynienie nie bedzie miala gornej granicy a egzekfowaniem kasy sie nie martw teraz idzie to prawie z dnia na dzien Komornik wpadnie i juz kasa bedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Sprawa ma sie tak ze sam bedziesz musial poczatkowo zaplacic za Naprawe lecz jesli zaklad jest ubezpieczony to spawa odbedzie sie bez gotowkowo i w kazdym warsztacie a nawet w ASO na czas Naprawy przysluguje ci Auto zastepcze lub zadosc uczynienie w roznego rodzaju to formie a na koniec to i tak ty bedziesz sie smial z nich a nie oni w najgorszym wypadku moga stracic licencje na prowadzenie warsztatu , lub jak im zalozysz sprawe Cywilna to wysokosc odszkodowanie/zadosc uczynienie nie bedzie miala gornej granicy a egzekfowaniem kasy sie nie martw teraz idzie to prawie z dnia na dzien Komornik wpadnie i juz kasa bedzie

 

Elvishh - mysle, ze raczej na 100% bede musial zaplacic za ponowna naprawe z wlasnej kieszeni; napisales, ze jest mozliwosc naprawy bezgotowkowej, gdy warsztat jest ubezpieczony - piszesz o ubezpieczeniu tych brakorobow, czy tego warsztatu, w ktorym dokonam ponownej naprawy? nie wydaje mi sie, zeby w tym drugim chcieli mi to "kredytowac"

 

auto zastepcze - z czego wynika mozliwosc skorzystania z tej opcji? rozumiem, ze moglbym wypozyczyc samochod, wylozyc gotowke, a pozniej na drodze sadowej zadac zwrotu poniesionych kosztow, innej drogi nie widze, niestety terminy w zakladzie, w ktorym bede robil samochod (automat.pl) to ok. 2-3 tygodnie, ale mysle, ze poczekam... juz raz przyspieszylem naprawe :)

 

ile trawa taka sprawa cywilna? (pi razy drzwi)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile trwa sprawa????To zalezy tez od drugiej strony(warsztatu).U mnie ten gosc który mi sprzedał trefne auto pare razy przynosił zaswiadczenie od lekarza o chorobie.Ja musia łem dojezdzac 60 kilosów do sadu.Bo niestety prawo jest takie,ze rozprawa odbywa sie w sadzie pozwanego :evil: W koncu zrezygnowałem z adwokata i zostałem sam.Ale wygrałem i dostałem zwrot gotówki+zwrot kosztów sadowych.Trwało to wszystko(od dnia zakupu) jakies trzy miesiace.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy szanowne grono uwaza, ze ewentualnie wlozenie skrzyni uzywki ma sens? tam gdzie obecenie planuje oddac samochod (warsztat z automat.pl) taka naprawa bedzie kosztowala pewnie ok. 6 tys. zl - troche tych kosztow sie niestety zbiera

Musialbys miec 100% pewnosc jezeli chodzi o stan. Ile kosztuje taka uzywka? Ile zaoszczedzisz na wlozeniu uzywki w stosunku do naprawy i tak na prawde na czym polega ta naprawa? Rozumie, ze Olczak daje Ci jakas gwarancje po naprawie skrzyni!

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

czy szanowne grono uwaza, ze ewentualnie wlozenie skrzyni uzywki ma sens? tam gdzie obecenie planuje oddac samochod (warsztat z automat.pl) taka naprawa bedzie kosztowala pewnie ok. 6 tys. zl - troche tych kosztow sie niestety zbiera

Musialbys miec 100% pewnosc jezeli chodzi o stan. Ile kosztuje taka uzywka? Ile zaoszczedzisz na wlozeniu uzywki w stosunku do naprawy i tak na prawde na czym polega ta naprawa? Rozumie, ze Olczak daje Ci jakas gwarancje po naprawie skrzyni!

 

no wlasnie, 100% pewnosci z uzywka nigdy nie bedzie, uzywka to ok. 3-3,5 tys. + zalozenie, naprawa, szacuje, ze bedzie kosztowala ok. 6-7 tys. zl, gwarancja jest z tego co pamietam na pol roku (z tego pierwszego warsztatu tez mam pisemna gwarancje na pol roku), Olczak ma pierwszy mozliwy termin na 3 sierpnia, bosze, nic tylko otwierac warsztat, chyba poczekam...

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, 100% pewnosci z uzywka nigdy nie bedzie, uzywka to ok. 3-3,5 tys. + zalozenie, naprawa, szacuje, ze bedzie kosztowala ok. 6-7 tys. zl

To chyba lepiej naprawic swoja, jezeli dadza ci gwarancje naprawy i sprawnosci. Niestety Olczak na takie naprawy ma chyba odlegle terminy.

Tomek

Marzenia się spełniają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.