Skocz do zawartości

Jakie zawieszenie do E-36 6 cylindrów???


miodziors1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Może ktoś wie jak niedużym kosztem obniżyć zawieszenie w E-36 z 6 cylindrowym silnikiem! Próbowałem założyć sprężyny obniżające (czerwone) do standardowych amortyzatorów ale niestety mi troszęczke nie poszło i po 500km amortyzatory zaczeły lać. Z takim rozwiązaniem otrzymałem obniżenie w granicach 6-8cm (przy rozmiarze opony 225/45/17 opony schowały się w przednie błotniki, przedni oryginalny zderzak jest jakieś 7cm nad ziemią a progi jakieś 6cm, autem jedzie się jak taczką, zawieszenie pracuje może ze 3cm w dół). Następnym pomysłem jest zamontowanie amortyzatorów o skróconym skoku ale nie wiem co do ta i jakie sprężyny założyć do tych amorów (czy wspomniane już wcześniej czerwne czy standardowe)??? Chciałbym aby siadła ale żeby nie zaczepiała o tzw. policjanty na osiedlach, oraz żeby pozostał jakiś komfort z jazdy!!! Proszę o poradę bo niedługo to na kombinacje i porady znajomych wydam więcej niż na nowe zawieszenie gwintowane!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Może ktoś wie jak niedużym kosztem obniżyć zawieszenie w E-36 z 6 cylindrowym silnikiem! Próbowałem założyć sprężyny obniżające (czerwone) do standardowych amortyzatorów ale niestety mi troszęczke nie poszło i po 500km amortyzatory zaczeły lać. Z takim rozwiązaniem otrzymałem obniżenie w granicach 6-8cm (przy rozmiarze opony 225/45/17 opony schowały się w przednie błotniki, przedni oryginalny zderzak jest jakieś 7cm nad ziemią a progi jakieś 6cm, autem jedzie się jak taczką, zawieszenie pracuje może ze 3cm w dół). Następnym pomysłem jest zamontowanie amortyzatorów o skróconym skoku ale nie wiem co do ta i jakie sprężyny założyć do tych amorów (czy wspomniane już wcześniej czerwne czy standardowe)??? Chciałbym aby siadła ale żeby nie zaczepiała o tzw. policjanty na osiedlach, oraz żeby pozostał jakiś komfort z jazdy!!! Proszę o poradę bo niedługo to na kombinacje i porady znajomych wydam więcej niż na nowe zawieszenie gwintowane!!!

 

 

 

kup zestaw zawieszenia o danym obniżeniu firmy np... KW,EIBACH LUB WEITEC ALE TA OSTATNIA JEST MIĘKKA.są to komplety sprężyn z amortyzatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kolega polecam KIT (sprężyny + amortyzatory), KW lub H&R koszta zastawu KW ok 2300 - 2400, H&R jest nieco tańszy i ostatniego polecam.

Co do wysokości miałem problem z zawieszeniem 60/40, dlatego po kupnie zostało zamontowane nowe zawieszenie 40/15 Weitec/Bilstein i jest OK - poniżej link do galerii z fotkami (na samym dole).

Galeria moich pojazdów i ich historia

http://img149.imageshack.us/img149/6353/podpisoj3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kit bilstein B10, normalnie rewelka, nie ma strasznej taczki na tor powiedzialbym ze za miekie ale do normalnej jazdy super, do tego ma tuleje wchacza od emki 3.2 prowadzi sie jak gokard,reakcja auta na ruch kierownica jest natychmiastowa
przednie kola sluza do kierowania, a tylne do napedzania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item204392014_zawieszenie_sportowe_bilstein_bmw_e_36.html

czy ten zawias podjejdzie do compacta 316 ??

 

sorry ze w tym temacie ale nie chcialem zakladac nowego zeby nie robic burdelu, dzwonilem do sprzedajacego mowi ze w katalogu jest ze w kazdym e36 zawias jest taki sam troche mi sie nie chce w to wierzyc :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.