Skocz do zawartości

Po wymianie klocków hamulcowych czujnik dalej świeci!czemu??


dariush69

Rekomendowane odpowiedzi

Czujnik w momencie poinformowania o zuzyciu klockow do niczego juz sie nie nadaje. Jesli ktos chce aby nie swiecily sie klocki musi wymienic je zanim czujnik zacznie wskazywac wymiane. Teraz mozesz wyjac zegary i wyjąc zarowke hehe ;) Lub nowy czujnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moj mały mógz to czujnik działa tak ze stanowi obwód a w momencie wskazania info o klockach zostaje on przerwany/przetarty (w kazdym razie uszkodzony i przerwa w obwodzie uruchamia kontrolke klockow. Ale poprawcie mnie jesli sie myle. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki czujnik to zwyklu obwod - w momencie zurzycia klocka drucik sie przerywa i kontrolka zaczyna swiecic - wystarczy zwiazac 2 konce przewodu i gasnie :) - poczytajcie panowie forum a nie piszecie takie bzdury o dolewaniu plynu czy uziemieniu :D...

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A nie lepiej kupic po prostu nowy niz skrecac jakies przewodziki? :duh: Zenada. To znaczy robcie sobie ze swoim samochodem co chcecie ale jak takie cos slysze to kojarzy mi sie moj pierwszy opel kadett, rocznik 1983. :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic po prostu nowy niz skrecac jakies przewodziki? :duh: Zenada. To znaczy robcie sobie ze swoim samochodem co chcecie ale jak takie cos slysze to kojarzy mi sie moj pierwszy opel kadett, rocznik 1983. :mad2:

 

.......tez miałem kadecika zanim przesiadłem sie do BMW co prawda model E z 1988 roku ale był ok i zadowolony z niego byłem do momentu zakupu bmw opel sie kryje u nowego właściciela;)

 

Wracając do czujnika to tez mysle ze najlepsze rozwiązanie to kupno nowego czujnika ja co prawda wymieniając klocki nie musiałem wymieniać czujnika bo był dobry i kontrolka nie świeci tylko gaśnie zaraz po odpaleniu auta.Tak wię c wszystko jest ok.

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupic po prostu nowy niz skrecac jakies przewodziki? :duh: Zenada. To znaczy robcie sobie ze swoim samochodem co chcecie ale jak takie cos slysze to kojarzy mi sie moj pierwszy opel kadett, rocznik 1983. :mad2:

 

Moja wypoeidz miala przedstawic lopatologicznie zasade dzialania czujnika :) tez jestem za tym zeby go wymieniac bo kosztuje raptem 12 plnow :D

Lubię BMW - od 15 lat...trochę ich ujeżdzałem

Teraz pora na AMG :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie kolego 12pl i raczej po sprawie a jak byś kupił dobre klocki to nawet miał byś w zestawie

 

co prawda ja ten problem mam w e30 że czujnik i klocki nowe i prubowałem zewrzeć przewody a kontrolka i tak się świeci przewód też cały ale zonk uciołem przewód pięć cm wyżej od wtyczki a tam jeszcze jeden trzeci przewodzik ciekawe do czego skoro tu chodzi tylko o obwód lub zetknięcie się z masą ( do wtyczki niby dwa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.