Skocz do zawartości

320D - Strasznie zamula przy włączonej klimie


Tzone

Rekomendowane odpowiedzi

Może sprężarka kończy swój żywot? Też tak miałem - okazało się, że panowie w Norauto uzupełnili czynnik w klimie zapominając o uzupełnieniu oleju. No i sprężarka do wymiany, razem z osuszaczem i innymi drobiazgami - koszt 1300. Jedź jak najszybciej do kogoś kto profesjonalnie zajmuje się klimatyzacjami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem takie "wycie" po uzupelnieniu gazu w ukladzie klimatyzacji... okazalo sie ze sprezarka jest OK - ale padlo lozysko w kole pasowym na sprezarce. Wylo jak stary odkurzacz.... po wymianie jest ok. Koszt w porownaniu z wymiana sprezarki minimalny...okolo 200pln. :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez lekko klima wyje, i wyraznie odbiera kilka koników, w dodatku bardzo slabo chlodzi i z tego wzgledu nadaje sie tylko praktycznie na trase... no chyba ze mam cos uwalone :mrgreen:

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Mam DOKŁADNIE ten sam problem !!! Wycie, i zamulanie autka, tak jak by mi odjeło 50PS, no i nie zawsze chce sie właczyc klima. Zastanawiam sie tylko gdzie to oddac do naprawy, tak aby ktos naprawde profesjonalnie podszedł do sprawy ! Bo wymienic wszystko to nie sztuka, ale płace ja :mad2: Dotam tylko ze jak obserwuje tutaj rózne tematy to mase usterek sie powtarza- hmmm dziwne ze z biegiem czasu konstruktorzy na Bawarii tego nie wyeliminowali !!! Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z gór: upał 30 oC+ około 1000 m n.p.m + włączona klima na 3 biegu= chyba 60% mocy silnika. Szok. klima mi chłodzi dobrze ale mocy odbiera że można sie pochlastać...

Czy to tak zawsze jest że w upały włączenie klimy powoduje odczuwalny spadek mocy silnika??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie wróciłem z gór: upał 30 oC+ około 1000 m n.p.m + włączona klima na 3 biegu= chyba 60% mocy silnika. Szok. klima mi chłodzi dobrze ale mocy odbiera że można sie pochlastać...

Czy to tak zawsze jest że w upały włączenie klimy powoduje odczuwalny spadek mocy silnika??

 

U mnie spadek jest ale nie az taki duzy zeby 50 konikow odbieralo, autko jedzie nadal maks predkosc wiec chyba nie odemuje az tyle... za to dodam ze szarpie przy przejsciu rpzez 4 tys obr (chyba wyl kompresor).. :]

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakaś plaga, u mnie mocy spadło tak z 10-15% ale do tego automat przy mocniejszym dodaniu gazu powinien zmienić bieg na niższy a on trzyma na wyższym i ani myśli coś robić. dopier na pozycji pedału sport zmienia na wyższy. nie zawsze tak jest ale dość często mi sie to zdaża.

klima chodzi cicho.

 

niech ktoś coś wymyśli :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.