Skocz do zawartości

jak jade 150km/h i w zwyz palą mi się gumy :/


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problem polega na tym, ze jak jade trasa to juz powyzej 150km/h czuje zapach palonej gumy im wyzsza predkosc tym zapach intensywniejszy. czym to moze byc spowodowane, z gory dzieki za pomoc.

 

Uzywam opon debica 185/65/15R cisnienie: przod 2,2, tył 2,5 atm (opony sa na gwarancji, w poprzednim sezonie zrobilem na nich okolo 30tys km, wulkanizator przy wymianie powiedzial ze sa w idealnym stanie)

Kola sa wywazone.

Wymienialem w tym roku przednie amorki + wahacze z koncowkami. Po wymianie bylem na ustawieniu zbierzności u speca ktorego polecilo mi 3 mechanikow i kilkunastu znajomych

Wczoraj bylem na przegladzie, w pierwszej lepszej stacji diagnostycznej (ani jednego znajomego) diagnoza stan techniczny idealny

 

Ma ktos jaki pomysl, od czego moze sie palic guma (w poprzednim sezonie przy 190-200km/h nie bylo takich objawow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wydechu przykleiła ci się foliowa siatka. jak dajesz w palnik powyżej 150 spaliny rozgrzewają układ, a ten zaczyna topić siatkę. woń dostaję sie poprzez na przykład dzwignie lewarka zmiany biegów. topiona (nie palona) reklamowka daje mocny smród. klęknij przed swoim autem i obejrzyj układ wydechowy od kolektora do powiedzmy katalizatora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to nie guma tylko zapach palonego oleju.Kiedys mi polecial olej na kolektor i przez jakis czas w kabinie smierdzialo guma (opowietrzenie odmy)

 

Tez jest to rozwiazanie, tym bardziej ze dolewalem ostatnio i jak zwykle musialo mi sie k... ulac :D Dzisiaj posprawdzam, ewentualne resztki postaram sie usunac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do wydechu przykleiła ci się foliowa siatka. jak dajesz w palnik powyżej 150 spaliny rozgrzewają układ, a ten zaczyna topić siatkę. woń dostaję sie poprzez na przykład dzwignie lewarka zmiany biegów. topiona (nie palona) reklamowka daje mocny smród. klęknij przed swoim autem i obejrzyj układ wydechowy od kolektora do powiedzmy katalizatora.

 

Dziekuje za wskazowke, dzisiaj podjade na kanał i posprawdzam uklad wydechowy. Dam znac na forum

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapach jest na prostych lub na delikatnych łukach.

 

Bardzo polubilem to forum z tego wzgledu, ze sa tu ludzie,ktorzy bezinteresownie chca mi pomoc. W dzisiejszych czasach takie zjawisko jest coraz rzadziej spotykane. Postaram sie to zrekompensowac z nawiazka, co prawda na sprawach mechanicznych nie znam sie za dobrze. Ale sa dziedziny w ktorych sluze pomoca (gielda, finanse itp..)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moim zdaniem misiek to bedzie na 100% olej, jeżeli nie na kolektorze to na skrzyni. Miałem podobne efekty , tylko ja gnałem ok 200 non stop, a po zatrzymaniu auta i otworzeniu maski buchało dymem jak z pieca ..

 

U mnie delikatnie pociła się skrzynia (automat), ale przy tych predkościach są duże temperatury, dodatkowo na dworze było ze 25 stopni w cieniu :)

 

A propos twoich zainteresowań, sam troche dłubie w finansach, choć niewiem jak długo ...

 

Pozdrawiam,

Rafał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej - ok może być ale zapach oleju da się odróżnić od palonej gumy (jest słodszy :)). Jak chlapie, to możesz to zaobserwować i poczuć nie koniecznie przy 150. Moja rada otwórz maskę po ostrej jeździe i zobacz czy się gdzieś zanadto nie smaży.

 

Opony - chyba, że gdzieś trą, np. na Polskiej drodze przy dołkach dotykają jakiegoś elementu, tylko że to przeważnie słychać.

 

Moim zdaniem mogą być okładziny, smród jest podobny do właśnie gumowego, może lekko gdzieś dociskają albo zanadto masz pokrzywione tarcze, ewentualnie ręczny podciągnięty za wysoko. Wiadomo że jak się wszystko rozszerzy, po przejechaniu paru kilometrów ostrzej to zmniejszają się odstępy.

 

Również nie wykluczałbym sprzęgła, chociaż jak ono zaczyna śmierdzieć to powinno się ślizgać albo przynajmniej ciężko chodzić.

 

Słyszałem o przypadku śmierdzącego paska klinowego :) ale przy takim pędzie, nie bardzo wydaje mi się to wiarygodne źródło smrodu. :)

 

Sprawdziłbym hamule.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.