Skocz do zawartości

Obramówki jak w nowym BMW :)


Filipe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiałem się nad zamianą listew wokół drzwi z czarnych na srebrne - takie jak są w nowszych typach samochodów.

Wiecie o co mi chodzi? Takie srebrne obwoluty otaczające szybę.

Widziałem taką przeróbkę w jednym samochodzie - ktoś obkleił stare listwy jakimś sreberkiem, folią, czy czymś takim.

Z daleka efekt był świetny, ale z bliska porażka.

Macie może lepsze rozwiązanie? Może widzieliście takie gotowe listwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są listwy, części nr 51131977681 i 51131977682. ~80zł nówka sztuka. Dostępne oczywiście w dowolnym kolorze pod warunkiem że jest to kolor czarny. Co do "chromline" to poszukaj na forum w galerii, ktoś ma takie coś na swojej e36.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam sie do pytania. U mnie na listwie nad szybą od strony kierowcy pojawiły się odpryski czarnej farby i nie wygląda to ciekawie :( Myślałem o tym by to pochromować, wiem że super by to wyglądało do mauritiusblau (ogólnie do wszystkich ciemnych kolorów) jednak gdy sie dowiedziałem że chromowanie listew to ceny od 150zł za sztukę to ręce mi opadły :shock: Może ktoś wie jak by to zrobic np taniej? W ostateczności bede je obie musiał pomalować na czarno.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy chodzi ci kolego o zrobienie czegoś takiego wokół szyb jak ja zrobiłem?

http://xs215.xs.to/xs215/07204/DSC00227.JPG

 

Sorry ze wchodze w parade - ale podobaja Ci sie te napisy na drzwiach? :roll:

A co do "chromowej listwy" dodalbym ja rowniez na dole szyb, tak jak jak maja beemy w oryginale.

BMW 316ti N46B18A '04 - sprzedane

BMW 318ti M44B19 '98 - sprzedane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiałem się nad zamianą listew wokół drzwi z czarnych na srebrne - takie jak są w nowszych typach samochodów.

Wiecie o co mi chodzi? Takie srebrne obwoluty otaczające szybę.

Widziałem taką przeróbkę w jednym samochodzie - ktoś obkleił stare listwy jakimś sreberkiem, folią, czy czymś takim.

Z daleka efekt był świetny, ale z bliska porażka.

Macie może lepsze rozwiązanie? Może widzieliście takie gotowe listwy?

 

Nie kupuj zadnego shitu z allegro ... jezeli chcesz juz cos takiego robic kup cos orginalnego ale jak dla mnie ... nie dotykaj tego .

BMW chcąc wizualnie podrasowac auto ( na sportowo) daje shadowline (czarne listwy) /to nie moj wymysl , uslyszalem to od pracownika salonu BMW w niemczech/

dlatego powiem Ci zostaw tą cupete tak jak jest

Pozdrawiam

:twisted: :nienie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nygus7- napisy na drzwiach podobają mi sie bardzo- to jedna sprawa, a druga ich funkcja to: miałem paskudne rysy na drzwiach od kierowcy i w ten sposób już ich nie widać. listwy na dole szyb tez będą tylko zabrakło mi już na to chromiku, dokupie i napewno zrobie.
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie zrywałem starych, po prostu nakleiłem chromowana listwe na tą co była. zrobie fotke z bliska i wyśle. Nie każdemu musi sie to podobać, mnie osobiście bardzo sie podoba i znajomi tez to chwalą, kilku juz poszło w moje ślady i zrobili w innych autach. pozdro
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Na prawdę fajnie to wygląda.

Mógłbyś podesłać jakieś linki do takich listew na allegro? :modlitwa:

I jeszcze jedno. Jak się to montuje? Zdejmuje się stare listwy i zakłada nowe,czy tylko coś się dokleja? Napisałeś w którymś wątku, że nie założyłeś tych listew na dole szyby,bo zabrakło Ci chromu,czyli tych listew z allegro tak?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest. kupiłem te listwy na allegro,będę zamawiał bo mi zabrakło, sprawdze w wygranych aukcjach od kogo brałem i wyśle wam linka. nakleja sie je na oryginalne listwy. chromy te mają swój klej, który jest bardzo mocny, pisałem o tym wcześniej, trzeba pamiętać o odtłuszczeniu przed klejeniem i tyle. znajde linka i wysyłam. pozdro
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek mam takie pytanko: Jakim odcieniem przyciemniales szyby?!Chodzi mi o to w jakim stopniu masz przyciemnione?! I , II czy III?!Bo mam zamiar to robic u siebie tylko niemoge sie zdecydować! Doradzałbys przyciemnianie np.przod I a tył II czy kijowo to wyglada?!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś przyciemnione szyby w Oplu Astrze 3d - przód II,a tył III i wyglądało bardzo fajnie. Jeździłem dwa lata i raz mi policja chciała dowód zabrać za folię na szybach :( ale nie zabrali. Później sprzedałem samochód. Kolega miał przód I a tył II w Polo i tak sobie to wyglądało. Miałem zamiar przyciemnić tak,jak on, ale zdecydowałem się na mocniejsze przyciemnienie i nie żałowałem. Tak też polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Jeśli chodzi o listwy z Allegro to nie jestem przeciwnikiem, pod warunkiem że są dobrze przyklejone. Ja miałem takie, dość mocno powyginane i było ok. Ale do czasu upałów, wtedy w zagięciu(mała szybka w tylnych drzwiach sedana) zaczęły odchodzić, po prostu taśma dwustronna nie wytrzymywała. Było to też wynikiem tego że przy przyklejaniu formowałem je gorącym powietrzem no i w słońcu listwy próbowały "wrócić" do swego poprzedniego kształtu czyt. prostowały się. Jednak gdy przykleiłem je klejem było git. Teraz w coupe też sie przymiezam do ich założenia :D

A tak to wyglądało

http://nexhost.info/pic.php?u=502VNSU4&i=10160

http://nexhost.info/pic.php?u=502VNSU4&i=12869

 

Na ciemnym kolorze to ciekawie wygląda....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.