Skocz do zawartości

Wyświetlacz Climatronica


PappaIce

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie, ale jeszcze poczekaj.

 

Dziś kupiłem 5 sztuk...gosc się mnie pyta:

 

- jakie napięcie?

- 12V - odpowiadam (pierwsze co mi przyszło do głowy)

 

W domu jednak patrzę, a tu gośc pisze: 0,47 50 volt...

Wracam do sklepu i słyszę: "nie ma"

 

 

W necie szukam i to co napisałem wcześniej - o napięciu 50 nigdzie nie występują. Wkurzyłem się i zaczynam czytac tę sławną już instrukcję. Nagle patrze i w tekście dalej w nawiasie gosciu pisze: "at least 35 volts". No to już znacznie łatwiej - takich jest na pęczki...ale hola myślę sobie - NIGDZIE nie ma o napięciu 12V...

 

 

...zaczynam się przyglądac uprzednio zakupionym i czytam:

 

"0.47 - 35" - znaczyłoby (o ile się orientuję w temacie), że są o napięciu 35 V...zgadza się?

 

Jeśli tak - jutro lutuję z kumplem, rezultaty opiszę.

 

A propos - czyżby goscie w tak znanym sklepie nie wiedzieli co wydają klientom?

 

pzdr.[/img]

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokłądnie taki jak trzeba , kupiłem chyba 10 szt , zużyłem 1 i działa już prawie rok , jak chcesz to moge ci wysłać.

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz co? ten jest większy i wygląda na to, że to 47 a nie 0,47

 

w nawiązaniu do instrukcji - sporo osób zrobiło z takim jak pokazałeś i było dobrze.

 

 

tylko ja za to odpowiedzialności nie biorę.

 

swój zrobili mi właśnie kumple - po pracy będą mógł sprawdzić jak to działa.

 

pzdr.

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety...

 

 

zamontowałem klimatronika z powrotem, ale problem pozostał, wciąż wyświetlacz jakby nie stykał i trzeba czasem go wcisnąc, żeby pokazał obraz...

 

 

także widzisz Rudy - empirycznie sprawdziłem, że NIE KAŻDY problem w climatroniku BMW E36 sprowadza się do tego kondensatorka :P

 

 

teraz już nie wiem co robic. Albo oddac go do ASO BMW ( :mad2: ), albo szukac speców po sieci, co się tym zajmą.

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... odebrałem panel od elektronika wpinam i ... DZIAŁA :) wszystko pięknie cacy aż do momentu gdy powiedziałem żonie:"fajnie że klima działa" i w tym momencie się posrało :(. Ten sam problem co był ale pojawiło się coś dodatkowego : gdy panel się wyłączy następuje terkotanie przekaźników w skrzynce z bezpiecznikami i w podszybiu :( Gdy odłącze panel(niebieską kostkę) objaw ustępuje. Tak samo jest jak panel "łaskawie" się włączy terkotanie ustępuje.Wygląda to na jakieś zwarcie czy co . Dodam ,że przed zmianą kondensatora tego nigdy nie było... Teraz już mi tyko zostaje jakiś elektryk , tylko gdzie takiego znaleźć co ogarnie temat ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak... odebrałem panel od elektronika wpinam i ... DZIAŁA :) wszystko pięknie cacy aż do momentu gdy powiedziałem żonie:"fajnie że klima działa" i w tym momencie się posrało :(. Ten sam problem co był ale pojawiło się coś dodatkowego : gdy panel się wyłączy następuje terkotanie przekaźników w skrzynce z bezpiecznikami i w podszybiu :( Gdy odłącze panel(niebieską kostkę) objaw ustępuje. Tak samo jest jak panel "łaskawie" się włączy terkotanie ustępuje.Wygląda to na jakieś zwarcie czy co . Dodam ,że przed zmianą kondensatora tego nigdy nie było... Teraz już mi tyko zostaje jakiś elektryk , tylko gdzie takiego znaleźć co ogarnie temat ...

mówisz masz

http://moto.allegro.pl/item198482464_panel_klimatyzacji_bmw_e36_naprawa_gwarancja_.html

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz trzeba szukac magika jak samemu nie wyszło jutro zrobie wam zdjecie jak wyglada mój panel co z nim zrobilismy zaczym doszlismy do tego co padło to sie załamiecie ze to działa

 

 

a na pewno wsadziliscie dobre kondensatorki ??

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze kondensator jest polaryzowany.

Pozatym plyta zalana jest cala.

Uwazajcie bo latwo uwalic procesor oraz wyswietlacz!

 

bibi to moja aukcja, masz do mnie blisko....podjedz, zrobimy Ci cos taniej!

mam jesczcze na czesci panel jeden ale bez wyswietlacza bo osttanio to najbardziej idzie! wlasnie po zlym lutowaniu!

wyslalem Ci pw

pozdro

[email protected]

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki slawo :)

 

Wstawiłem taki rezystorek :

 

http://img244.imageshack.us/img244/3259/aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaareyc1.jpg

 

Wystąpił kolejny dziwny objaw ( a właściwie objawy):/

 

1) W momencie gdy panel się wyłączy zaczyna "strzelać, pukać " w skrzynce z bezpiecznikami a właściwie strzela jeden z przekażników.Jak go wyjmę to pukanie przenosi się w podszybie(dokładnie nie wiem gdzie).Dziwne jest to ,że panel ma swoje 2"fazy" niedziałania :) .Pierwszy to taki że nie świeci się wyświetlacz a świecą się podświetlenia przycisków( i właśnie w tej fazie występuje strzelanie przekaźników) a 2 faza to taka ,że panel kompletnie nie działa(ani wyświetlacz ani podświetlenie guziczków( i wtedy przekaźnik ani "podszybie " nie strzela.

 

2) Siedze w samochodzie podpinam niedziałający panel(niebieska kostka) i słyszę jak jakiś wentylatorek zaczyna się kręcić w momencie wyjęcia kostki wiatraczek przestaje chodzić....

 

Co Wy na to? Jakaś nowa djagnoza? :) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heja

no to juz wiemy cos wiecej.

Po pierwsze co do wentylatorka to powinien on chodzic - chlodzi panel do 5 minut nawet po wyjeciu kluczyka

 

 

 

bibi - nie masz gdzie podstawic dobrego panela?

jak jestes z poznania masz do mnie 100km!

 

co do rezystora to kiepski - nie polaryzowany,ale i tak dobrze wlutowany powinien dzialac jakis czas

[email protected]

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slawo - zająłbyś się też moim panelem?

 

 

Przesłałbym Ci pocztą (jestem z wawki) i ju - co Ty na to?

 

Daj koniecznie znac - zależy mi na czasie.

 

daj znac prosze jak sie sprawuje, po tym zabiegu....mogles nie wplacac ta kszybko kasy,tylko najpierw sprawdzic.Czekam na info

ps. jak znajde nowy wyswietlacz dam znac

[email protected]

gg 1041



PROJEKT SZYBKA ETA STAGE 2

http://img516.imageshack.us/img516/8284/113863664644f590e20953anv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.