Skocz do zawartości

Wyświetlacz Climatronica


PappaIce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mały problem z wyświetlaczem klimatronika - otóż nie bardzo chce skubaniec wyświetlac wskazań/ustawień...

 

podświetlenie działa, ale napisy pojawiają się, jak się konsolkę lekko wciśnie...wystarczy kilka razy nacisnąc np. ustawiając siłę nawiewu i obraz znów znika.

 

Prawdopodobnie gdzieś nie styka - mechanik mówił, że to na "niebieskiej kostce i że to norma"...

 

Wiecie może gdzie to można zrobic w wawce? Gdzie siedzi siakiś szpec, co to ładnie rozbierze, pogrzebie i zrobi jak trzeba?

 

 

z góry dziękuję za pomoc.

 

Jędrek[/url]

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale czy aż tak ciężko było wrzucic tego linka tutaj Rudy?

 

 

straszne, nie? pomogło się komuś...daj spokój :mad2:

Rudy jak mogłeś, powinieneś jechać i jeszcze samemu naprawić ten panel Pappaice... :!: :wink:

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie 100% problemów z panelem klimy opiera sie na tym małym kondensatorku tak wiec kazdy post na temat awari konczy sie sugestiom wymiany kondensatorka reasumujac gdzie nie zajzysz w temat to i tak dowiesz sie ze trzeba wymienic no to co juz wiesz ............

a tak na marginesie naprawiłes sobie panel.... :?

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie tam zajrzałem - panel climatronica jest przede wszystkim do wyczyszczenia - cały w kurzy, łącznie z tylnym wentylatorkiem, który zaczął już hałasować podczas pracy.

 

Rozbiorę go, przeczyszczę, złoże i zobaczę jak to wygląda.

 

 

Co do kondensatorka - niestety nie znam się na tym i nie pisze się samemu tam grzebać. Potrzebowałbym z tym pomocy.

 

 

Co do kompa - również jest ten problem - prawdopodobnie żaróweczki podświetlające do wymiany (są chyba cztery, dostęp z góry) - nie bardzo wiem gdzie takie małe badziewia kupić...może na stacji?

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sklepie z czesciami kup kondensator 0. 47 uf zrób wydrók ze stronki gdzie on ma byc wymieniony daj elektronikowi 2 min i po sprawie przy czestym wyjmowaniu panelu uwazaj mała wtyczka z tyłu z 3 pinami przewody sa od sterowania poziomami nawiewu góra .dół srodek te przewodu sa twarde i lubia sie obłamywac wtyczka jest rozbieralna trzeba przewody skrucic i złozyc wtyczke to jest szybkozłączka tylko trzeba to zrobic w tej samej pozycji przewodu i tylko wtedy jak cos jest nie tak ze strefami nadmuchu

 

 

na stacji to chyba tego nie dostaniesz ale sa takie specjalistyczne sklepiki z eleektroniką i tam to jest na 100 %

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś elektryk złota rączka to kiedyś te panele naprawiali w Galerii Tonów w Wawie, zapewne nadal mogą pomóc.

 

Był już ten temat multum razy to fakt.

 

Że wyszukiwarka na tym forum nie działa to co prawda też fakt i żenada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś elektryk złota rączka to kiedyś te panele naprawiali w Galerii Tonów w Wawie, zapewne nadal mogą pomóc.

 

Był już ten temat multum razy to fakt.

 

Że wyszukiwarka na tym forum nie działa to co prawda też fakt i żenada..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że to nie takie proste znaleźć elektronika, który się tego podejmie...SIC!

 

 

Na allegro co prawda są ogłoszenia, że to naprawią za np. 90 zł, ale nie są z Wawki, czyli dochodzi kwestia wysyłek, ryzyka uszkodzenia itp.

 

http://moto.allegro.pl/item193721290_bmw_e36_klimatronic_okazja_climatronic.html

 

 

W Galerii Tonów mówią, że od roku tego nie robią i już nie mają teraz takiej możliwości. Zadzwoniłem do kilku firm naprawiających np. monitory/telewizory, o to co usłyszałem: "Panie, my się tym nie zajmujemy"...nie chcą zarobić? trudno.

 

 

I co? niby bzdura, niby takie "łatwe", a cholera jak przychodzi co do czego to ani tutaj nie zdobyłem odpowiedniego namiaru, ani nikt do tej pory zrobienia tego się nie podjął.

 

 

:(

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba w serwisie elektronicznym od razu powiedziec na jakiej zasadzie ta naprawa ma polegac ze chodzi tylko o wymiane tego i tego ze ty macz czes i poklazesz im gdzie trzeba ja wlutowac nic wiecej bo jak powies ze chodzi o naprawe panela a nie powiesz ze ty masz usterke zlokalizawoana to oni ucciekna :D
POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rudy ucz babcie sikać w butelke, dobra?

 

 

wyobraź sobie, że gościom przesłałem nawet twoją wspaniałą stronę, gdzie pięknie pokazane co trzeba zrobić...usłyszałem: "my się tym nie zajmujemy"...

 

 

coś jeszcze?

 

Zamiast głupich uwag może byś coś wreszcie mądralo konkretnego zaproponował?

 

może jakiś adresik? telefonik?

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem to taki, że kondensator 0,47 mikrofarada o napięciu 50V nigdzie nie jest dostępny (a o takim pisze gosc w instrukcji)

 

 

najmocniejszy jaki znalazłem to 35V

 

 

:(

 

 

niby bzdura...a jednak problem[/img]

radocha z jazdy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.