Skocz do zawartości

Fabryczne nagłosnienie w E32; jakie radio na CD?


Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Powoli nadchodzi czas na zatkanie dziury na radio w moim E32 :) Jeśli chodzi o wyposażenie audio fabrycznie miałem taką wersje:

 

571 BOOSTED POWER SUPPLY

 

659 RADIO BUSINESS CD

 

676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM

 

Niestety 659 nie mam na pewno :(. Czy 571 to miejsce na tube? Cośtam w bagażniku takiego jest...

 

Co znaczy 676? Głośniki mam:

 

- na desce rozdzielczej pod szybą

 

- w rogu szyb przednich

 

- na tylnej półce

 

- coś chyba jest tuż przed przednimi drzwiami, przy podłodze... właśnie niewiem... wentylacja? Głośniki? (zrobie fotke może i pokaże)

 

Generalnie audiofilem nie jestem, chce czysty dźwięk i ładne wysokie tony, bas też niech będzie ale nie musi być jakiś mocny.

 

Pytanie co warte to nagłośnienie które mam? Ile to ma W razem? Przy okazji jakiej mocy radio kupić? Fabryczne ma ile W?

 

Czy obejdzie się bez subwoofera? Niech to gra jak wierza za jakieś 500 - 1000 zł cudów nie oczekuje.

 

I troszkę inne pytanie: Jakie radio polecacie? Takie by ładnie pasło do deski i do pełnego OBC (czerwone podświetlanie)? Dawało dobry dźwięk było wystarczająco mocne i nie drogie na allegro :-)

Na MP3 mi nie zależy, jedna płytka CD Audio wystarczy do słuchania. Może fajny byłby CD-TEXT ale też nie musi być.

Aha jeszcze jedno dość ważne: Ma czytać płyty CD-RW i to najlepiej 80 min.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie chcesz załozyć oryginału? Ładnie wygląda, a chodzi niekulawo, jak się wymieni głośniki Nokii na nowszy model.

 

Oryginał na CD jest dość drogi, w dobrym stanie nawet 500 pln. Nie ma zabezpieczenia przed kradzieżą, ale fakt wygląda fajnie.

 

Zaś oryginał na kasety... trzeba kupić zmieniarke za jakieś 500 zł bo tylko oryginał BMW pasuje podobno.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powoli nadchodzi czas na zatkanie dziury na radio w moim E32 :) Jeśli chodzi o wyposażenie audio fabrycznie miałem taką wersje:

 

571 BOOSTED POWER SUPPLY

 

659 RADIO BUSINESS CD

 

676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM

 

Niestety 659 nie mam na pewno :(. Czy 571 to miejsce na tube? Cośtam w bagażniku takiego jest...

 

Co znaczy 676? Głośniki mam:

 

- na desce rozdzielczej pod szybą

 

- w rogu szyb przednich

 

- na tylnej półce

 

- coś chyba jest tuż przed przednimi drzwiami, przy podłodze... właśnie niewiem... wentylacja? Głośniki? (zrobie fotke może i pokaże)

 

 

571 to mocniejszy alternator ( taki jak w 750 )

 

659 to radyjko ELECTRONIC CD II - takie CD wystepowało w E32, nie było business cd

 

676- to wzmocnione audio - 10 głosników + wzmacniacz w bagazniku

 

przy podłodze , przed drzwiam sa głosniki i owszem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powoli nadchodzi czas na zatkanie dziury na radio w moim E32 :) Jeśli chodzi o wyposażenie audio fabrycznie miałem taką wersje:

 

571 BOOSTED POWER SUPPLY

 

659 RADIO BUSINESS CD

 

676 HIFI LOUDSPEAKER SYSTEM

 

Niestety 659 nie mam na pewno :(. Czy 571 to miejsce na tube? Cośtam w bagażniku takiego jest...

 

Co znaczy 676? Głośniki mam:

 

- na desce rozdzielczej pod szybą

 

- w rogu szyb przednich

 

- na tylnej półce

 

- coś chyba jest tuż przed przednimi drzwiami, przy podłodze... właśnie niewiem... wentylacja? Głośniki? (zrobie fotke może i pokaże)

 

 

571 to mocniejszy alternator ( taki jak w 750 )

 

659 to radyjko ELECTRONIC CD II - takie CD wystepowało w E32, nie było business cd

 

676- to wzmocnione audio - 10 głosników + wzmacniacz w bagazniku

 

przy podłodze , przed drzwiam sa głosniki i owszem

 

Fakt, wzmacniacz jest przed chwilą sprawdzałem. Taka skrzyneczka z napisem "Oryginal BMW Teile"; to chyba to, prawda?

Ale ten wzmacniacz to jest pod subwoofer (coś mi mówił sprzedający auto że jest coś do subwoofera ale chyba tylko że kable poprowadzone...) czy może standardowo zasila on głośniki a radio pracuje jako przed-wzmacniacz? Czyli może radio wystarczy dość słabe?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie radio nie musi byc jakoś specjalnie mocne, natomiast ważne jest żeby było dobre!!. Ten seryjny wzmacniacz nie ma dużej mocy ale rozdziela sygnał na poszczegółne głosniki w samochodzie. Jesli chcesz założyć subwoofer bedziesz musiał niestety założyc oddzielny wznacniacz i zainstalować dosć mocną skrzynke. Ten model auta jest tak wygłuszony że bardzo mało dzwieku z zewnątrz dociera do środka co za tym idzie aby uzyskać efekt dobrego basu trzeba zdjąć wygłuszenia od (ściana od strony kanapy) a najlepiej ( z tym juz jest troche roboty ) pokuscić sie o zrobienie bass reflexów. Tak naprawde w zwiazku z zainstalowanym dosc specyficznym nagłosnieniem seryjnym to auto jest trudne do dobrego nagłosnienia. Jesli jednak nie jesteś audiofilem polecam założenie radia( nawet najprostrzy model ale dobrej firmy, osobiscie polecam ALPINE ) i poprzestanie na tym etapie

http://www.allegro.pl/item194066632_alpine_cde_9846rm_najnizsze_ceny_wyprzedaz_.html. Mysle że jesli faktycznie nie jesteś audiofilem efekt Cie zadowoli. Jesli bedzie brakować basu to najprosciej poprostu wzmacniacz, dobra skrzynka i jazda. Dobre zrobienie tylnej półki ( w celu wyeliminowania suba i zachowania fabrycznego wygladu ) to niestety koszt 1200 zł plus koszt wzmacniacza wiec troche to już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja sam zamierzałem robić nagłośnienie w e38 ... ( w tej chwili jednak jestem w trakcie sprzedaży auta) ...

Proponuje dobre radio... firmowe... alpine ... jednak jeśli nie chcesz wydać dużo kasy to polecam JVC 9101... jest to jeden z najlepszych radii z tej marki, za te pieniądze z alpine kupisz ... średniee radyjkoo..

Do tego odłączyłbym ten wzmacniacz który masz... nie może iśc moc z radia do wzmacniacza... powinien iśc sam sygnał prawidłow... wymiana wszystkich głośników... np. na zestawy firmy lanzar ... odseparowane na zwrotnicach, np. 5.1 Heritage... jak dorbze pamietam... ewentualnie blue helix ( ja skłaniam sie za lanzar) nie kupuj głosników.. typu alpine blaupunkt sony itp... one grają ładnie... i fajnie ale nie w podstawowych modelach... taki lanzar mimo iż mało znany w polsce zagra naprawde super w porównaniu z alpiną, w tej samej klasie cenowej.......dobre radio i te głosniki ... gwarantuje że Ci wystarczą... jeżeli troszkę lepiej ma być... to wtedy to samo co w/w + dodatkowy wzmacniacz na te głośniki... z woofera bym zrezygnował...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.