Skocz do zawartości

Czyzby to sprzęgło...??


iglu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow....znawcow Bumek :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa: Jestem tutaj nowy.Mam na imie Łukasz.

Mam taki oto problem z moja bunia E36 93 rok.Wydaje mi sie ze to sprzeglo ale chce sie Was poradzic...otoz wczesniej jak zapalilem samochodzik to po kilku sekundach cos piszczalo (nie zaden pasek ani nie lozysko)chociaz dzwiek podobny byl do paska slizgajacego sie ale to nie to.I kiedy wchodzilem do Buni i nacisnolem sprzeglo to pisk ustawal...a teraz mam tak ze nawet jak jade to cichutko mi piszczy ale jak delikatnie wcisne sprzeglo to przestaje(doslownie wystarczy polozyc na pedale noge i jest wszystko oki)Co to moze byc....moze mam za malo plynu do wspomagania(bo chyba sprzeglo tez na nim chodzi)albo moze sie cos stalo z wysprzeglikiem....albo to juz ise konczy sprzeglo(ja takie obstawiam warianty)A Wy koledzy co o tym myslicie??Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Wedlug mnie to wina lozyska oporowego, ale glowy za to nie dam i niech sie wypowie ktos kto wie to na 99% :D . Co do plynu wspomagania to nie jest w zaden sposob polaczone ze sprzeglem. Chodzilo ci raczej o plyn hamulcowy, to tak. Ale cos czuje ze czeka cie wymiana sprzegla(bo chyba nie bedziesz zciagal skrzyni tylko dla wymiany lozyska, jak zmieniac to komplet).

 

Ile masz przejechane???

U mnie sa inne objawy i problemy zaczely sie od 180 tys. i tak przejezdzilem do 230 tys. ale teraz zmieniam cale sprzeglo.

 

Oczywiscie moj problem jest zupelnie inny!!!

 

POZDRAWIAM

Bald Mein Wagen ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój opis to ewidentne obiawy uszkodzenia łozyska oporowego jak napisał kolega wyzej

 

Szkoda ze koledzy zapomnieli o tym ze lozysko oporowe halasuje na wcisnietym sprzegle a nie na puszczonym.......

 

Niki tutaj nie masz racji. Miałem to samo, że na początku hałasowało tylko na wciśniętym sprzęgle ale później już cały czas. Łożysko oporowe sie całkowicie zapiekło stąd szum nawet przy niewciśniętym sprzęgle. Radzę sie tym zając bo mi sie łożysko rozleciało całkowicie i uszkodziło docisk tarczy oraz urwało ten plastikowy bolec, który jest na przeciwko wysprzęglika.

Chociaż i tak proponuję zmienić kpl sprzęgło: tarcza, docisk i łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.