Skocz do zawartości

Jaki olej bo Bmw 318is????


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! mam pytanie jaki jest najlepszy olej do silnika, skrzyni, mostu BMW 318is z 98roku??? słyszalem ze oby nie syntetyk!noi ile litrów wchodzi do silnika tego oleju!? Prosilbym o dokładne oznaczenia tego oleju!!! Pozdrawiam!! :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo jaki olej jest wlany teraz. Jeśli fullsyntetyk to lej fullsyntetyk. Do mojego M42 wchodzi 4l. Do M44 może wejść jakieś 4 - 4,5l. Oleju w skrzyni w moście nie zmieniałem więc nie pomogę.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra ale jakiej marki ten olej?????????? Mobil czy czy jakis inny????? Wiem ze zaleje go zwykłym bo niewiem jak ibyl wczesniej a z syntetykiem wole nie ryrzykowac! tylko jaki ten zwykły olej wlac który jest najlepszy do bmw 318is???????????????pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupowalem swoje bmw to tez nie wiedzialem jaki tam byl olej.

wymienilem na mobila 1 5w-50 i jest spoko, nie bierze oleju i jest cicho.

Ty masz bmw z 98 roku i chcesz zalac olejem mineralnym ?? zabijesz silnik !! jesli juz sie upierasz to polsyntetyk, choc ja bym zalal syntetyka pelnego.

wiele osob pisze ze na castrolu slychac popychacze a na mobilu nie. Wybor nalezy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do silnika wchodzi łącznie z filtrem 4,2l oleju i najlepszy bedzie półsyntetyk 10w40 castrol lub mobil, nie kupuj tylko oleju w hipermarkecie. do mostu są jakies specjalne oleje ale marki niestety nie znam, ostatnio wymieniałem w moście u wuja w warsztacie ale nie wiem jaki mi wlał, a do skrzyni dobry jest olej przekładniowy firmy shell. pozdro
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzyni dobry jest olej przekładniowy firmy shell

 

z tego co sie orientuje to od 09.97 oleju w skrzyniach sie nie wymienia.

mozna to poznac po zoltej nalepce po prawej stronie skrzyni.

jesli jest nalepka pomaranczowa to leje sie ATF, jesli zielona to olej specjalny BMW, a jesli nie ma nalepki to olej przekladniowy SAE80 i nie inaczej bo potem biegi nie chce wchodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewam wszędzie Valvoline Maxlife - do silnika tylko wlałem Castrol 10W-40, ale niedługo też zmieniam na Valvoline. A oleje w moście/skrzyni/wspomaganiu lepiej zmienić dla własnego spokoju - nigdy nie wiadomo co tam poprzedni właściciel zalał.

 

Do skrzyni/wspomagania ATF - po ok 1.1 litra wchodzi.

Do mostu 75W/90 syntetyk (strasznie drogi) - około 1.1 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak zaleje syntetykiem a wczesniej był zwykły to mi syntetyk wypłucze tamten i silnik bedzie bral olej!!!! wiec lepiej zalac zwykłym i czy był syntetyk czy nie to nic sie nie stanie a tak to ryzyko jak niewiewiem! jak kupowałem to bmw to gosc mi powiedzial obym nielał do silnika minerala albo syntetyku!!!!! i chyba mial racje!!!! A co do Mobil to sadze ze taki właśniie zaleje tylko niewiem do konca jak z tymi olejami jest czy zwykły to jest mineralny czy jakis inny!!

Pomycie bo juz mi sie swieci na desce to inspection i mam na minimum oleju w silniku bo sprawdzałem!!!! i niewiem na jaki zmienic!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra a jak zaleje syntetykiem a wczesniej był zwykły to mi syntetyk wypłucze tamten i silnik bedzie bral olej!!!! wiec lepiej zalac zwykłym i czy był syntetyk czy nie to nic sie nie stanie a tak to ryzyko jak niewiewiem! jak kupowałem to bmw to gosc mi powiedzial obym nielał do silnika minerala albo syntetyku!!!!! i chyba mial racje!!!! A co do Mobil to sadze ze taki właśniie zaleje tylko niewiem do konca jak z tymi olejami jest czy zwykły to jest mineralny czy jakis inny!!

Pomycie bo juz mi sie swieci na desce to inspection i mam na minimum oleju w silniku bo sprawdzałem!!!! i niewiem na jaki zmienic!!!!!

 

Jak Ci powiedział żebyś nie lał minerała i syntetyku... to wlej półsyntetyk... wszystko zależy w jakiej kondycji masz motor... jesli dobrej to ja bez wachania wlałbym syntetyk... jeśli bym widział że coś jest nie tak przeszedłbym na półsyntetyk... a jeżeli nadalbyłoby nie tak to bym zorbił motor... może gośc mówiąc "zwykły" miał na mysli jakis najtanszy bez marki ja miałem isa z przebiegiem 170 tys... ale tak naprawde nikt nie wie ile miał..motorek w maire zdrowy... lałem castrola półsyntetyk... ja bym mobila nie lał... znam wielu mechaników opinie i nie są dobre... może dlatego że podobno 30% rynku z mobilem to oryginał...a reszta podróba... uważaj na allegro jak byś chciał kupowac... bo czesto wciskają kit... niektórych producentów butelki są tak skonstruowane że da się nie otwierać z kapsla a wylac i wlac inny olej... wiec według mnie najwazniejsze dobre zródło oleju... i ocen stan silnika... syntetyk lub semi syntetyk i juz

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej półsyntetyka castrola lub mobila i powinno być dobrze, chociaż z drugiej strony szkoda jesli był lany syntetyk schodzić na olej o gorszych parametrach, natomiast nie lej minerała bo zamorduje ci silnik. Ja gdy kuiłem swoje auto nie wiedziałem co było wlane, także zdecydowałem się na półsyntetyka Castrola i wszystko gra, takze polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no silnik mam żylete!!!!!!! tylko czym sie różnia te syntetyki i półsyntetyki i wogóle!?????? / a noi chciałem sciagnac instrukcje po polsku do mojego bmw z tej strony ale nie chce mi sie do konca posciagac !!!!!!!!! jakbyscie mieli na kompie juz to prosiłbym o przesłanie mi na maila [email protected]!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no silnik mam żylete!!!!!!! tylko czym sie różnia te syntetyki i półsyntetyki i wogóle!?????? / a noi chciałem sciagnac instrukcje po polsku do mojego bmw z tej strony ale nie chce mi sie do konca posciagac !!!!!!!!! jakbyscie mieli na kompie juz to prosiłbym o przesłanie mi na maila [email protected]!!!!!!

 

w skrócie inne lepkosci syntetyk jest troche żadszy od pół ... a do minerał to juz wogole miód przypomina....;)

jak silnik żyleta to lej syntetyk... bo szkoda pólsyntetyka jak np.. traz byl syntetyk...

 

Lej syntetyk jak cos bedzie nie tak to przelejesz na pól... a jak Ci nawet troche przplucze to wymienisz za kilka tysiecy i zalejesz swiezym... moze czaso chlonne i badzie kosztowne...ale lepiej nie oszczedzaj na olejach... wiec zjedz z najlepszego nizej jak bedzie koneicznosc...a nie odrazu teraz bo nie wiesz co bylo... moje zdanie...

http://img110.imageshack.us/img110/2668/naroummmpr4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! mam pytanie jaki jest najlepszy olej do silnika, skrzyni, mostu BMW 318is z 98roku??? słyszalem ze oby nie syntetyk!noi ile litrów wchodzi do silnika tego oleju!? Prosilbym o dokładne oznaczenia tego oleju!!! Pozdrawiam!! :D

 

z tego co wiem te silniki powinny latac na pelnym syntetyku. tematow tego dotyczacych juz byly dziesiatki wiec wysil sie i poszukaj!!!!! :search:

jesli rzeczywiscie nie mozesz sprawdzi jaki masz wlany, to najbezpieczniej wlac jak poprzednicy pisali polsynyetyk dobrej firmy. ja mam 17 letnie auto z nieznanym przebiegiem(licznikowo220tys :?: ) i jezdze na catrolu 0w40 znaczy sie rs! wczesniej 5w40 i jakos nic nie cieknie. nie wiem jak to sie dzieje ze wszyscy leja 4.2l i jest u nich dobrze???? u mnie to minimum. jak wlalem 5l to mialem pod cyferke 7 na bagnecie czyli jeszcze troche do maxa brakowalo....a do mostu i skrzyni nie pamietam co mi mech. nalal....

POSZUKAJ ZANIM ZAPYTASZ, NIBY NIC A TAK WIELE!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś olej Mobila półsyntetyk to nie jest Mobil 1 tylko Mobil Super S :wink: Mobil 1 to pełnysyntetyk. Ja na początku do swojego auta wlałem Mobil Super S. Przejeździłem rok i silnik zaczął pracować głośniej. Od wymiany do wymiany dolałem 0,7 litra. Potem zamieniłem na castrol magnatec. Od pażdziernika trzyma stan i jest lux.

Ja już zostanę przy castrolu.

Pozdrawiam.

Krzysiek


Było:

E36 318 is coupe 93'

E36 323i sedan 97'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mialem zalanego od kupna super s mobila 10w40 kupionego w carefure ( hipermarket) i mi bral olej nie policzylem ile ale z 3/4 bagnetu do 2/4 w ciagu okolo 4 tysiecy... potem musialem wymienic olej przy nawiercaniu gwintu pod pokrywe i wymienilem na ten sam olej tylko ze kupiony na staci orlen i nic mi nie bierze lol.... nie skomentuje tego ale sie zdziwilem... i tak jak kolega wspomnial wszyscy tu maja m42 i wchodzi im 4l .... mi idealnie wchodzi 5l i tak jest wskazane do tego modelu...

Engine M42

Engine Oil 5.00 Liter

 

( tu strona

http://www.bmw-z1.com/VIN/VINdecode-e.cgi)

http://www.bmwpasja.pl

Nowe foty w galerii


BMW EuroTrip (46 BMW Club Europatreffen )

http://pl.youtube.com/watch?v=R2BJ8VX0qto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.