Skocz do zawartości

--- Plyn do wspomaganie ---


pajaczek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka !!! Mozecie mi napisac gdzie w e36 2.5 znajduje sie zbiorniczek na plyn od wspomagania bo ostatnimy czasy przy kreceniu kierownica, po szybszej jezdzie boczkami slysze dziwne wycie i zastanawiam sie czy przyczyna nie jest brak plynu do wspomagania :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka !!! Mozecie mi napisac gdzie w e36 2.5 znajduje sie zbiorniczek na plyn od wspomagania bo ostatnimy czasy przy kreceniu kierownica, po szybszej jezdzie boczkami slysze dziwne wycie i zastanawiam sie czy przyczyna nie jest brak plynu do wspomagania :/

 

po ostrej jezdzi to znaczy jak?

 

bo ja tez tak mialem ale jak na placu robilem co chwile max skrety przy dosc duzej predkosci by pokazac mechanikowi ze mi cos w tylnym kole ociera, nagle zaczela wyc pompa od wspomagania nie milosienie, zatrzymalem sie ale plyn byl ok, wiec moze jak takie manewry robilem pompa chwycila powietrze i zaczla wyc. teraz juz jest ok.

Tłumaczenia: niemiecki, hiszpański, włoski.

Pozdrawiam

Grzesiek

http://img53.imageshack.us/img53/3782/pict6529panoramaresize8pl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymien calkowicie ten olej wspomagania. Odkrec od spodu ten wezyk od pompy i na zapalonym silniku skrecaj az wszystko wyleci. Potem uzupelnij i odpowietrzaj w ten sam sposob jak sie spuszczalo olej. Czyli dolewaj i krec kierwonica do oporu. poczatkowo wspomaganie moze wyca ale powinno przestac po krotkim czasie. 15 min roboty + litr oleju do wspomagania :)

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączam się pod pytanie - jaki płyn do wspomagania i gdzie go kupić można ? Kurcze, niedawno jak wymieniałem płyny to mi powiedzieli, że płyn od wspomagania jest dożywotnio i go się nie wymienia - jakaś bzdura chyba ? A też mi auto dziwny dźwięk wydaje przy skręcaniu gwałtowniejszym...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczatkowo wspomaganie moze wyca ale powinno przestac po krotkim czasie. 15 min roboty + litr oleju do wspomagania
a gdzie znajduje sie ten filtr??

 

chodzili o litr a nie filtr, hehe :P

 

a olej jaki ATF. Na koreczku pisze jaki. Ja zalalem jakims najtanszym olejem z Orlenu. To nie silnik wiec moze byc. A wymieniamy olej tam bo pozniej zbieraja sie opilki i sie robi buczenie z pompy.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniamy olej tam bo pozniej zbieraja sie opilki i sie robi buczenie z pompy.

 

Dokladnie tak.

A co do opilkow: jest taka stara metoda posiadania czystego plynu wspomagania - zamocowac sobie w zbiorniczku np. w malej siateczce o duzych oczkach najzwyklejszy maly magnes :-) Raz na miesiac wyjmujemy magnesik, czyscimy z opilkow i po sprawie. Robilem tak kiedys w wielu autach i metoda sie sprawdzila - nawet regularna wymiana oleju nie przynosi takich efektow, bo opilki czesto osiadaja przy wymianie na sciankach zbiorniczka i potem znow dostaja sie do oleju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - dzis bylem w feuvercie zeby wymienili mi plyn od wspomagania - a oni na to ze sie tego "nie podejma" - przeciez to w zasadzie kosmetyczna rzecz, czemu nei chcieli tego zrobic?Tym bardziej ze mialem oryginalny plyn ATE...Niech mi ktos powie czemu ludzie sie boja wymieniac ten plyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie znaja sie na tym, hahaha. Cos kiepscy ci mechanicy. Podjedz na kanal i sam sobie wymien. Wystaczry miec klucz i odkrecic srubke z wezyka pod spodem pompy wspomagania. Plyn sam wyleci a pozniej zapal samochod i krec kierownica zeby jak najwiecej wylecialo. Potem zalej i znowu zapal i krec kolami. I tak sukcesywnie dolewaj plynu do wlasciwego stanu. Dziwne ze nie chcieli wymienic. Nie mam pojecia czego sie bac. To jest banalne poprostu.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.