Skocz do zawartości

735i ,4hp22-jedzie tylko do tyłu


patita22

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety skrzynia do regeneracji lub wymiany. Jest to normalny objaw w ASB przy przebiegu ok. 300 000km. Regeneracja takiej skrzyni to koszt 1500 - 2500 zl w zaleznosci od firmy, kupno uzywanej skrzyni to 800 - 1500 zl. jednak w przypadku uzywanej skrzyni to troche jak loteria bo nie bedziesz wiedzial z jakiego samochodu (przebieg) ona pochodzi.

Szukasz czesci do swojego BMW??


Pisz na gg 1211423!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij wtyczke sterujaca ze skrzyni. jesli to wina elektrozaworow,

to po odlaczeniu wtyczki skrzynia powinna przejasc w tryb serwisowy

(wtedy masz jeden bieg do przodu - przewaznie 3 i wsteczny).

jesli mimo to do przodu nie ruszysz, to znaczy, ze uszkodzone masz tarczki,

tloczek, kosz albo cokolwiek innego

:wink:

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! dięki za rady-myślę że nie mam wtyzcki do ASB ponieważ jest sterowana tylko linką (stara beta e23 zroku84) czy brak biegów do przodu może być spowodowane uszkodzeniem pompy oleju w ASB? jeśli tak to dlaczego wsteczny jest super?pozdrawiam serdecznie!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze byc tłok sciskajacy sekcje. wsteczny ma osobny tlok.

niedawno mialem problem ze wstecznym (znikl mi), a biegi do przodu dzialaly normalnie.

mialem pekniety tłok od sekcji wstecznego.

http://forum.7er.pl/images/signatures/212758479446f629c8be0f9.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! nagle stracił wszystkie biegi do przodu,wsteczny dobry.olej czysty,nie spalony,poziom prawidłowy.może ktoś to już przerabiał i mógłby mi coś doradzić.proszę o pomoc.

 

Zawsze gdy slysze o usterkach ASB zastanawiam sie czy to sie stalo od razu czy byly jakies wczesniej objawy.

 

Gdy jestem zdala od domu mam zawsze strach ze cos sie stanie skrzyni ;-)

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój bieg do przodu kończył się w ciągu kilku minut. podjechałem zatankować normalnie,wyłączyłem silnik i po uruchomieniu iwłączeniu D nie zauważyłem aby się naprężył (lekko uniósł tył) lecz ruszył jak manual ze spalnom tarczą sprzęgła. nie reagował na pedał gazu. prędkośią 10km/h dojechałem do domu -około 1 km.dobrze że byłem blsko domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój bieg do przodu kończył się w ciągu kilku minut. podjechałem zatankować normalnie,wyłączyłem silnik i po uruchomieniu iwłączeniu D nie zauważyłem aby się naprężył (lekko uniósł tył) lecz ruszył jak manual ze spalnom tarczą sprzęgła. nie reagował na pedał gazu. prędkośią 10km/h dojechałem do domu -około 1 km.dobrze że byłem blsko domu.

 

A poziom oleju miałeś w porządku?

 

Ja się boje bo kupiłem auto... które miało lekko poniżej min. poziom oleju na D bo tak się podobno sprawdza. Kiedy kupowałem sprawdzałem na N i było troszke powyżej minimum.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! dzisiaj rozebrałem moją ASB 4HP22 i zobaczyłem całkowicie zużyte tarczki w koszu sprzęgła do jazdy w przód. w innych koszch tarczki wyglądają jak nowe. postanowiłem wymienić wszystkie tarczki w koszu sprzęgła do jazdy w przód, i złożyć ASB. mam nadzieję że jutro sprawa się wyjaśni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszt oleju plus filtr oleju to około 250 pln. tarczki miałem,uszczelki papierowe zastąpiłem specjalnym silikonem do ASB. własnej pracy nie liczę, mam dużą satysfakcję że uporałem się z bardzo typowym uszkodzeniem ASB. pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Pisze do Ciebie bo mam taki sam problem.Miesiac temu jechalam na stacje i ruszajac ze skrzyzowania stracily mi sie biegi do przodu.Czytalam Twoja wypowiedz i dzieje mi sie dokladnie to samo.Mam prosbe czy mozesz mi napisac ile Cie to kosztowalo i gdzie to zrobiles??Bardzo mi zalezy na odpowiedzi.Pozdrawiam serdecznie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! tarczki miałem z odzysku z takiej samej ASB,ona też jeżdiła tylko do tyłu ale z powodu pękniętej sprężyny w koszu sprzęgła do jazdy w przód.koszt jednej tarczki to około 15 pln.w internecie są adresy serwiów naprawiających ASB, sprzedają równierz części, np. www.automat.pl lub www.samko.pl -pozdrawiam :clap:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie tez wystepuje maly problem z ASB, mianowicie przy ok 4tys obr na 3 i 4 biegu mam lekki uslizg sprzegla, olej i filtr wymieniony. Mozesz napisac ile jest tych tarczek w skrzyni?? Chcialbym znac koszt mniej wiecej wymiany wszystkich.

Zapraszam na forum uzytkownikow Diesla


http://www.bmw-diesel.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! w mojej ASB 4hp22 wymieniłem wszystkie tarczki w sprzęgle do jazdy w przód,pięć sztuk.nie rozbierałem pozostałych sprzęgieł ponieważ chciałem sprawdzić czy wymiana tylko tarczek w tym koszu całkowicie usunie uszkodzenie. zaryzykowałem i złożyłem ASB. skrzynia pracuje rewelacyjnie.przed zakupem tarczek radzę rozebrać ASB i zobaczyć co jest do wymiany. radzę poznać budowę ASB na stronie www.automat.pl/budowa/asb01.htm gorąco polecam, bez poznania opisów,rysunków i zasady dzałania ASB naprawa jest bardzo trudna. jeszcze raz polecam adres www.automat.pl pozdrawiam! :doh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Paula! myślę że kwota 2000zł za naprawę twojej ASB w serwisie jest do przyjęci ponieważ bez wyjęcia i rozebrania skrzyni nie da się wymienić tarczek. na pytanie gdzie są tarczki w ASB najlepiej odpowiedzą rysunki, zdjęcia i opisy na stronie www.automat.pl/budowa/asb01.htm jeszcze jdna sprawa proszę pisać na forum ponieważ pytania zadawane w inny sposób gdzieś mi giną, a na forum są pomocą dla wszystkich. pozdrawiam!!! :modlitwa: :modlitwa: :modlitwa:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.