Skocz do zawartości

[E34] Parownik zamarza


Szibaf

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie zamarza mi parownik jakieś 5 minut po odpaleniu (jest cały w szronie). Samochód chodzi na gazie i z gazu jest odpalany. Podejrzewam że silnik dostaje zimny gaz prosto ze zbionika. Niedawno co założyłem silnik może coś źle podłączone :?: :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy masz wystarczający poziom płnu chłodniczego.

Parowanie gazu jest reakcją endotermiczną i po to cyrkuluje płyn chłodniczy przez parownik by dostarczyć mu ciepła.

 

I najpierw odpalaj na benzynie by dać mu się nagrzać :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa odpowietrzniki jeden na chłodnicy przy korku wlewu płynu do chłodnicy a drugi jest przy termostacie [ czasami trudno go odkręcić ] pamiętaj że wchodzi 10 litrów płynu aha odpowietrzaj na włączonym silniku aby pompa wodna chodziła i powodzenia :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo odpalaj na benzynie albo przez pierwsze pare minut (zanim sie nie ogrzeje woda) jezdzij delikatnie, prawie jak dziadek w kapeluszu (pomijam oczywiscie braki w plynie i zapowietrzenie ukladu - ktore sie nie bierze znikad)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:? radze ci odpalac na benz., przynajmniej do miniecia wsazówki temp. pola niebieskiego-po pierwsze, prawdopodobnie masz zapowietrzony układ chłodzenia-po drugie, po trzecie załóz odpowietrznik na węzu przy elektrozaworze do nagrzewnicy[najwyzszy punkt], po trzecie sprawdż poziom zamarzania płynu-moze zuzyty------po 4 wejdz na moje posty tam pisałem o odpowietrzniku-nie chce mi sie powtarzac-pozdro :arrow: :arrow: :arrow:
"" jedż z butem ,ale nie na kapciu"", mów co myślisz , rób co mówisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz nie powinien zamarzac w lecie - nawet jezeli autko zostaje odpalane na gazie.

Problemem jest zbyt malo plynu w ukladzie chlodzenia, ktory nie dochodzi do parownika.

Ja osobiscie jestem przeciwnikiem gazu w beemkach i aby uniknac dalszych problemow z zamarzaniem gazu polecam go wymontowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.