Skocz do zawartości

320i - dziwny dzwiek-burczenie podczas jazdy


Kolczasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, szukalem na formu i byc moze czesciowo znalazlem odpowiedz na nurtujace mnie pytanie.

Zaznacze, ze jestem po wymianie sprzegla - kompletne, jednakze problem owego burczenia tudziez dzwieku czegos wibrujacego pojawil sie jeszcze przed wymiana sprzegla. Myslalem, ze to lozysko oporowe. Okazuje sie jednak, ze chyba nie.

 

Burczenie wystepuje tylko po rozgrzaniu samochodu i przy wcisnietym sprzegle oraz na biegu jalowym i tylko podczas jazdy powyzej 70 km/h. Dochodzi albo z okolic skrzyni alebo tylu - trudno jest mi to okreslic. Jadac powyzej 70 gdy wcisne sprzeglo aby np. zmienic bieg pojawia sie ten dzwiek. Gdy zmienie bieg i pusze sprzeglo dziwke ustaje. Gdy wrzuce jednak na luz i puszcze sprzeglo burczenie (powyzej 70km/h) daje o sobie znac. Gdy stoje na swiatlach - dziweku nie ma.

 

Pytanie, czy to dyfer, walek atakujacy czy jak? Zaznacze, ze wymienialem tez lacznik elastyczny miedzy skrzynia a walem. Olej w skrzyni rowniez byl zmieniany. Moze mechanik ruszyl wal i to on teraz wibrujac wydaje takie odglosy?

 

Poradzcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam bmw serii 3 e36 z silnikiem m50 i mam podobne objawy, dziwny dzwiek na biegu jalowym i przy 70 km/h na cieplym silniku jakby jakas pompa sie wlaczala i tez nie wiem co to jest ,bylem u jednego mechanika mowil cos o popmie ssania. Jak znajdziesz powod tego dziwku to prosze o info.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Nie spotkalem sie jak dotad z takim problemem, ale na zdrowy rozum wyglada mi to na wal napedowy ktory moze wpadac w wibracje przy okreslonych obrotach czyli predkosci jazdy. Sprawdz czy czasem nie masz poluzowanych srub na mocowaniach wału. Wspomniales cos o wymianie sprzegla, wiec mechanik wyciagajac sprzeglo musial odkrecac wał bo inaczej nie wydrzesz skrzyni biegów. Sprawdz czy wszystko dobrze podokrecal.

Wydaje mi sie ze to zadna pompa, bo ktora pompa chodzi inaczej na biegu jalowym przy 70km/h niz na biegu jalowym na postoju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam to samo! tylko ze moj silnik to m52 nie wiem czy jest jakas duza roznica ale wiem ze tez mnie to drazni bo wczesniej tego nie bylo.tylko u mnie to buczenie nie ma ciaglej amplitudy i pojawia sie tez na biegu przy zdjetej nodze z gacu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolczasty, czy obroty w Twoim aucie faluja?

Z tym u mnie w jak najlepszym porzadku. Z obrotami jak i tempertaura nic zlego nie dzieje sie. Mam jeszcze pewien problem ze sprzeglem - tak jakby czasami nie rowno lapalo ale podejrzewam, ze to akurat wina silownika.

Dziwek niestety nadal pojawia sie. Na dniach bede wymienial plyny, poprosze zeby sprawdzili czy tam pod spodem wszystko jest ok no i ten silownik przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bymj obstawial na podpore walu pednego(okular) ewentualnie na krzyzaka. zrob tak. wjedz gdzies na kanal , podnies auto i zdejmij kola odpal go i niech ktos wejdzie do kanalu i zobaczy skad ten dzwiek dochodzi. to najprostsze rozwiazanie
WIELE SERC, JEDNO BICIE. BMW PONAD ZYCIE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.tak jak wczesniej napisalem w temacie mam podobne obiawy i napewno nie sa to odglosy z tlumnika.zauwazylem ze jak stoje przykladowo na swiatlach i trzymam noge na chamulcu czy to na luzie czy na biegu ze wcisnietym sprzeglem czuje pod pedalem hamulca regularny stukot co 3 s. moze to cos jest zwiazane z tym tematem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolczasty , uporałes sie moze z tym dzwiekiem?

Nie i wszystko wskazuje na to, ze to kolo dwumasowe - bylem wczoraj u mechanika na naglej wymianie tarcz/klockow hamulcowych. Opisywalem mu problem. Dziwilo go tylko, ze jak gasze silnik to kolo dwumasowe nie odzywa sie. Wszystkie pozostale objawy, lacznie z moimi podejrzeniami co do silownika przy skrzyni wskazuja wlasnie na to kolo. Po 20-tym Beema bedzie na kompleksowym przegladzie, moze cos wykryje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli dźwięk występuje RÓWNIEŻ na postoju może to być wina sprzęgła tzn tarcza nie traci całkowicie kontaktu z kołem lub dociskiem. Następnie jeżeli chodzi o jazdę może być także koło dwumasowe (przy przenoszeniu małych obciążeń), wybita guma podpory wału lub łożysko podpory wału. Na wszystkie te rzeczy taże wpływa temperatura np. słychać szum po rozgrzaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz wspomnialem o tym w tym temacie ale jeszcze raz chcialbym poruszyc temat bo moze to jest zwiazane z tym co tak brzeczy.chodzi mo o to ze na wolnych obrotach na luzie bez wcisnietego sprzegla lub z wcisnjetym slysze stukot co 3 sek. ale na zimnym silniku.jak jade do pracy to rano czuje nawet ten stukot na pedalach ale pozniej po dluzszej jezdzie juz nie slysze ani nie czuje.ktos wspomnial zeby wymienic plyn hamulcowy ale jakos nie moge ciezko mi jest sobie to wyobrazic ze moze to miec cos wspolnego tym stukotem.co wy na to ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam,

co do tego burczenia, o ktorym pisalem. Przedwczoraj moj mechanik jezdzil autkiem mym . Burczenie, jak wspomnialem w zakresie 70-80 km. I on tez za bardzo nie wie, co to moze byc. Wspomnial, ze byc moze jakies lozysko sie konczy. Autko od 2005 robie tylko u niego, takze doskonale wie, co bylo w nim wymieniane itp. itd. Jak w koncu odkryje przyczyne nie omieszkam Was poinformowac.

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i problem rozwiazany. Jak czesc moze z was juz wie padl mi dyfer. Po wymianie na "nowy" nurtujace mnie burczenie zniknelo. W starym dyfrze wysiadlo lozysko na walku atakujacym. Owe burczenie bylo wiec znakiem, ze lozysko to powoli konczy swoj zywot,

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.