Skocz do zawartości

Kuhlwasserstand


PiotrWie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie - czy komunikat "Kuhlwasserstand" wyświetla się także gdy jest za dużo płynu? W moim 525i jest płyn ( aż po korek), gdy silnik jest całkiem zimny to pokazuje check control OK, jak przejadę jakieś 7-8 km to przy ponownym zapaleniu pojawia mi się ten komunikat. Szukałem w archiwum, ale nie potrafię nic na ten temat znaleźć, w instrokcji jest pokazany 535, na zbiorniczku obok chłodnicy nie mam żadnych znaków - miałem już wiele samochodów i w każdym było min i max. Niech ktoś napisze ile poniżej korka na zimnym silniku powinien być poziom płynu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam motorek jak ty... Minimum (tak mi się wydaje) masz zaznaczoną kreską, jak się przyjżysz to zobaczysz... Ja mam ok 2 cm więcej, jak miałem poniżej to własnie wyrzucał mi błąd...

Jak narazie jest OK.. Ale z wodą pod korek to chyba przesadziłeś!!! :oops:

Ale jeżeli się mylę to poprawiajcie... :idea:

Było:

E36 318i '91

E34 525i '93

E36 318TDS '97 :)

Teraz:

????

Różnie to było ale z BMW do końca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zbironiczku to raczej nie pisze MIN i MAX , tylko jest jedna kreska (tak jest przynajmniej u mnie -silnik 525i 24v + klima) gdzies w polowie zbiorniczka i jesli wogole cos przyniej pisze to tylko KALT (zyimny) czyli ze przy zimnym silniku taki powinnien byc stan.

Plyn pod wplywem ciepla ulega rozszerzalnosci cieplnej i dlatego niemozesz go miec max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

ja obstawialbym uwalony czujnik poziomu plynu. pokazuje co mu sie podoba.

sprawdz na wszelki wypadek polaczenia wlektyczne, wtyczke itp, ale raczej zaczyna swirowac czujnik.

 

tez tak mialem.

 

czujnik poziomu jest pod zbiorniczkiem przy chlodnicy , wiec chyba z kanalu lub podnosnika bedzie najwygodniej sie dostac do niego

Rafi DJYendruh


sharky: srebrne E24 635 CSiA

Citroen XM oraz GMC Savana

GG # 142068

rjedruszek@poczta.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.