Skocz do zawartości

Brak podswietlania deski rozdzielczej!! Pomocy!!


Sikore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow! Mam problem otóż wczoraj wieczorem wsiadam do mojego autka odpalam, wlaczam swiatelka a tu nie ma podswietlenia deski rozdzieliczej, pokretel nawiewu, popielniczek!! Co moglo sie stac??? Prosze o pomoc!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow! Mam problem otóż wczoraj wieczorem wsiadam do mojego autka odpalam, wlaczam swiatelka a tu nie ma podswietlenia deski rozdzieliczej, pokretel nawiewu, popielniczek!! Co moglo sie stac??? Prosze o pomoc!!

 

Na pewno padł Ci bezpiecznik...niemożliwe żeby wszystkie żarówki się spaliły...Pewnie się zrobiło jakieś zwarcie i bezpiecznik nie dał rady...Bezpieczniki są w przedziale silnikowym po prawej stronie, w takiej czarnej skrzynce...Tylko nie wiem który to bezpiecznik...

Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

 

Miałem ostatnio prawie takie same objawy. Na początku byłem pewien że coś zepsułem jak grzebałem przy radiu, bo zaraz po tym przestało mi działać oświetlenie zegarów i podświetlenie wszystkich przycisków.

 

W końcu wyjąłem zegary i zacząłem miernikiem sprawdzać wtyczkę od włącznika świateł. No i jakoś doszedłem do tego, że to włącznik nie podaje prądu do kabla odpowiedzialnego za oświetlenie (przyłożyłem kabelek do tego przewodu oświetleniowego i do plusa i zaświeciło ;]).

 

W końcu jakoś wykombinowałem gdzie na ścieżkach we włączniku nie łączy, ale wydaje mi się że to jest wina ściemniacza. No i z braku lepszych pomysłów wetknąłem do włącznika po prostu końcówkę kabla wyjętą z kostki iso (dzięki ząbkom dobrze się zahaczyła i nie wypada) - czyli po prostu spiąłem na krótko.

 

No i działa, z tym że już bez ściemniacza. Ciągle świeci na maksa, ale z drugiej strony i tak nigdy tego nie używałem i miałem podświetlenie na maksa, więc jakoś mnie to nie martwi.

 

Mam nadzieję że to pomoże, również osobom które w przyszłości spotka taki problem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow! Mam problem otóż wczoraj wieczorem wsiadam do mojego autka odpalam, wlaczam swiatelka a tu nie ma podswietlenia deski rozdzieliczej, pokretel nawiewu, popielniczek!! Co moglo sie stac??? Prosze o pomoc!!

 

powiem ci tak..........

Stalo mi sie tak kiedys- bezpieczniki dobre-rozwalilem cala deske prawie , wszytsko wybeszylem co sie dalo....przyczyna jest jedna-kiedys juz pomoglem jednemu koledze-mial ten sam klopot. Otoz masz gdzies zwarcie.!!!! u mnie po demontarzy szuflad na kasety zostaly przewody od zarowek i dotykal sruby od recznego i wszytsko zgaslo- koledze ktoremu pomooglem podobnie mial zwarcie ( nie zaizilowal przeowdzik) od jakijes przerob swojej.

Szukaj ZAwarcia-cos co bylo dorabiane-wyciagane.!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.