Skocz do zawartości

[E46] Centralny Zamek Fabryczny i problem


mlody_act

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro podmienianie kluczyka i modułów elektronicznych nie pomogło to szukałbym przyczyny w kablach i antenie.


Przeczytaj to: https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=69&t=114127&start=15#p1516474


A tu jest wątek po angielsku z dokładnie takim samym problemem: http://www.e46zone.com/forum/topic/35201-remote-central-locking-not-working-not-battery/

W przypadku autora tego ostatniego wątku przyczyną okazał się uszkodzony kabel zasilający moduł wzmacniacza antenowego (FZV). Więcej na ten temat jest tu:

https://www.bimmerforums.co.uk/forum/f18/2003-e46-320d-se-tourer-remote-key-problem-fzv-t73922/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 464
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie oddałem kluczyk do elektronika na poprawę lutów+wymiana akumulatorka lecz przed tym zabiegiem zostal sprawdzony na taki testerze częstotliwości.Po naciśnięciu przycisku za każdym razem wyskakiwała poprawna częstotliwość na monitorku tak,że jak by kluczyk działał..


wzmacniacz antenowy podmieniałem..wzmacniacz w drugim słupku też..kluczyk kodowałem w stacyjce.. zostaje moduł komfortu,ale on za każdym razem z konsoli centralnej otwiera i zamyka.. to tak jak by nie on.. więc? jakieś pomysły Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam. Nie wiedziałem w którym dziale napisać padło tutaj. Z pilota otwierają się szyby i szyberdach ale zamknąć już się nie chcą. Czy jest to normalne czy coś nie działa prawidłowo? I drugi temat jak zamykam lub otwieram z pilota auto nie mrugają kierunkowskazy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A jak w zamku drzwi kierowcy zamykasz i przytrzymasz to zamykają się szyby? Jak tak to masz problem z przyciskiem zamykania, próbuj na kilka razy, pewnie zaskoczy. Mruganie aktywuje się komputerem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To masz problem z przyciskiem zamykania w pilocie. Program do kodowania to ncs.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Z pilota otwierają się szyby i szyberdach ale zamknąć już się nie chcą. Czy jest to normalne czy coś nie działa prawidłowo? ...

Czy działa komfortowe (chwilowe, jak zwał tak zwal) otwieranie/zamykanie szyb i szyberdachu przyciskami w aucie?

Z kluczyka zamykają się....

W czym jest problem? To Działa otwieranie i zamykanie z kluczyka, czy nie?

Czy mógłbyś uściślić, bo nie rozumiem.

Pytałem się o zachowanie szyb i szyberdachu przy próbach zamykania i otwierania przyciskami zainstalowanymi w aucie.

Wsiadasz do środka, zamykasz drzwi, kluczyk w stacyjkę, przekręcasz go na pozycję 2 i testujesz.

Kluczyka nie ruszasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Panowie, walczę z zamkiem, znalazłem kilka tematów ale w sumie brak odpowiedzi co pomogło

zima, lekkie mrozy, drzwi się otwierają ale już się nie chcą zamknąć, zatrzaśnięcie ich centralnym pomaga ale nie otwierają się, ogrzanie pomaga

wymieniłem zamek ale efekt ten sam. w drzwiach trochę wilgoci jak zdjąłem piankę - po mojemu trochę normalne (chyba) ale czy to by powodowało zamarzanie?

poprzedni zamek smarowałem sylikonem w sparyu ale nie pomogło


ma ktoś może gdzieś jakiś DIY jak rozebrać zamek aby go gruntownie wyczyścić i przesmarować? nie umiem poradzić sobie z demontażem tej płaskiej śruby torxowej.

a może ma ktoś rady jak to ogarnąć bez rozbebeszania zamka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.