Skocz do zawartości

Zmiana dyfera (dyferenjal) kilka pytan !


rm23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Szykuje mi sie wymiana dyfera (wyje) na mojej wiosce nie mam duzego wyboru uzywanych czesci do BMW E36.. jeden kolega zaliczyl dzwona w przod auta i ma troche czesci uzywanych, jego model autka to 316i a moj 320i 24v, dyfer z 316i (M40) 318i (m40) 320i (m50) sa takie same sprawdzialem! ale jego autko jest z 96 roku i ma nowszy motor m43 i tu moje pytanie przy tym silniku jest dyfer nieco inny ma przelozenie 3.38 a mi potrzeba dyfer o przelozeniu 3.45, co mam zrobic wymieniac? jakie to przyniesie konsekfencje w stosunku mocy przeklamywania licznika i w ogole niech ktos sprostuje mi to wszystko co sie stanie jesli go przeloze?? nie znam sie dokladnie na tych liczbach (mam na mysli przelozenie dyfera)

 

dodaje szczegolowy opis o to jego dyfer

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=CA71&mospid=47435&btnr=33_0370&hg=33&fg=05

a to moj:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=CB11&mospid=47441&btnr=33_0370&hg=33&fg=05

 

 

porownajcie sobie dane techniczne i ocencie jak to bedzie sie zachowywac...

dzieki za pomoc !

jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyfer z 316i (M40) 318i (m40) 320i (m50) sa takie same sprawdzialem! ale jego autko jest z 96 roku i ma nowszy motor m43 i tu moje pytanie przy tym silniku jest dyfer nieco inny ma przelozenie 3.38 a mi potrzeba dyfer o przelozeniu 3.45

właśnie dlatego nie są takie same :( inne przyspieszenia i inna V MAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumie dokladnie o co chodzi tylko chcialbym wiedziec ile poleci mniej, wiecej i jak to w ogole bedzie sie zachowywac nie potrafie sobie obliczyc nie mam jakis wzorow a poza tym nie jestem dobry z matmy szukam kogos kto pomoze mi ;)
jak kochac to Ksiezniczke jak krasc to Miliony jak jezdzic to tylko BMW ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież różnica między 3.38 a 3.45 jest praktycznie niezauważalna (nawet tego nieodczujesz), co innego jakbyś chciał włożyć znacznie krótszy lub znacznie dłuższy dyfer. (np: w e30 jakbyś zakładał zamiast 3.25 - 4.10 lub 4.27 albo odwrotnie)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja od razu zapytam jakie jest przelozenie w dyfrze z modelu:

 

e36 318i 93rok 113 koni sedan m40.

 

a

 

 

e36 320i 92rok 150koni coupe m50 (bez vanosa)

www.bmwproject.pl

www.szczyrbowski.pl

E36 TURBO 325i & E46 TOURING 330D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.45 w 318,318is i 320
dziekuje.

 

 

przekonałem sie ze nie. zawsze nalezy czytac na blaszce z tyłu dyfra jakie ma przełożenie w wiekosci 1.6 i 1.8 mają 3.38 (następowały rowniez zmiany w latach)

Jedyną dobrą rzeczą w przednim napędzie jest to ze gdy cofasz masz napęd na tył !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.45 w 318,318is i 320
dziekuje.

 

 

przekonałem sie ze nie. zawsze nalezy czytac na blaszce z tyłu dyfra jakie ma przełożenie w wiekosci 1.6 i 1.8 mają 3.38 (następowały rowniez zmiany w latach)

ha no i wlasnie! mi tez napisala jedna osoba ze 318i i 316i w wiekszosci przypadkow maja inne niz 2.0 .

 

No to powiedzcie mi teraz ... jesli ja mam dyfer z 318i powiedzmy 3,38 i wloze tam silnik 2.0 ktory ma - 3,45 - to sie polepszy przyspiesznie a max speed bedzie mniejszy albo odwrotnie?

www.bmwproject.pl

www.szczyrbowski.pl

E36 TURBO 325i & E46 TOURING 330D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.