Skocz do zawartości

Bmw e36 316 kilka pytan


Waszka1987

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkich witam jestem nowym urzytkownikiem forum. Niedawno kupilem Bmw e36 316 1991 tam jest chyba silinik M40 73kw 100 Km. Mam odnosnie tego auta kilka pytan. Co ile powinienem rozrzad wyminiec. chodzi mi o cały rozrząd pasek napinacze itd. Przebieg auta to 240 tk a najklejke z niemiec ma ze bylo robione przy 170. Kolejne pytanie to jakie sugerujecie tarcze hamulcowe bo musze wymienic i nie wiem czy brembo czy ATe lepiej. Ostatnie pytanie dotyczace uczelki pod głowicą... wiem ze to juz bylo poruszane mnostwo razy bo przejzalem kilkadziesiat storn tego forum. Porblem u mnie polega na poziomie plynu w chlodnicy. Plynu musze uzupelniac dolewam wode ok 0.5 l na 1000km ale ani nic nie kopci z rury anie nie ma majonezu na oleju, olej jest czarny, dziury w chlodnicy tez nie mam wiec co moze byc nie tak?? prosze o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płynu w chłodnicy to nie powinno nic uciekać, ja miałem podobny problem i okazało sie że na jednej opasce wąż puszczał ale tylko jak śilnik był rozgrzany i naprawdę trudno było to zlokalizowac. Odpal samochod rozgrzej silnik i zobacz czy nigdzie nie kapie pod samochodem no i z latarką dobrze obejrzyj przewody. Ja po porstu przy opasce odciolem kawalek węża i po problemie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem jakis miesiąc temu kompletny rozrząd!Pasek Gates rolki 3szt. SKF taki zestaw naprawczy do rozrzadu kosztowałe mnie 250zł oczywiście części kupiłem sam po największych rabatach do tego robocizna 100 zł w sumie 350 trwało to 2 godzinki z zegarkiem w reku i przerwa na piwko! :mrgreen: Mechanik nie wazne jaki nie powinien więcej wziąść jak 120zł za wymiane rozrządu.

 

A tarcze to tylko ATE!!!

 

http://www.allegro.pl/item185630351_nowe_tarcze_hamulcowe_ate_nie_wentylowane_bmw_e36.html

Jest taka rzecz dla której warto żyć!

Moja trójeczka.

Nowe,markowe części samochodowe:

Jesteśmy na allegro nick: "Wochu01"

TEL:502-959-955

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za odpowiedzi. Dzis bylem u mechanika powiedzial ze ze wszystkim 500 zl mi zrobi wiec chyba przystane na niego moze i jest drogi ale jest pewny. a co do plynu chlodniczego gadalem z nim mowil ze jest kilka opcji ale jak mu wstawie do zrobienia rozrzadu to sprawdzi i pompe wody i wszystkie przewody od chlodnicy. Dzieki pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie wziął 210 zł za wymianę rozrządu bo rzekomo jakieś śruby wymienił...Za sam rozrząd wziął ode mnie 150 zł :jawdrop: Wspomnę że coś mi skopał i cieknie mi olej spod uszczelniaczy.Myślicie że to On mógł coś pokombinować?
Freude am fahren...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze ATE i zadne inne

Co do problemow z chlodnica mam o samo co ty.

1. sprawdz cz nie kapie gdzies koo skrzyni jak tak to elektrozawor poczytaj a znajdziesz wiecej

2.nie lej nigdy wody....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Borygo czy tam petrygo to wydatek rzedu 50zl to tak nie wiele a problemow polowe mniej

3. jak zalejesz juz tego plkynu pod kreche kalt/cold na zimnym oczywiscie silniku przejedz sie gdzies az wskazowka stanie na bacznosc otworz mache odkrec odpowietrznik i lookaj gdzie kapie

4. ja teraz jezdzilem od grudnia nie zagladajac do chlodnicy ale kontrolujac czy nie kapie kapalo do pewneo mometu jak sobie wyrownalo poziom przestalo kapac dopiero niedawno jak auto dostalo dobrze w dupe zagladnoilem pod spod i niewielie kropeczki

5. wyszedlem z zalozenia (auto mialem delikatnie z przodu uderzone)ze moze ktos weza ucial i niewiele mniej miesci sie cieczy w ukladzie.Bmka ma to do siebie ze cechuje sie wysokim cisnieniem w chlodnicy po zagrzaniu auta i jak masz nadmiar plynu to ona sobie znajdzie miejsce zeby go wyrzucic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.