Skocz do zawartości

Fotoradary


stepnikp

Rekomendowane odpowiedzi

nie znam paragrafu, ale wlasciciel ma obowiazek wiedziec gdzie w danej chwili znajduje sie jego pojazd (kto nim jezdzi, komu uzyczyl dowodu i kluczykow).. Jak nie wie policja kara tego kto sie przyznal. Wiem jak jest wtedy, gdy nikt sie nie przyzna.. :|

Sorry, ale ten tekst napisał debil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A nieprawda :) Fotoradar przenosny zrobi fotke w plecy :) Sam dostalem takie zdjecie z wakacji ale wypialem sie na nich (straz miejska) i mi nic nie zrobili :D Teraz w Sochaczewie jest fotoradar przenosny i wyraznie jest powiedziane ze robi zdjecia "w plecy". Ciekaw jestem czy fotoradary stacjonarne tez strzelaja od tylu ale chyba raczej nie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
:mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: :mad2: nommmmm jesli chodzi o fotoradar to zarobilemm kilka dni temu panowie niebiescy pukaja w drzwi i pytaja o wlasciciela tego bmw co stoi przed dommem mowie ze to ja pokazuja zdjecia 3 FOTKI na trasie od barwinka do rzeszowa tak pedzilem ze na 50 mialem 156km/h mowili ze nie przyjechali by ale odkad tu pracuja nie mieli do czynienia z takim mandatem mialo byc 1000zl i 12 punktow a skonczylo sie na 600ZL i 10 punktach no naprawde az mnie kurwica bierze dzis go zaplacilemmmm ile to benzyny za te 600 szlagggg pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a orientujecie sie ajk sprawa wyglada noca? bo juz rozne bajki slyszalem ze radary maja lampy blyskowe lub ze icvhnie maja- wydaje mi sie ze lampa oslepialaby kierowce dlatego niebezpieczne by bylo- z drugiej strony w nocy bez lampy chyba nie daloby sie zrobic takiej fotki? znacie fakty? pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
a orientujecie sie ajk sprawa wyglada noca? bo juz rozne bajki slyszalem ze radary maja lampy blyskowe lub ze icvhnie maja- wydaje mi sie ze lampa oslepialaby kierowce dlatego niebezpieczne by bylo- z drugiej strony w nocy bez lampy chyba nie daloby sie zrobic takiej fotki? znacie fakty? pozdrawiam

W fotoradarach są stosowane przetworniki obrazu [czarno-biale], które doskonale "widzą" w podczerwieni. Z kolei flesz ma też ciemnoczerwony filtr, tak że oświetla sporą dawką tej podczerwieni...czyli i tak Ci zrobi zdjęcie.

Prowadzę swoje życie, a nie BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka ciekawostka z anglii.

tu wszystkie radary wala w plecy.angielskie numery z tylu sa zolte, co umozliwia przy blysku z lampy zrobienie fotki takiej tablicy.

swego czasu policja strasznie sie wkurzala(podejrzewam ze jest i tak teraz) jak widziala polskie biale blachy, ponoc jak radar zrobi fotke naszej tablicy to jedyne co widza to biala plame, a nie ukrywajmy ze dla angielskiej policji problem sie zaczal odkad w anglii setki bialych blach przekraczalo predkosc.

do tego dochodzi patent zeby blachy przykrywac folia przezroczysta, w dzien nic nie widac modernizacji a ponoc strasznie przydane noca, znowu zamiast numerow biala plama,nawet na zoltej tablicy.

poza tym w anglii jest jedna jeszcze gorsza odmiana radarow

average speed camera- radar sredniej predkosci

pierwsze kamery wala ci fotke(lub w inny sposob rejestruja) przy wjezdzie na chroniony odcinek a potem drugie przy wyjezdzie sprawdzaja czy predkosci nie przekroczyles, a na to juz bata nie ma,napomne ze te kamery od przodu zawsze sa.

to tyle.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na krajowej ósemce z dnia na dzień przybywa fotoradarów, ale zamiast bezpieczeństwa, mamy niebezpieczeństwo (po rozpędzeniu gwałtownie wszyscy hamują gdy zobaczą znak o kontroli prędkości, co stwarza nieciekawe sytuacje.) :mad2:

 

Okolice Tomaszowa to jest prawdziwy wysyp, a projekt "poprawy bezpieczeństwa" zakłada chyba o ile pamiętam 80 takich urządzeń na całą ósemkę :evil:

 

Gdy mam foto z tyłu, to olewam i nie zwalniam, albo mam szczęście albo nie działają nasze w taki sposób :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta fotke z tylu zrobil fotoradar przenosny :wink: Sam dostalem taka fotke, ale wypialem sie na nich i mi nic nie zrobili :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem w kopercie od razu fotke i takie pismo ktore mozna wypelnic i im przeslac poleconym w ciagu 3 dni jesli sie nie ma czasu do nich wpasc i zlozyc wyjasnienia.

 

Fotke dostalem od strazy miejskiej, czyli byla zrobiona fotoradarem przenosnym, czy jakies stacjonarne tez naleza do nich?

 

http://img511.imageshack.us/img511/645/att00011zc1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to ja mam inne pytanko. z jakiej odległości fotoradar zaczyna "działać"?

czyli na ile metrów przed nim trzeba zwolnić do prędkości nie przekraczającej w danym obszarze?

Prowadziłeś kiedyś BMW? To jest adrenalina, to jak narkotyk - wciąga. Jesteś królem świata i nikt ci nie podskoczy :diabel_faja:





Nowe forum BMW tylko dla serii 3

http://www.3er.pl

warto tam być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zamiast bezpieczeństwa, mamy niebezpieczeństwo (po rozpędzeniu gwałtownie wszyscy hamują gdy zobaczą znak o kontroli prędkości, co stwarza nieciekawe sytuacje.) [...]

 

Dokładnie, to już jakaś parodia się robi :mad2: :mad2: :zlosc:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może troche odejde od tematu ale co tam. ;)

Fotoradary mają poprawiać bezpieczeństwo...niby.W rzeczywistości jest tak że wszyscy gwałtownie hgamują a potem gaz.To 1sze sprawia niebezpieczenstwo.Powinni w pierwszej kolejności drogi zrobić.Ale kiedyś pewien polityk powiedział że nie warto budować dobrych dróg bo...kierowcy jeżdzą szybciej. :mad2: Za przeproszeniem ku*wicy można dostać.Niemiachy mają gładkie jak stół autostrady bez ograniczeń i co?Mniej ofiar niż w Polsce.

Bo jak ktoś się rozbije przy 150 bo wpadł w poślizg i wylądował na barierkach to są mniejsze szkody,a niżeli ktoś u nas sie rozbije przy 150 i zacznie dachować bo wpadł w dziure i mu zawias rozwaliło.A poza tym gdzie kasa z tych mandatów opłat za "autostrady"itp? Za przejazd A4 płaci się jak za zboże "bo jedziesz autostradą" a w rzeczywistości jak jest-każdy wie-połowa drogi to zwężenia i dziury.

Poza tym-wycinanie drzew przy drogach.Co to one zabijają?Wchodzą na droge?Jak ktoś wyleci na drzewo to nie można roślinki(natury)za to obwiniać.Wycinajmy drzewa,wycinajmy ...pozdychamy na tej planecie,ale co tam...jedno drzewo tu,jedno tam...o i jeszcze tamto!To jest tak jak z kampanią "Idź na wybory"-że niby "jeden"głos nic nie znaczy.

Masakra poprostu.Jestem ciekaw kiedy naprawde ktoś sie za to weźmie i będzie myślał logicznie.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] zamiast bezpieczeństwa, mamy niebezpieczeństwo (po rozpędzeniu gwałtownie wszyscy hamują gdy zobaczą znak o kontroli prędkości, co stwarza nieciekawe sytuacje.) [...]

 

Dokładnie, to już jakaś parodia się robi :mad2: :mad2: :zlosc:

 

Dokładnie!!! Kiedyś już o tym pisałem w kontekscie Austrii. U nas znaki informujace są 5 metrów przed fotoradarem i w (_!_) można komuś wjechać. Ale łatwiej inwestować w fotoradary i kamery niż pakować kasę w lepsze (czyt. równiejsze, gładsze, wyprofilowane, dobrze oznaczone, dobrze oświetlone) niebezpieczne odcinki dróg. :mad2: :mad2: :mad2:

Pozdrawiam

Freude am Fahren - anytime, anywhere

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - wyłaniający się z tych postów obraz polskiego kierowcy :duh: łamiącego prawo i mającego gdzieś bezpieczeństwo i zdrowie innych.

 

"Po rozpędzeniu gwałtownie wszyscy hamują" to już norma, że u nas ograniczenia nie obowiązują, bezczelni policjanci narażają nas na kraksę kontrolując prędkość hehe :mad2: a parodią jest to, że zamiast coś z tym robić każą załączyć światełka i się modlić :jawdrop:

 

Osobiście zaczynam traktować takie wykroczenia (wyprzedzanie na trzeciego, wymuszanie pierszeństwa, wyprzedzanie/nie zwalnianie przed przejściem dla pieszych itd.) jak bezpośredni atak na moje życie konsekwencje są proste - zdecydowana reakcja :twisted2:

Wyłącz światła w dzień - wróć do normalności !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety - wyłaniający się z tych postów obraz polskiego kierowcy :duh: łamiącego prawo i mającego gdzieś bezpieczeństwo i zdrowie innych.

 

"Po rozpędzeniu gwałtownie wszyscy hamują" to już norma, że u nas ograniczenia nie obowiązują, bezczelni policjanci narażają nas na kraksę kontrolując prędkość hehe :mad2: a parodią jest to, że zamiast coś z tym robić każą załączyć światełka i się modlić :jawdrop:

 

Osobiście zaczynam traktować takie wykroczenia (wyprzedzanie na trzeciego, wymuszanie pierszeństwa, wyprzedzanie/nie zwalnianie przed przejściem dla pieszych itd.) jak bezpośredni atak na moje życie konsekwencje są proste - zdecydowana reakcja :twisted2:

 

Tak się zastanawiam czy teraz ironizujesz, czy nie. Ale chłopaki z policji powinni stać przy szosie,tak aby każdy ich widział z daleka. Wtedy większość piratów drogowych zwolni, fakt,że w miejscu postoju policji ale zawsze. Jeśli takich patroli będzie więcej ludzie zaczną myśleć, że jednak jest bat nad nimi. W dodatku jeśli kogoś zatrzymają i sprawdzą stan techniczny auta, wlepią mandat za nadmierną prędkość, bądź lampy świecące po konarach drzew, ewentualnie za łysy opony, to jakoś to będzie. A teraz wyskakują zza krzaka! I co ludzie zamiast patrzeć na drogę, to rozglądają się czy nie ma gdzieś w okolicy radaru, bo coś podejrzanie pusto jest. Niech będzie więcej oznakowanych radiowozów, a nie super hiper-mocno-drogich aut, tzw. nieoznakowanych. Gość zobaczy radiowóz i zwolni, a nie będzie się ścigał, jak się później okaże z policjantem. Jestem przekonany, że spadnie liczba nie-myślących kierowców. :twisted2:

Ja chcę aby policję było widać, to na pewno będzie bardziej skuteczne, niż jakieś foto radary. Znając naszą mentalność prawdopodobnie i tak coś wymyślimy. Przecież Polak nie umie bez kombinowania. Przepraszam za to ostatnie zdanie, ale jakoś tak myślę - szczególnie gdy jadę jakąś dwu pasmówką, gdzie średnia prędkość czasami dwukrotnie przekracza max. dozwoloną. O stanie dróg nie wspomnę, szkoda nerwów. Coś bym jeszcze napisał o samych policjantach, niektórych... szczególnie tych w swoich prywatnych autach... tych nie sprawnych technicznie, ale o tym nie wspomnę, :duh: Chyba się za mocno zapędziłem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.