Skocz do zawartości

Sprzęgło


Maker

Rekomendowane odpowiedzi

Mam następujący problem. Padło mi sprzęgło, a właściwie wysprzęglik. :( Tak mi się na 99% wydaje ponieważ wczoraj wszystko było ok a dzisiaj pedał sprzęgła wchodzi wodłogę bez żadnego oporu i nie ma mowy o wrzucaniu biegów. Pytałe jednego mechanika czy jest możliwość naprawy we własnym zakresie. Powiedział mi że można to zobić samemu ale może być problem z odpowitrzeniem układu. I tu moje pytanie czy rzeczywiście jest z tym jakiś problem? Czy ktoś to robił i czy jest to prawda? Zgóry dzięki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Mialem podobny problem, raz na tydzien pozniej czesciej, wstawalem rano wsiadalem do auta a tam ? Miekki pedal sprzegla zero, plyn musialem dolewac, zapalic auto i czekac 20 minut az sie odpowietrzy.

Wkoncu pojechalem do mechanika, do wymiany hydrauliczny silownik sprzegla znajduje sie on przy skrzyni biegow. Koszt czesci 122 złote za wymiane zaplacilem 60 złotych, w wymiane wchodzil nowy plyn hamulcowy i odpowietrzenie calego ukladu sprzegla trwalo to jakas godzine wraz z odpowietrzeniem.

Sama wymiana tej czesci to pikus dwie srubki jeden przewod i tyle, ale odpowietrzenie calego ukladu eee ja bym sie za to nie bral mechanik ma odpowiedni sprzet i wie jak to zrobic ,chodzi mi o odpowietrznie, a 60 zeta za robocizne to chyba nie duzo biorac po uwage ,ze w tej cenie byl nowy plyn.

A auto zupelnie inaczej teraz jezdzi ;-)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup wysprzęglik koszt to około 120 zł dasz rade sam zmienić nie ma w tym nic trudnego ale tak jak pisali poprzednicy jak trafisz na mechanika co sie na tym zna robił to już i powie Ci, że za wymianę weźmie 50 zł z płynem hamulcowym to czasem nie warto sie brudzić. Pozdroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.