Skocz do zawartości

Szyberdach jak rozebrac na czesci pierwsze ?


allgsm.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukalem szukalem i nie moge znalesc. Wszedzie jest napisane jak dostac sie do szyberdachu sciagajac podsufitke. A ja mam pytnaie jak rozebrac szyberdach na czesci pierwsze, dokladnie mi chodzi o dostanie sie do linek aby je wymienic. Ostatnio wyciagnolem caly szyber na zewnatrz i poddalem sie ,nie wiem jak sciagnac ta metalowa czesc ktora jest lakierowana ,jak dostac sie do linek ? Prosze o pomoc moze ktos juz to robil, mile widziane zdjecia.

 

Pozdrawiam i dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w e36 ale w e34 wystarczy odkręcić dwie czarne listwy zabezpieczające prowadnice i wypchnąć szyber do góry , odkręcasz silnik lub przekładnie jeśli masz ręczny szyber i ciągnąc za linki bez problemu je wyciągasz , strasznie to jest proste a ja też myślałem że jakieś komplikacje będą ! Miałem przygodę z szyberdachem i musiałem zmienić , kupiłem cały z ręcznym napędem i założyłem część która się otwiera (blacha , prowadnice i linki) do siebie pod silnik elektryczny , był lekki problem przy regulacji ale jakoś to pokonałem odkręcając silnik parę razy :D
Nie ma tego złego co by mi dobrze nie wyszło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chodzi Ci pewnie oto zeby otworzyc go calkiem tam sa takie dwie czesci ktore odkreca sie i tamtedy mozna wyciagnac linki, oki tylko ,ze moj szyber otwiera sie tylko na 5 cm, dokladnie zatrzymuje sie zaraz przed tymi zaslepkami :shock: i jak go otworzyc bardziej ? do konca ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Dzieki Mrówa, fajnie wszystko pokazane, szkoda tylko ,ze po angielsku ;-) a ja z anglika noga :?

 

Nadal prosze kogos kto moze juz to robil albo wie jak to zrobic o pomoc.

 

Witam ja też jak można by było to prosze o takie dokładne dane z rysunkami wiadomo człowiek najlepiej sie uczy jak widzi, a pomijając to mam jeszcze pytanie panowie jak otwieram szyberdach (ręczny na korbke) to słysze takie strzelanie i dach mi sie nie otwiera wogóle tylko prawa strona opuszcza o jakies 1,5 cm, a lewa podnosi o jakies 1 cm co jest nei tak czy może linki ?? Jak tak to musze rozebrac całą podsufitke ?? No i z tąd przydałaby sie dokładna pomoc ze zdjęciami w języku polskim zaczynając od podsufitki !!

A nie chce jechac do serwisu bo dzwoniłem dzis i powiedzieli mi że za robocizne biorą od 1000 do 1500 zł + części a wiadomo to za drogi koszt więc wolałbym to sam zrobic.

 

Z góry dzięki !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Mrówa, fajnie wszystko pokazane, szkoda tylko ,ze po angielsku ;-) a ja z anglika noga :?

 

Nadal prosze kogos kto moze juz to robil albo wie jak to zrobic o pomoc.

sprobuje pomoc ci na razie bez zdjec. Z ktorego roku jest ten szyber? Bo jak mi sie wydaje byly dwa rodzaje, zaslepki chowajace przewody byly robione na nity albo na srubki. wiec jesli masz nity to rozwiercic jesli srubki to jeszcze prosciej ;-) Patrzac od czola szybera to przed listwami masz te zaslepki nitowane badz przykrecone. Jesi masz nity to rob to ostroznie zeby nic nie popsuc. Wczesniej musisz uporac sie z wyjeciem z szyn tych suwaczkow troche prob i dasz sobie rade. Na linku co dostales wczesniej widzisz na co masz zwrocic wieksza uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak. Szyber mam w tym malym paznokciu poniewaz nieraz juz to rozbieralem itd... Najpierw musisz odchylic szyber do gory i od podniesionej czesci zaczynasz tam suzkac w srodku 3 srub z nakretkami bodajze na klucz 17. Sa 2 lub 3. Potem z przodu po bokach sa 2 srubyna torxy widoczne jak szyber polozysz na bok. Trzymaja ta blache takie dwa ramiona metalowe. Jak to odkrecisz to masz blache zrzucona.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak. Szyber mam w tym malym paznokciu poniewaz nieraz juz to rozbieralem itd... Najpierw musisz odchylic szyber do gory i od podniesionej czesci zaczynasz tam suzkac w srodku 3 srub z nakretkami bodajze na klucz 17. Sa 2 lub 3. Potem z przodu po bokach sa 2 srubyna torxy widoczne jak szyber polozysz na bok. Trzymaja ta blache takie dwa ramiona metalowe. Jak to odkrecisz to masz blache zrzucona.

 

risto a co w moim przypadku ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJZyrus, ciezko stwierdzic tak na oko co masz. Napewno to nie linki. Mysle ze raczej prowadnice plastikowe masz polamane. Na allegro kup szyberdach uzywany za 300-350zl i poprostu zdejmij stary i zaloz nowy. Wymienic jak dla mnie to godzina roboty. A tych plastikowych prowadnic raczej nigdzie nie kupisz.

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=BF31&mospid=47430&btnr=54_0190&hg=54&fg=05

na tym linku mysle ze bedzie uszkodzona z ktorychs czesci 12, 13, 14 lub 15.

http://img177.imageshack.us/img177/7296/111eb2.jpg

Moje BMW i sprzecik audio

www.bts-bmw.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.