Skocz do zawartości

znikajacy olej


johnny_85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

po zakupie mojej Bumy,jezdzilem sobie beztrosko az uslyszalem, stuki z silnika.Oczywiscie oleju brak.zrobilem na szybko "dolewke" (oleju prawie nie bylo) z syntetyka 15W40. weszlo ok 4,5 litra. tydzien czasu minal i znowu oleju nie mam.

to niemozliwe aby tyle oleju mi auto pilo prawda?

po nocy nie bylo widac sladu wycieku pod autem.

wydaje mi sie jednak ,ze jakis wyciek jest. po otwarciu maski niestety nic nie widac,zeby cieklo.

Sa jakies standardowe miejsca gdzie wycieka olej w silniku 2,8 ?

dziekiz a info

pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczuwasz brak mocy? = sprawdz chlodnice czy jest czysto. Jesli nic nie kapie jak stoisz....sprawdz zaraz po jezdzie...czy podwozie nie jest w oleju umalowane moze z konca misy wali olejem i sie rozbryzguje na podwoziu - mialem tak. Nie kopcil i nie cieklo jak stal ale olej mi ubywal.

Przedwszystkim sprawdz kolor spalin..- bedziesz wiedzial wszystko. Moze nie masz pierscieni juz? :) albo cos sie w bloku stalo.

By ZacAnaheim


"Nie ma ludzi niewinnych są tylko źle

przesłuchani"


"Prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, a bydło przynajmniej się nie rozłazi, gdzie nie powinno."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczuwam brak mocy. Spaliny niebieskawe, dopiero zobaczylem,ze troche kopci :( plyn w chlodniczy jest.

co teraz Panowie ? mozna tak jezdzic w ogole ? jak naprawa wyglada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie cisnienia mozesz po domowemu zrobic w ten sposob ....

 

Odpalasz auto i niech pracuje na wolnych obrotach sobie ... Poczekaj az sie rozgrzeje zeby go nie katowac i jak nabierze temperaturki ( przy okazji sprawdz jak sie zachowuje przy odpaleniu na zimnym ... czy kopci na niebiesko ). Wkrec auto na 2500-3500 obrotow i w momencie ich uzyskania zgas motor i przekrec stacyjke zeby zapalila sie kontrolka od smarowania ... Jesli nie ma przedmuchow na cylindrach po przekreceniu stacyjki kontrolka od smarowania nie powinna sie zapalic przez conajmniej 15 sekund ... Jesli tak bedzie oznacza to ze motor trzyma cisnienie - jesli zapali sie smarowanie od razu znaczy ze jest slabo... Sprawdz jak zachowuje sie auto po odkreceniu korka wlewu oleju przy odpalonym silniku... Jesli jest dobrze z cisnieniem to auto nawet nie powinno sie zakulac na obrotach ... jesli zacznie kulec to jest to zly objaw ...

 

Poza tym polecam pomierzyc cisnienie na cylindrach po tych "domowych" probach :)

 

Jesli sie okaze ze z cisnieniem jest slabo no to czeka Cie remoncik ... Zacznij od pierscieni i przy tym oddal wal do szlifu i zalozyl panewki ... Przy okazji dowiesz sie czy motor byl juz robiony czy nie ( jesli np. bedziesz musial kupic panewki po 2 szlifie to znaczy ze ktos juz to robil i wskazywac to bedzie na duzy przebieg silnika ). Do tego dojda uszczelniacze i masa uszczelek itp. :)

 

Uszczelniacze "domowo" mozesz sprawdzic rozpedzajac sie np. do 120 km/h i jadac na 4 biegu zalozmy puscic ja niech sobie hamuje silnikiem ... Jesli zacznie w tym momencie kopcic znaczy ze uszczelniacze szmelc :)

 

Ogolnie polecam podejscie pt. " rozbieramy motor i oceniamy stan a pozniej decyzja czy robic czy kupic inny silnik".

 

Z mojego doswiadczenia a mam za soba remont generalny m50b25 wiem ze zmienilbym silnik a nie robil remont :)

 

Z jednej strony po remoncie wiesz co masz i wiesz ze bylo robione ale z drugiej fabryki sie nie poprawi .... Kupujac natomiast inny silnik bedziesz narazony na to ze bez odpowiedniego sprawdzenia mozesz kupic motor w gorszym stanie niz Twoj....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzanie cisnienia mozesz po domowemu zrobic w ten sposob ....

 

Odpalasz auto i niech pracuje na wolnych obrotach sobie ... Poczekaj az sie rozgrzeje zeby go nie katowac i jak nabierze temperaturki ( przy okazji sprawdz jak sie zachowuje przy odpaleniu na zimnym ... czy kopci na niebiesko ). Wkrec auto na 2500-3500 obrotow i w momencie ich uzyskania zgas motor i przekrec stacyjke zeby zapalila sie kontrolka od smarowania ... Jesli nie ma przedmuchow na cylindrach po przekreceniu stacyjki kontrolka od smarowania nie powinna sie zapalic przez conajmniej 15 sekund ... Jesli tak bedzie oznacza to ze motor trzyma cisnienie - jesli zapali sie smarowanie od razu znaczy ze jest slabo... Sprawdz jak zachowuje sie auto po odkreceniu korka wlewu oleju przy odpalonym silniku... Jesli jest dobrze z cisnieniem to auto nawet nie powinno sie zakulac na obrotach ... jesli zacznie kulec to jest to zly objaw ...

....

 

co ma szczelnosc cilindrow do trzymania cisnienia oleju - to co napisales to sposob ( raczej sredni - bo duzo w nim zalezy od oleju ) na sprawdzenie ukladu smarowania - szczelnosci panewek , cisnienia pompy oleju ,szczelnosci pompy oleju ...

 

:shock:

 

dolales oleju jak uslyszales stuki z silnika ? :mad2: to w takim razie silnik mogl miec gdzies jakis wyciek , oleju ubylo , a Ty jezdziles bez oleju i zalatwiles sobie pierscienie ...

 

moze tez brac olej bo ma np zuzyte uszczelniacze trzonkow zaworowych ... albo poprostu silnik jest kaplica

 

podjedz do dobrego mechanika- o n bedzie wiedzial co sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega gdzie to autko kupił - z tego co zauważyłem ma instalację na gaz ziemny.....nie znając auta i nic o nim nie wiedząc..jeśli coś się kupuje z intalką na gaz ziemny, to zapewne kilometrów ma natrzaskane niemiłosiernie dużo...tak mnie się wydaje, bo koszt intalacji ziemnej to akurat spore wydatki i nikt logicznie nie zakłada tego, jeśli ma robić 15 tys. rocznie. Ja osobiście poszukałbym nowego silnika - czasem można kupić dobry silniczej z jakiegoś rozbitka, dachowca, albo z angola, którego przyprowadzono na części.
http://www.skredyt.pl/projekty/bmw.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.