Skocz do zawartości

POMÓŻCIE!!! Co jest z tą skrzynią????


Niunia530d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie.

Miałam nadzieję ze moje problemy juz sie skonczyły a tu znowu cos!!! :mad2:

No więc zacznę od tego że jakiś czas temu zaświeciła mi sie kontrolka od trybu awaryjnego automatycznej skrzyni biegów (pomarańczowa zębatka z wykrzyknikiem). Oczywiście auto przeszło w tryb awaryjny. Zatrzymałam sie, wył. na 5 minut silnik i kontrolka zgasła. W drodze powrotnej tez mi sie zaświeciła, ale rano już wszystko było ok. Pojechałam na kompa i wyskoczył błąd "tryb awaryjny biegu 5, usterka sporadyczna"

Wykasowali mi błąd i przez ok tydzień był spokój. No ale dzisiaj znowu mi sie zaświeciła i to średnio co 20 minut!

Dodam że:

- dzieje sie tak TYLKO przy delikatnej jeździe :duh: jak nie przekraczam 100km/h

- wczoraj sie ścigałam i dosyć konkretnie mieszałam w stiptronicu no i absolutnie nic sie nie działo. jechałam do 200km/h z ciągłym hamowaniem i przyspieszaniem i skrzynia działała płynnie, nie szarpała, nic sie nie działo.

- olej w skrzyni był ok 2 msc. temu wymieniany w serwisie ASO

- nie ma żadnego wycieku,

 

Czy ktoś ma pomysł co może sie dziać? Bo nie sądze że konczy mi sie skrzynia, bo przecież były tego jakiś objaw np. szarpanie przy zmianie biegu. Ale moge sie mylić. Czy słyszał ktoś o wymianie zaworku sterującego skrzynią? Może to mi siadło.

 

Bardzo prosze Was o jakieś rady.

Pozdrówki i WESOŁYCH ŚWIĄT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze cos lepiej sie pozbyc klamota kupic sobie audi :twisted2: :clap:

A co? Audi to lepszy klamot??? Mi tam sie audi nie podoba,jestem wierna BMW bo to jest styl, klasa i komfort. A auto jak każde inne lubi nieraz nas zdenerwować ...

 

Wracając do tematu zauważyłam dzisiaj jeszcze ze tryb awaryjny włącza sie TYLKO na pozycji D i delikatnej jeździe. Czy to coś znaczy?

 

do dajan: czy wtyczki od skrzyni są gdzies w miare na wierzchu? Zebym mogła bez kanału je sprawdzic? Może faktycznie to jest ich wina. Jak one są gdzieś pod maską to jeszcze dzisiaj bym je sprawdziła. jak one wyglądają?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolezanko nie tak od razu z tym Audi, porównujac design najnowszych modeli BMw i Audi to BMw jednak sie nie umywa, najnowsze modeel po prostu bardziej przypominają jakieś japońskie wynalazki niż BMW, za to najnowsze modle Audi są po prostu piękne i to nie są tylko moje słowa. Audi przez ostatnie lata naprawde zrobiło duzo w kierunku ulepszania itd , wieć nalezy troche przystopować oceny tej marki no i quattro:) chociaz sam jestem wielbicielem marki BMw najknowszym modelom Audi oddaje wielki szacunek i mnie sie bardziej podobają zreszta to jak mówię nie są tylko moje słowa :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Tobą, ale czy ja powiedziałam złe słowo na Audi???

Uważam tylko że BMW od zawsze wyróżniało sie nade wszystkie marki i nawet stare modele BMW wyróżniają sie wyższą jakością i zastosowanymi rozwiązaniami czego np. o Audi nie można powiedzieć.

I nie sądzę ze dobrym rozwiązaniem jest "pozbyć sie klamota" i zwalić cały problem na kogos innego. No ale oczywiście jak większość Polaków i tu są zwolennicy takich rozwiązań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas23 napisal:
Kolezanko nie tak od razu z tym Audi, porównujac design najnowszych modeli BMw i Audi to BMw jednak sie nie umywa, najnowsze modeel po prostu bardziej przypominają jakieś japońskie wynalazki niż BMW, za to najnowsze modle Audi są po prostu piękne i to nie są tylko moje słowa. Audi przez ostatnie lata naprawde zrobiło duzo w kierunku ulepszania itd , wieć nalezy troche przystopować oceny tej marki no i quattro:) chociaz sam jestem wielbicielem marki BMw najknowszym modelom Audi oddaje wielki szacunek i mnie sie bardziej podobają zreszta to jak mówię nie są tylko moje słowa Wink
no to kup sobie Audi i przenies sie na tamto forum(czyt. Audi).Czuje tu zdrajce.Fuj,fuj.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie unoś się tak i uzywaj słowa zdrajca rozsadnie, stwierdzam tylko obiektywnie chociaz mnie to boli w głębi duszy, ale tak jest, Trzeba uieć rozsądnie i obiekrtywnie spojrzeć na niektóe sprawy :) to nie tylko moje słowa wiele powaznych czasopism motoryzacyjnych, porównań itp i jesli chodzi o najnowsze modele BMW, powtarzam najnowsze i najnowsze Audi to jest jak jest :( spojrzyj na środek nowych BMW wyglada to jak jakiś nissan tylko w lepszym wykonaniu, każde ma swoje zdanie i tyle ja je tylko wypowiadam i uważam że mam do tego prawo i będę to robił :wink: nie wspomnam o starszych modelach Audi bo te stylistyką nie umywają się do BMW, cały czas mówimy o wyglądzie nie o reszcie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrze rozsadnie.I widze,ze Audi urosła broda i koniec.Nie podobała mi sie nowa siodema.Teraz z czasem zaczynam juz ja akceptowac.Ten kto mowi,ze nowa piatka to gniot jest chyba slepy.To arcydzielo na kolach.Audi to jakis koszmar senny na kołach.Nudne to i gupie :mrgreen: :mrgreen: :twisted2: BMW gora!!!!

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej spytaj sie kogos kto zna sie na automatach to jest jakas sprawa elektroniczna wiec ciezko zdiagnozowac przez kompa podaje link do strony o automatach zadaj tam temat powinni pomoc kiedys ojciec mial problem i ludzie z tego forum pomogli wiec moze sie uda.

http://olczak.home.pl/news.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jest klasa sama dla siebie-u mnie nowe modele jezdza w najbardziej wypasionych opcjach-wszytkie praktycznie w M-pack. Audi jest piekne, S line powala-jezdzilem nowa S6 340 konna mojego kolegi ale jezdzilem tez nowym 535 diesel w M-pack i obiektywnie BMW wyprzedzilo swoja epoke jesli chodzi o design i cala reszte-reszta kopiuje to co BMW wymysli, nowa S-klasa Merca-kopia serii 7 ( pekaty tyleczek) i cala reszta rozwiazan tech. ale niektorzy tego nie chca widziec!!. Popatrzcie na linke ponizej, te samochody po prostu rzucaja na kolana, rozkoszuje sie nimi!!!!!!!

 

http://www.alpina-automobiles.com/cms/testberichte/index.php?sprache=3

 

Poziomy pasek wlinku to poszczegolne modele, klikamy i jazda!!!

Pozdro

Pablo

 

Ps: Jest nowa seria 3 M-Power

 

http://motoryzacja.interia.pl/galerie/wspolczesne/bmw-m3,11042

JDM FORGED EVIL 446KM @ FLYWHEEL

http://imageshack.us/g/1/9961312/

JDM EVO 6 TME

http://imageshack.us/g/1/9933589/

JDM V3-LIMITED TYPE R FORGED 2.2860cc STROKER

http://imageshack.us/g/1/9861689/

E63 630i

http://imageshack.us/g/1/10087309/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie to po co zadajesz te pytania sama naprawiasz czy oszczedzasz an mechanikach bo juz wszystko u nich zostawilas :lol: nie latwiej pojechac do aso i ci wszystko zrobia jak bedziesz chciala ?? :jawdrop:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie to po co zadajesz te pytania sama naprawiasz czy oszczedzasz an mechanikach bo juz wszystko u nich zostawilas :lol: nie latwiej pojechac do aso i ci wszystko zrobia jak bedziesz chciala ?? :jawdrop:

Pytania zadaje bo lubie wiedzieć co może sie dziać z moim autem, a nie jechać w ciemno do mechanika. I tak jade bo przecież sama sobie nie poradze, no ale dobrze mieć jakieś pojęcie o samochodzie.!!!!!

 

Co do ASO to więcej mnie tam nie zobaczą bo to jest jedno wielkie oszustwo, nie mam zamiaru zostawiac więcej grubych pieniędzy panom w garniturach za udzielenie mi informacji odczytanej z komputera.

Pojechałam z nadzieją ze naprawią właśnie to co bede chciała, a im nawet nie łaska było zobaczyć czy mam sprawny elektrozawór na turbinie, tylko zażyczyli sobie 1000 zł. za rzekome "dolanie" oleju do skrzyni biegów która chodziła bez zarzutów i chodzi do dziś z małymi wyjątkami :)

To ich "dolanie" oleju wynosiło 8 LITRÓW, więc zastanawiam sie jak to auto jeszcze jeżdziło. Oto moja odpowiedz dlaczego nie jeżdże do ASO i dlaczego lubie wiedzieć co sie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

d cos tam napisal:
ciekawi mnie to po co zadajesz te pytania sama naprawiasz czy oszczedzasz an mechanikach bo juz wszystko u nich zostawilas
Po to jest forum od zadawania pytan baranie.A te twoje komentarze wcale nie sa smieszne.Chyba,ze dla ciebie samego.

oo= [] []= oo BokiemMuszeWchodzic

http://img514.imageshack.us/img514/9429/pic03097wo4.jpg

Diesel Driver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prozny święte słowa, koleś po prostu lubi sie czepiać :mad2:

Sądząc po jego wypowiedziach nie może podzielić sie z nami swoją wiedzą bo jej nie posiada, a nadrabia to bezsensownymi komentarzami.

W koncu to jeden z tych posiadaczy BMW którzy uważają sie za najmądrzejszych z racji samego posiadania BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupilem sobie tego klamota wlasnie po to aby tu z wami pisac i wydawac krocie za cos co nie jest tego warte a ty prozniaku pojezdzij sobie cinquecento to zrozumiesz o co chodzi :mrgreen: :cool2:
Nigdy Sie Nie Myle I Jestem Najmadrzejszy Jak Kazdy Kto Ma BmW :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.pisałaś że na dołkach kontrolka się zaświeca to może być wina nie łaczących przewodów od skrzyni biegów ale nie wiem czy sama dasz sobie radę bo bez kanału się nie obędzie .na twoim miejscu przejżał bym wszystki złącza przy skrzyni i spryskał je specjalnym spreyem do połączen elektrycznych , moze coś pomoże.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm

A może powrócimy do tematu i może ktoś mi pomoże???

Wie ktoś gdzie znajdują sie kostki od skrzyni biegów???

 

Ktoś wie :) Wtyk znajduje się z tyłu skrzyni z prawej strony. Bez kanału nie dasz rady się tam dostać, a nawet jak już to dostęp nie jest łatwy z uwagi na wydech. Spróbuj wykręcić i przeczyścić, ale raczej stawiałbym na coś bardzej paskudnego (koszyk, tarczki), czego ci nie życzę.

 

pzdr

MK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.