Skocz do zawartości

Auto strasznie zamulone? POMOCY!!!!!!


Andrzej.s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam BMW E39 523iA 2000r autko jest strasznie zamulone sprawdziłem VANOS przepływomierz wszystko jest ok a mocy dalej brakuje tak jak bym ciągnął za sobą przyczepę (bardzo ciężką). Kiedyś wyświetlił mi się błąd MOTORNOPROGRAMM ale na krótko i do obecnej chwili się nie pojawił. Co może być przyczyna czy trzeba wgrywać nowy program do silnika?

Edytowane przez Andrzej.s
E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diagnostyka komputerowa + dobry mechanik, bo wielokroktnie przekonałem sie ze komp nic nie pokazał a pomimo to element był uszkodzony i tu intuicja i fach mechanika podpowie co robic

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam przedmuchy przy kolektorze wydechowym.

Sprawdz kompresje jak slaba to na bank kolektor.

 

Może mi ktoś to wytłumaczyć jestem zielony odnośnie spraw mechaniki. Co to znaczy przedmuchy przy kolektorze? Jak sprawdzić tą kompresje? Jak to się naprawia? Z jakimi kosztami to się wiąże? Będzie mi łatwiej z mechanikiem rozmawiać.

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z innej beczki jako ciekawostka , moze inna marka i silnik ale :

 

doszło do wymiany filtra powietrza w sprinterze, do tej pory mial kopa , szedl jak powinien i wogole , wiec wymienilismy filtr na jakis u Pana zenka , auto jakby od razu przyczepke podpieli z tym filtrem, nie wiadomo co bylo, wszytkie filtry pozmieniane w silniku nie mieszane a nie idzie , wiec dzwonimy do serwisu mowimy co i jak to nam kazali filtr wymienic na firmowy originalny ( ktory okazalo sie nie byl duzo droszy od zenkowego ) , no wiec wymienilismy i auto od razu inaczej zaczelo chodzic.

 

wiem ze turbina i cdi , ale jak na sam filtr powietrza to dosc ciekawy przypadek - ciekawe czy zwykle silniki tez tak reagują na słabe filtry czy tego po prostu nie czuje sie tak mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam przedmuchy przy kolektorze wydechowym.

Sprawdz kompresje jak slaba to na bank kolektor.

 

co ma kompresja z kolektorem?? obojętnie czy wydechowym czy ssącym??, jakby ściągnąć kolektor i jeden i drugi to kompresja bedzei dokładnie taka sama. Gdyby był kolektor niesczelny (mowa o benzynie a nie dieslu) to sonda mogłaby troche niedokłądnie czytać i dobierac zła mieszanke ale auto by było głośne jak traktor, natomiast przy niesczelnym kolektorze do strony ssania to ilość powietrza mierzonego na przepływce nie zgadzało by sie z powietrzem podanym do spalania i tu mulenie jaknajbardzie mogłoby byc

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.