Skocz do zawartości

wymiana oleju 525 TDS - zostaje olej w chłodnicy oleju ?


enas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam pytanie odnośnie wymiany oleju w 525 TDS E34 .

 

Mianowicie, olej wymieniamy na nagrzanym silniku aby był rzadszy, odkręcamy korek wlewu oleju z pod spodu odkręcamy małą kratkę (w dużej osłonie) zasłaniającą korek spustu oleju. I odkręcamy go, olej wylatuje. Odkręcamy dekielek obudowy filtra oleju wymieniamy wkład jeśli mamy zakładamy nową uszczelkę którą smarujemy delikatnie olejem i zakręcamy, na dole zakręcamy korek spustu oleju montujemy małą osłonę. Wlewamy olej ok 6,5L i zakręcamy korek wlewu oleju.

 

Ale zastanawia mnie jedno ---> chłodnica oleju.

 

Właśnie tutaj rodzi się pytanie na które nie znalazłem odpowiedzi na forum.

Chłodnica jest podłączona do obudowy filtra oleju 2 wężami które to węże wychodząc z niej idą w dół do chłodnicy. Właśnie idą w dół więc zapewne robiąc wymianę oleju tam pozostaje stary olej prawda?

 

Ile może być tego oleju? czy jest jakaś inna metoda wymiany?

 

Czy ktoś może odpowiedzieć

 

Z góry dziękuje.

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniałem w tds-ie rególarnie co 7000-7500 . zawsze jak już korek wykręcony zapalałem na moment aż oświeci się kontrolka ciśnienia 2-3 sek. Pózniej do silnika z 2 litry najtańszego (na zakręconym korku i ze starym filtrem) zapalić moment niech pochodzi , od nowa spuszczenie na koniec wymiana filtra no i zalać minimum półsyntetykiem . Jak pojedziesz do warsztatu to wyssią olej pompą no i wtedy faktycznie w zależności od warsztatu dość dużo w silniku zostaje .

a pierwszą wymianę (po kupnie) robia tak że zalywam jakimś tanim i nowy filter i robia na tym z 300-500 kilometrów i wymiana . Akurat w TDSie nie oszczędzej na oleju bo stanie sie tak jak moimu kumplowi co kupił auto moje on uważal że jak w instrukcji pisze wymiana co 7000 to powinno wytrzymywać do 14-15000 km i jeszcze żeby taniej to mineralny no i po 11000 zatarł się wałek , urwało łańcuch naprawa 3500zł . Aha było to w omedze tam niema inspekcji tylko według instrukcji wymiana ale silniki identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim TDS'ie chłodnica oleju jest za nerkami, więc raczej wysoko.

Myślę, że z niej spływa, pod warunkiem że silnik jest dobrze rozgrzany i chłodnica gorąca (obieg na chłodnicę oleju otwarty).

Producent podaje pojemność układu 6,75l i tyle wchodzi - wlewałem 6,5l i było 2/3 stanu na bagnecie.

 

W poprzednim E30 325i producent podawał 4,25l a nie dawało się tyle wlać. Tam chłodnica była nisko i z niej nie spływało.

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o oleju CASTROL GTD MAGNATEC 10W40

 

chodzi mi przede wszystkim o allegro - bardzo tani bo 5L za ok 80zł kupiłbym 2x 5L i mógłbym przepłukać trochę układ co na pewno wyszło by na dobre.

 

http://allegro.pl/item178233759_olej_castrol_gtd_disel_magnatec_10w_40_5_litr_.html

 

+ prawie 20zł wysyłka

 

wymiana w punkcje to koszt ok 295zł z filtrami a tak 200zł + filtry z 50zł i wiem co mam - zrobione na pewno dokładniej.

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam pytanko odnosnie oleju czy jest sens zebym wymienił olej z mineralnego na półsyntetyk, autko jest w polsce 3latka podejrzewam ze w niemczech bylo jeżdzone własnie ta półsyntetyku, od własciciela którego kupiłem był zlany mineralny. Co do przebiegu to nie jestem pewien ile ma rzeczywiście, bo licznik na bank był krecony na dzień dzisiejeszy mam najechane ponad 190tyś. pierwsze papiery w polsce wskazują ze miał najechane pomad 170tyś.jak był sprowadzony wieć wychodzi ze w Polsce przez 3 lata najechał tylko 20tyś i podejrzewam ze te 20 bylo na mineralnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://jokeonlineworld.com/lol.html

 

 

 

Czesc ja ruwniez zastanawiałem się nad pozostałym olejem w chłodnicy.

Kiedys przy wymianie oleju zciagłem jeden wąz co idzie do chłodnicy i podłoczyłem go do sprezarki zeby przedmuchac chłodnice i naprawde sporo oleju jeszcze wyleciało

 

A co myslicie o pułsyntetyku Mobil 1 5w-40 i wymianie co 10 tysięcy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.