Skocz do zawartości

Pomoc w zakupie e38, jaki silnik,porady, opinie, porównania


michalastercity

Rekomendowane odpowiedzi

Również polecam silnik m52b28. Mam taki w manualu, wg mojej opinii na polskie warunki jest wystarczający przy odp dynamice. Zaznaczam, że jest to moje zdanie. Możecie wierzyć lub nie, ale przy normalnej jeździe w trasie on spala około 10l - 11lpg przy prędkościach 120, 130km/h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy ja wiem :) po zakreceniu u mnie gazociągu i przy spokojnej jezdzie, bo uznajmy no w miescie to nie ma co pedzic, bo sie najwyzej zrobi wielkie spalanie a zyskow czasowych brak, spalanie wychodzi mi teraz około 15l pb, na gazociągu było 18-20 także nie ma tragedii.

 

Generalnie zastanawiał mnie fenomen kupna 7er z silnikiem 2.8 z rynku wtórnego, a takze z kazdym innym oprocz 4.0/4.4/5.4. Generalnie jak kogos nie stac na paliwo to po kiego kupuje takie auto. Poza tym slabsza wersja silnika najczesciej = gorszemu wyposazeniu. Same minusy. Do tego dochodzi praktycznie brak dynamiki. Bo nie oszukujmy sie :) ale prawie 100KM roznicy robi swoje. Spalanie na podobnym poziomie. 4.0/4.4 mozna tez trafic w manualu jak ktos bardzo chce. Rozumiem pierwszego kupującego, chociaz tez ledwo bo za kase takiej 7er w welurach, recznej klimie i 2.8 w manualu mialby dobrze wyposazona 5er z porzadnym silnikiem, bo cena zakupu byla wtedy najnizsza. Ale teraz na rynku wtornym? Dla mnie jest to totalny bezsens :) No ale oczywiscie to moja opinia i kazdy ma prawo do swojej :)

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ile użytkowników tyle opinii. Jeden woli to drugi tamta. Silnik 2.8 też nie jest to muł, ma te swoje 193km i na polskie warunki może wielu osobom wystarczać. Więc jeżeli ktoś nie potrzebuje 4.4 czy 5.0 to nie rozumiem sensu zakupu takiej wersji. Tylko dla kwestii posiadania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś 2.8 e e38? Jeżeli nie jeździłeś to rozumiem Twoje podejście i zdanie, ja myślałem podobnie, szukałem czegoś mocniejszego , oglądałem wiele e38, większość automaty i zajechane...jak zobaczyłem moje M52B28 w manualu to wprost nie uwierzyłem że jest taka piękna i za taką cenę :duh: Stwierdziłem że biorę nawet jak by tam TDS 2.5 siedział :mad2: Oczywiście miałem obawy o dynamikę ale zostałem mile zaskoczony. Przyspieszenia e38 2.8 są takie same jak np A6 C5 2.8 albo Omega B 3.0 itp...a 200kg więcej tak...poza tym na trasie swoja stara e36 M43 oblatywałem furmanki dwa razy mocniejsze, więc te konie wiesz...maszyna gwizda, operator piz...da :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem :) po zakreceniu u mnie gazociągu i przy spokojnej jezdzie, bo uznajmy no w miescie to nie ma co pedzic, bo sie najwyzej zrobi wielkie spalanie a zyskow czasowych brak, spalanie wychodzi mi teraz około 15l pb, na gazociągu było 18-20 także nie ma tragedii.

 

Generalnie zastanawiał mnie fenomen kupna 7er z silnikiem 2.8 z rynku wtórnego, a takze z kazdym innym oprocz 4.0/4.4/5.4. Generalnie jak kogos nie stac na paliwo to po kiego kupuje takie auto. Poza tym slabsza wersja silnika najczesciej = gorszemu wyposazeniu. Same minusy. Do tego dochodzi praktycznie brak dynamiki. Bo nie oszukujmy sie :) ale prawie 100KM roznicy robi swoje. Spalanie na podobnym poziomie. 4.0/4.4 mozna tez trafic w manualu jak ktos bardzo chce. Rozumiem pierwszego kupującego, chociaz tez ledwo bo za kase takiej 7er w welurach, recznej klimie i 2.8 w manualu mialby dobrze wyposazona 5er z porzadnym silnikiem, bo cena zakupu byla wtedy najnizsza. Ale teraz na rynku wtornym? Dla mnie jest to totalny bezsens :) No ale oczywiscie to moja opinia i kazdy ma prawo do swojej :)

Koledzy w e39 540i często nie schodzą z 20l w mieście ale w 7 się da :mrgreen: nie neguje tego, bo miasto miastu nie równe ale w 15 nie uwierzę jak nie zobaczę. Jeździłem e39 z takim silnikiem do pracy nie za długie odcinki bo 20km w jedną w większości po za miastem i średnio wychodziło 18l. Więc będzie ze mnie niewierny Tomasz póki nie zobaczę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest do zrobienia tylko trzeba zachowac pewne scisle warunki, tzn. trzymac sie scisle zasad eko-drivingu, bardzo scisle :) no i wiedziec ktoredy jechac tak zeby omijac swiatla i korki. Lekkie odstepstwo i mamy 18-20 l/100km. Zanim sie nauczylem jak tym autem toczyc fele przez Łódź spokojnie to mineły prawie 2 lata w ciagu ktorych moje spalanie, mimo usilnych staran, nie chcialo za cholere zjechac ponizej 21-22 :P

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img.tapatalk.com/d/13/04/17/u3yvupy8.jpg

Zeby Tomasz uwierzył :) to jest miasto trasa około 15km 7er e38 m60b40 trzeba tylko chcieć i umieć :)

Pozdrawiam

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no mówię o zwyczajnej normalnej jeździe a nie eko badziewia. Bo bez sensu mieć bydlaka pod maską i go muskać... Uczyć się omijać światła bo inaczej zaraz na 18wskoczy.. MOże i to możliwe ale sam widzisz jak trzeba jeździć. A w tych tematach nie sztuka jest komuś powiedzieć że pali po 12l bo jak mówiłem w e39 jest to praktycznie nie możliwe. Jeszcze słysząc te liczby jakie osiągasz w mieście. Sam widzisz że to jest walka o każdy litr a nie jazda.

 

Później ktoś kupuje auto i się dziwi, że jednak bliżej jest 20l albo nawet ponad 20l bo mieszka w dużym zakorkowanym mieście niż te obiecane 12l o którch ludzie piszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, to 12,9 to jest wskazanie kompa mające tyle wspólnego z rzeczywistością, co jednorozce :) na spokojnie należy doradcy do tego 2-2,5l i wtedy wychodzi normalne spalanie. Poza tym powiedz mi gdzie ci sie spieszy w mieście? Ile możesz czasu zaoszczędzić? Robiłem kiedyś takie porównanie z kolega, takie same auta. Ja jechałem po swojemu, spokojnie, a on dawał w palnik ile wlazlo. Wyszło tak ze po drugiej stronie Łodzi był 3 minuty wcześniej, czyli powiedzmy ze zero nadrobionego czasu. Ja spalilem 18l lpg, a on 29l/100km lpg. To tym właśnie doszedłem do wniosku ze nie ma co i w mieście poprostu majestatycznie tocze sobie moje 19' :)

Ps. To spalanie na zimie 16' podejrzewam ze na lecie 19' bedzie większe :) aha i jazda na pb, nie lpg.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tez jechałem normalnie, nie sililem sie specjalnie na eko :) poprostu wiem którędy jechać zeby cały czas być w ruchu i to wystarcza :)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mówi o ciągnięcia auta na obrotach bo to nie ma sensu. najgorzej jak ktoś kupi taką v8 i patrzy w ekonomizer i na każdym kroku myśli jak tu spalić te 4l mniej. Kupując taki motor takie myślenie mija się z celem. Ten silnik jest mi doskonale znany i żaden kolega z którym jeżdżę nie ściemnia mnie ze spalaniem bo po co? Tylko na forum z czymś takim się spotykam ( nie zawsze). Doskonale wiem, że w mieście trzeba liczyć te 19l i koniec. Jeden troszkę więcej spali jeden mniej. Dynamicznie jadąc i bawiąc się w mieście bliżej jest do 30l.

Dlatego nie można mówić, że jazda 728i czy 740i jest taka sama w spalaniu, bo w mieście to jest przepaść. Trasa to co innego. Kupując auto które będzie jeździło większość odcinków po za miastem warto zastanowić się nad v8 i spokojnie można myśleć o 740i bo wtedy różnica w spalaniu jest niewielka. Ale 728 będzie zawsze oszczęniejsze w mieście i to znacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie lubie taka jazde :) po miescie sprawia mi przyjemnosc, jade sobie powolutku prawym pasem, albo srodkowym i czesciej tym bo dzieki temu lewym zawsze moze mnie ktos wyprzedzic, a prawym spokojnie skrecic na strzalce jak sie trafi. Tocze sobie felgi, slucham muzyczki, kopce eszluga i jest milo. Poza tym jest czas zeby sobie na laski popatrzec, bo razem z wiosna skrocily sie spodniczki :)

Nie zapominaj ze posiadanie mocnego serducha w aucie ma swoj bardzo duzy atut, bo zawsze posiadajac nadmiar mocy mozesz w razie czego uciec w niebezpiecznej sytuacji, tak jak ja mialem kiedys jak mi typ na czerwonym przemknal centralnie za bagaznikiem, dobrze ze hak zdemontowalem, bo by mnie debil zahaczyl i by bylo slabo. Poza tym nikt mi nie wmowi ze dzwiek r6 jest lepszy niz V8 :)

 

Owszem nie moge sie z toba nie zgodzic, jak dasz w pedal 740 to spalanie i pod 40 podejdzie, nie ma co sie o to klocic takie sa fakty. Chcialem tylko pokazac ze jak sie chce to i 740i mozna jedzic eko. Dla mnie zasadniczo spalanie jest ostatnim kryterium wyboru silnika i auta. Dlatego tez zakrecilem butle z gazociagiem, bo mnie denerwowalo ze truje serducho tym syfem. Co nie zmienia postaci rzeczy ze lubie sobie plynac tym 7er. Od zapierdalania mam e30 i jak mam ochote to laduje je na lawete, podczepiam pod 740i i jade na tor. Tak sie wyszaleje, a na drogach jest spokoj, bo gnanie na zlamanie karku w miescie i tak nie ma sensu wielkiego. Co innego trasa, chociaz zysk czasowy i tak jest maly. Ja wypracowalem sobie taka zasade ze na autostradzie odpalam tempomat na 180km/h i sobie sune poprostu, wtedy spala mi tyle co w miescie, czyli 15l, ale uwazam ze jest to dobry kompromis miedzy spalaniem, a predkoscia.

BMW to nie samochód. BMW to styl życia. :D


4.0 V8 LPG 4 gen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten wynik 12,9 jest oczywiscie zafalszowany przez komputer :P mowie do niego trzeba dodac spokojnie 2l. Juz to dawno sprawdzilem kilkukrotnie.

Kubosh z 7er, niedawno też kupił E32 750i, spalił mu niecałe 12L :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo się pożądnie przejade 750tką, na trasie, przy Porcie Łodż, wybudowali wylotówke na Pabianice - Warszawa, tylko musze odwiedzić lakiernika :mrgreen:

Dam info ile spalił :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielxc jak nie wierzysz to puść swoją na allegro i zakup jakieś 2.8 a zobaczysz że spali Ci tyle co twoja 2 litrówka.

Wiem doskonale ile palą 2,8 w budzie e39 i wiem że na trasie są to wartości przybliżone ale i tak 2.0 ma mniejsze. W mieście na różnica robi się bardziej znaczna. Tylko tu się dowiedziałęm, ze 750i tak mało pali. :mrgreen: Ale na forach zawsze się takie sztuki znajduje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.