Skocz do zawartości

Pasek klinowy ?


don

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni zauważyłem, że jak wjadę w większą kałużę, wspomaganie kierownicy przez dobre 10 - 15 sekund nie działa a pasek "gwizda".

 

Wyglada na to, że zalewa się pasek klinowy lub dosłowinie koło pasowe pompy wspomagania. Pytanie tylko dlaczego tak się dzieje ( z dnia na dzień ) i czy "kłania" się nowy pasek - czy ten jest za luźny ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana pasków na pewno rozwiąże wasz problem,a i koszt znikomy :mrgreen: To samo miałem w moim mercu.W BMW zmieniłem po kupnie paski wspomagania i alternatora i jest ok.Pozdrawiam i miłego leżenia pod autem!

W124 260E

W201 200E ex.

W126 260SE

W115 240D (250 M123) ex.

BMW 730i E32 ex.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jakoś nie widze tam miejsca ani braku osłony . na pasek od dołu. czy ktoś w realoem.com moze pokazac o czym rozmawialmy ?

BMW E60 530d

Gdyby Bóg był za przednim napędem - wszyscy chodzilibyśmy na rękach ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie dolacze. Mialem oslone ale z grubego aluminium :!: Wygladalo na jakas samorobke i zdawala egzamin ale mocowanie peklo i ja zdjelem. Od tamtej pory tez mi piszczy pasek raz nawet zgasl jak wjechalem w duuuza kaluze :x czekam az sie cieplej zrobi i zakladam ja spowrotem bo to jednak duuzo daje.
Magia trzech liter - BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
haha stary zapomnij lepeij juz odkladaj na napinacz ;p ja mialem kiedys w omce 2,5TDS nie mialo to sensu wymiana nic nie dala poszedl napinacz a jak zuzywaja sie paski i napinacz to mozna od razu powiedziec ze rolki tez ledwo zipia. nie wiem ile to kosztuje u was ja w tds-ie wydalem ponad 500zl na rolki i napinacz oczywiscie oryginalne tle ze byly to wszystkie rolki i napinacz od paska alternatora i reszty osprzetu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coobos załóż jakiegoś bloga i tam opowiadaj bajki a nie zaśmiecaj forum

 

JOKEROW zależy gdzie kupisz, jakiej firmy i jakie masz rabaty

dam ci linka do inter-carsu i sam sobie zobaczysz co mniej więcej kosztuje

 

http://sklep.intercars.com.pl/ w lewym górnym rogu masz zakładkę eKATALOG klikasz na nią i wybierasz model itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.