Skocz do zawartości

jak zdjac tylna półke???


dziku750IL

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz zdjąć osłony głośników, ściągnąć oparcie, wyjąć chyba dwa kołeczki, które spinają półke z przegrodą bagażnika i pociągnąć półkę do siebie... Koniec :cool2:

Bądź miły dla ludzi kiedy pniesz się w górę,

bo możesz ich spotkać kiedy będziesz spadał w dół...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dziku , poderwij siedzisko , wyjmij je , rozłóż tylny podłokietnik - tam masz dwie nakrętki , odkręć .

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/LAD_dust_cover/rearseatBackrestNutsBehindArmRest.jpg

 

w rogach oparcia też masz dwie nakrętki :

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/LAD_dust_cover/rearseatBackrestNutLeft.jpg

 

wyjmij zagłówki i maskownicę zagłówków :

http://bmwe32.masscom.net/sean750/LAD_dust_cover/PullBackRestPlasticTrimUp2.jpg

 

teraz wyjmij oparcie :

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/LAD_dust_cover/pullBackSeatToFront.jpg

 

jak chcesz coś robić przy amorach to już masz dojście :

 

http://bmwe32.masscom.net/sean750/LAD_dust_cover/removedSpeakerPanel.jpg

 

jak chcesz wymontować pólę to teraz te kołeczki z grodzi i półkę do przodu pociąg , jak będziesz montował półkę a bedzie trudno ją wcisnąć to pociąg za osłonki słupków od górnego rogu przy drzwiach - osłonka jest na 4 zaczepach - wygodniej półkę zamontować a roboty wiecej nie ma a wiesz że nie zniszczysz :wink:

* - w zależności od typu i wyposażenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziku750iL- jeżeli masz 750iL to tylna kanapa jest elektrycznie regulowana.Najpierw odłącz akumulator (przewód masowy jest przykrecony pod taką czarną zaślpką z prawej strony na ściance pod siedziskiem) i poczekaj kilka minut, aż rozładują się kondensatory. Aby zdjąć siedzisko najpierw trzeba zdjąć klawisze od regulacji siedzenia i zagłówka (pociągnij za nie-są tylko wcinięte) następnie odkręcić tą osłone boczną na spodzie siedzenia (z przodu lekko odchylić i pociągnąć do góry przy zamku od pasa bezpieczeństwa, przy zamku jest tylko wciśnięta-pociągnij powinno łatwo zejść). Następnie na środku siedzenia z przodu jest dźwigienka-przesuń ją i unieś siedzenie do góry i pociągnij do przodu, potem odkreć zamek pasa od siedziska-zobaczysz z boku, śruba na klucz 13, zamek musi zostać na prowadnicy (prowadnica to taki powyginany pręt, nie trzeba go odkręcać).Siedzisko jest połączone z oparciem takimi prętami prowadzącymi (przy składaniu trzeba je tam wcelować), unosząc przód kanapy wysuwamy ją do przodu. Pamiętaj jeszcze o odłączeniu kabli- złączki są przymocowane pod siedziskiem.

Zagłówki pociągnij do góry i odłącz przewody, oparcie na dole odchyl i od wewnątrz odkręć zewnętrzny zawias klucz nr 10, drugi zawias odkręcisz nasadeczką nr 10 przez szczelinę po zagłówku . Reszta była już opisana powyżej. O jej, ale się rozpisałem. :D Życzę miłej zabawy. :cool2: Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c1iwan coś mi się wydaje, żę w różnych rocznikach E32 IL były różnie mocowane siedziska(bo słyszałem o innym sposobie niż np mój). U mnie w zwykłym IL z 88r (potem mogło być inaczej) jest tak(sam demontowałem):

 

jeżeli masz 750iL to tylna kanapa jest elektrycznie regulowana. Następnie na środku siedzenia z przodu jest dźwigienka-przesuń ją i unieś siedzenie do góry i pociągnij do przodu

zgodze się z tym. U mnie jest metalowa blaszka o szerokości ok 5mm. Wciska się ją do tyłu samochodu. U ciebie pewnie przesuwa na bok.

Siedzisko jest połączone z oparciem takimi prętami prowadzącymi (przy składaniu trzeba je tam wcelować), unosząc przód kanapy wysuwamy ją do przodu. Pamiętaj jeszcze o odłączeniu kabli- złączki są przymocowane pod siedziskiem.

Dokładnie i siedzisko jest zdemontowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ł-być może były różne wersje? Myślałem, że 750iL wszystkie miały elektrycznie regulowane tylne siedzenia i zagłówki. Moja jest z lutego '92 i ma elektyke tylnych siedzeń. Jeżeli Twoja nie ma, to znaczy, że pewnie nie wszystkie 750iL tak miały. Najważniejsze, że są podane obie wersje rozwiązań, więc można sobie wybrać. :D Pozdrawiam. Radek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Ł-być może były różne wersje? Myślałem, że 750iL wszystkie miały elektrycznie regulowane tylne siedzenia i zagłówki.

Dobrze myslałeś :D Moja także ma elektrykę foteli, tylko demontaż jest inny.

Najważniejsze, że są podane obie wersje rozwiązań, więc można sobie wybrać. :D

dokładnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.