Skocz do zawartości

Silnik gaśnie gdy mam 1/4 baku


dnowinski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

1,8 tds E36 z '97 kombi

Mam dość nietypowy problem. Otórz gdy w zbiorniku jest 1/4 paliwa, silnik zaczyna gasnąć po wejściu w prawy lub lewy łuk, ale też i na prostej. (jeszcze nie wiem od czego zależy)

Wyjąłem pompę paliwa i oba mierniki poziomu, ale one wskazują prawidłowo. Nadto odgiąłem blaszki w czujnikach by wskazania nie (migały). Pojechałem w trasę z kanistrem. Podczas jazdy, po osiągnięciu 1/4 zbiornika silnik przestał ciągnąć, ale nie wcisnąłem sprzęgła tylko gaz do dechy i czekałem. Po jakiś 30 sekundach zwolniłem do 40 km/h ( ok 1,6 tys rpm i silnik zagadał. Po przejechaniu 30 km sytuacja się powtórzyła ale tym razem zdjąłem nogę z gazu i znów czekałem. Po ok. 15 sek wcisnąłem gaz i zagadał. :cool2:

Po kolejnych kilometrach (160) zaświeciła się rezerwa a silnik gadał super. Przejechałem jeszcze 60 i zatankowałem do pełna.

Niestety znów mam 1/4 i znów silnik mi zgasł, niestety w mieście a więc się pompa zapowietrzyła ? no i problem bo z kanista potem łechu łechu raz pali raz nie po pół godzinie wściekłe łechu łechu do oporu i zagadał.

Tak sobie kombinuję gdyby dziura w pompie to po przekroczeniu 1/4 zupełny ded i już a tu aż do rezerwy. Potem znów 1/4 i to samo.

 

POOOOOMOOOOCY proszę bo mi dyńka cóś nawala i logiki nie może znaleźć.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w 318tds, w moim przypadku była to pompa paliwa w baku, nie dawała ciśnienia.

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś tutaj na forum opisywany podobny problem i okazało się że nieszczelny był wężyk od pompy paliwa i zaciągał tamtędy powietrze przy określonym poziomie paliwa.
http://i3.tinypic.com/w1v0w6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był kiedyś tutaj na forum opisywany podobny problem i okazało się że nieszczelny był wężyk od pompy paliwa i zaciągał tamtędy powietrze przy określonym poziomie paliwa.

 

Witaj i dzięki za pamięć i spostrzegawczość ( raczej gratuluję) :cool2:

 

Otóż jest to logiczne, ale ma wątpliwości. Po tym gdy zdażyło mi się to poraz pierwszy, przecholowałem gada :evil: i się poddał.

Wypaliłem paliwo niemal do końca baku. Problem wrócił gdy po zatankowaniu do końca znów zszedłem do 1/4.

Dopuszczam jeszcze taką możliwość iż (przeciek powietrza) zatkał się poprzednim razem a po zatankowaniu może sie wypłukło cholerstwo ???

 

Pozdrawiam

(w sobotę otwieram jeszcze raz, opowiem....)

 

P.S. mam jeszcze E39 528, tam to dopiero mam przeboje z elektroniką>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie za kazdym razem przy 1/4 tak bylo,zobacz ze w wezyku doprowadzajacym rope do silnika jest pusto. pompe testowalismy i na poczatku wydawalo sie ok, jednak z czasem zaczela sie zawieszac. z odpalaniem nie mialem problemow, ale jak juz sie wylaczyla przy tej 1/4 to juz kaplica.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 16 lat później...

Siemanko I co znalazl ktos jakies rozwiazanie tego problemu? Ostatnio mialem tak w 520d f10 1/4baku I brak paliwa. Pompa wymieniona nadal to samo. W menu komputer pokazuje ze najpierw znika paliwo z komory lewej gdzie jest pąpa a w prawej zasteje ok15l. Narazie jezdze traktujac 1/4 baku jak dno I wszystko ok ale gdy spadnie do 1/4 to zdycha. Nawet nie ma skąd wziac schematu jak zbudowany jest w srodku zbiornik żeby sprawdzić wszystko w środku. Bo wydaje mi się że transfer paliwa między komorami zdycha. Chyba że czujnik poziomu paliwa steruje jakoś tym przesyłem w co wątpię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.