Skocz do zawartości

Idzie wiosna - klime trzeba przysposobic:-)


Gerald

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj we Wrocławiu było prawie 20 C co dalo mi do zrozuminia ze trzeba przygotowywać klime do sezonu:-) A chyba lepiej to robic teraz bo w sezone bedzie brakowac srodkow, terminow w warszatatach itp pewnie.

 

Chce ją odgrzybić i dopełnić. Pytania.

 

- Jak sprawdzić samemu poziom plynu obiegowego?

- Na rynku jest dostępna chemia do tego. Czy warto samemu się w to bawic

czy jechac do Warstatu. Bede wdzieczny za jakis link w stylu "Do it Yourself"

- Co warto jeszcze z klimtronikowi zrobić?

- Jakie powinny być rzetelne ceny takiej uslugi w serwisie?

- Polecacie jakis serwis klim we Wroclawiu/dolnoslaskim?

Never Say Never Again!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz szczelny układ to nie powinno Ci ubyć czynnika. Ja wczoraj (też we Wrocławiu :D) włączyłem klimę i przyjemnie mnie schłodziło :D Zaleca się żeby nawet podczas zimy odpalić na chwilę klimę zeby sprężarka trochę się pokręciła, zawsze tak robię i nie mam problemów z uciekającym czynnikiem jeżeli chodzi o odgrzybianie to nie znam się na tym w zeszłe lato panowie mi coś tam zrobili bo wymieniałem chłodnice klimy wiec wyczyścili wszystko, napełnili i teraz śmigam w chłodnym :) O odgrzybianiu nic mi nie powiedzieli :| i teraz się tak zastanawiam o co chodzi z tym odgrzybianiem ?? Jeżli chodzi o serwisy klimy we Wrocku to nie wiem za bardzo gdzie takie się znajdują, ja robiłem w Nysie bo tanio i sprawnie :) acha jeżeli chodzi o poziom to jak otworzysz maskę to na przewodach od klimy ( u mnie po lewej stronie) jest takie szklane oczko jeżeli włączysz klimę powinno być widać czynnik w tym oczku jeżeli go nie ma to.... sam wiesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę pomogę.

 

1. Nie uda ci się samemu sprawdzić ilości płynu chłodniczego ale podjedź do jakiegoś warsztatu zajmującego się klimą i sprawdzą ci go za darmo.

(przynajmniej powinni). Sprawdzanie polega na podłączeniu do zaworów klimy dwóch węży i odczytanie ciśnienia na manometrze.

 

2. Co do chemii, polecane jest (i sam zamierzam to zrobić) co pół roku odświeżyć klimatyzację. Polega to na tym że kupuje się taki środek w puszce (mała puszka około 150 ml) (to nie jest spray) stawia się go za tylnim siedzeniem wącza silnik i klimę, zamyka wszystkie drzwi samochodu i czeka 10 minut. W tym czasie klimatyzacja sama się oczyszcza (odgrzybia). Potem otwierasz drzwi na jakiś czas i cieszysz się ładnym zapachem w samochodzie. Środek ten dobrze usuwa przykre zapachy (np. papierosów jeśli ktoś pali) Ceny różne np z firmy CARPLAN około 30 PLN, ostatnio w lidlu były z firmy W5 za 7 PLN.

 

3. Co jeszcze zrobić, nie wiem ale może inni się wypowiedzą.

 

4. Ceny różne od 70 do 200-300 PLN. Zależy gdzie i co ma być robione. Nie znam rynku usług w dolnośląskim ale u mnie w mielcu napełnienie klimy wraz ze spuszczeniem starego płynu i przeglądnięciem instalacji to koszt około 150-200PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten środek stawiany za siedzeniem to pieniądze wyrzucone w błoto, lepiej kupic te z tą pianka wprowadzaną wężykiem w przewody.

 

robiłem w zeszłym roku na 2 sposoby i dopiero po tym drugim środku znikł zapach stęchlizny po wyłączniu klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega sie tu myli czynnki chłodzacy sie zuzywa tak jak olej smarujacy sprezarke nawet gdy klima jest w 100 % sprawna tak wiec nalezy raz w roku zrobic serwisowanie zeby uzupełnic znikajace płyny i osuszyc parownik i zrobic próznie i odgrzybic i co tam jeszcze kto chce nie zapominajac o filterku pyłkowym który po zimie jest brudny i zawilgocony

tak wiec zycze powozenia w chlodzeniu du...... w upały :)

POZDRAWIAM !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja klime używam sporadycznie, ale po każdym użyciu powinno sie wyłączył klime i włączyć na chwile ciepłe powietrze, to zapobiega powstawaniu grzybów itp

ZAWIOZĘ NA ŚLUB !!!!


%5B640%3A129%5Dhttp%3A//xenonis.whitestarprogramming.de/save_the_e36/img/pics/banner.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu sprostowania: czynnik chlodniczy (zwykle freony) nie zużywaja się w żadnym stopniu, a jego ubytki w systemie sa spowodowane tylko i wyłącznie nieszczelnościami.

Uruchamianie klimatyzacji okresowo powoduje utrzymanie dławicy kompresora w dobrym stanie oraz rozprowadzenie oleju po systemie konserwujac wszystkie jego elementy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupile auto w zeszlym roku zaczely sie w rodzinie problemy ze zdrowiem, doszedlem do wniosku z lekazem rodzinnym ze pewnie mam jakies dziadostwo w klimie. kupilem PLAK do nawiewow, ktory odswieza i dezynfekuje. ma dlugi wezyk, ktory wprowadza sie do konca w nawiewy i wszystkie dziury , wciska przycisk spraya i po malu wyciaga. po czasie trzeba puscic nawiew. ma strasznie intensywny zapach (LESNY) pare dni musialem jezdzi c z otwartymi oknami, ale klopoty ze zdrowiem sie skonczyly. Koszt to okolo 20zl. serwis klimatyzacji zrobi to samo , nie liczcie na inna technologie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam podłącze się do tematu mimo ze pytanie mam wydawałoby sie banalne a mianowicie kupiłem preparat do odgrzybiania klimy pisze ze są 2 sposoby przez komore silnika ( wprowadzanie do wlotów przez które zasysane jest powietrze) i jakis drugi nie pamietam :D ale chodzi mi o to ze chce to zrobic własnie przez te wloty tylko nie wiem gdzie psykałem do tych wlotów na podszybiu ale chyba niewielki to dało efekt i zastanawiam sie czy to jest wogole to miejsce a jesli nie to prosze o odp gdzi emam to wpsykac

z góry dzieki za pomoc

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem serwisowy odgrzybiacz klimy Wurth SaBesto -polecam jest skuteczny.

Wtryskuje sie go wg instrukcji do kanału odpr. wode ze skraplacza, ja spryskałem nawiewy głeboko, bo nie mogłem dojśc gdzie jest ten odprowadzacz wody ze skraplacza, może ktos wie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze i tanio klime robi we wro człowiek na szwedzkiej 8

tel 508 071 848

 

Skoro za dopełnienie klimy i wymiane sprężarki na nową (miałem swoją)

wziął 200 zł to chyba nie drogo? Nie wiem czy zajmuje się też odgrzybianiem,

ale jeśli chodzi o napełnanie i prace w okolicy klimy jest najlepszy.

 

Z tym że przy poprzednim ociepleniu wolne terminy były na "za tydzień"

nie licz że się szybko do niego dostaniesz.

 

Chyba że już z podaniem do niego trzeba przychodzić :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

był jakis efekt po tym jak go wtrysnoles do nawiewow ? bo moim zdaniem ten srodek powinien przesc caly uklad a nie tylko koniec, ale tak również spróbuje :)

jesli ktos wie gdzie jest ten kanał albo do ktorego wlotu to wtryskac to bardzo prosze o odp :)

 

pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

efekt jest, robiłem dokładnie tak samo jak gosciu w zakładzie, gdzie naprawiaja klimę zapodałem we wloty i to urzadzenie na podszybiu - chyba parownik.

jednak wiem, ze trezba dac jeszcze do skraplacza, bo tam własnie sie gromadza te wszystkie plesnie, grzyby.

swoja droga gościowi z zakładu nie chciało sie pewnie włazic pod samochód i szukac kanału odprowadzającego wilgoć...

wtedy za to odgrzybianie zapłacoiłem chyba 80 zł, kupiłem potem TEN SAM PREPARAT na allegro, który jest do 2 ktotnej dezynfekcji za chyba 53 zł+ koszt przesyłki- w sumie 60 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda czasu i kasy na jakies preparaty odsmradzacze,To tylko krotkochwilowe .Aby dokladnie odgrzybic uklad klimy trzeba sie do niej dostac,ale nie jakimis puszkami lub sprayami tylko detergentem i szczota.

Co do uzupelniania ukladu klimy to jesli jest szczelna i dziala to nawet parenascie latek nie ma takiej potrzeby.Trzeba pamietac aby caly uklad sluzyl nam bez problemow dlugi czas,nalezy go odpalac przynajmiej jeden raz w m-cu / nawet w zimie/ aby caly uklad dostal smarowanie,zapobiega to wysychaniu polonczeniowych uszczelek i rozszczelnieniu klimy.

Wiec jesli ci klima dziala-schladza powietrze -to szkoda kasy na warsztaty ktore tylko czekaja na niedoinformowanych ludzi.

te gusta conducir? BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.