Skocz do zawartości

E34 525TDS zacinający się gaz...


enas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Objaw mam taki: dusze na gaz puszczam a obroty jeszcze ok 1-2s trzymają po czym opadają, parę dni było ok ale dzisiaj znowu to samo.

 

Jak zmieniam biegi to odczekuje aż obroty zaczynają spadać a przyznam bardzo to denerwuje.

 

Czy tutaj występuje jakiś podciśnieniowy regulator bądź opóźniacz aby obroty spadały równo?

 

 

Z góry dzięki za info

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zrobiło Ci się tak nagle, stopniowo, czy po jakiejś ingerencji w samochód?

 

Bo ja mam podobne objawy, no może nie tak drastyczne, ale po puszczeniu gazu obroty opadają powoli. Zjawisko pojawiło się po uszczelnieniu i regulacji pompy wtryskowej. Przyznam, że się przyzwyczaiłem, ale przed regulacją było inaczej - normalnie.

Za to teraz dawka jest większa i auto lepiej jeździ, ale wybieram się na ponowną regulację (od 3 m-cy ;-))

E61 530d '04 (2015-?), E34 525TDS touring '95 (2006-2016), E30 325i '89 (1996-2006)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zalałes gdzies wozu (np. na myjni). Mialem kiedys podobna sytuacje z poprzednnim samochodem. Woda po myjce podeszła pod kable i komputer postawił kobre. Wysuszenie wszystkiego i przeczyszczenie styków pomogło, potem tylko lepsza izolacja i nigdy nie wrocilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Fakt ostatnio było mokro a i byłem w myjni jakiś czas temu ale nie odpowiem na pytanie czy to było po tym. Fakt że jak wracałem z pracy już było okey z obrotami.

 

Jak będę miał wolny weekend to juz mam troszkę planów: 1 czyszczenie soczek w lampach i zdejmie obudowę od kompa i zobaczę co tam słychać. Swoja drogą może potencjometr co jest

 

Powiedzcie proszę od czego są te dwa wężyki (1- od dołu kolektora dolotowego,2- z czujnika przy kolektorze – membranowy chyba) rurki prowadzą do czujnika który znajduje się kolo zbiorniczka od Serwo. (wejście na wężyk z góry z dołu i styki-2)

http://yourdomain.com/images/broken_link.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.