Skocz do zawartości

wspomaganie


faster1970

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do kolegów pytanko.brakuje mi płynu w zbiorniczku wspomagania i chciałbym go dolać ,a w książce serwisowej jest napisane ze jest jakaś filozofia z dolewaniem i należy zgłosić sie do serwisu czy oni tak piszą jak z każdą naprawą jak by co to serwis ?i jaki płyn powinien być dolany czy można je w razie czego mieszać??dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w e34 niedawno. Wiesz jakiego koloru masz ten płyn?? Na 95% będzie taki ciemno czerwony i wtedy możesz dolać zwykłego hipolu który kupisz od ręki na każdej stacji benzynowej. Ja tak zrobiłem po konsultacji z mechanikiem i nie mam najmniejszych problemów.

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać- jesli nie wiesz jaki miał kolor a w zbiorniczku już nic nie ma- jedź do mechanika, niech sprawdzi. Tych płynów sie nie miesza bo powysadza ci uszczelnienia!

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w e34 niedawno. Wiesz jakiego koloru masz ten płyn?? Na 95% będzie taki ciemno czerwony i wtedy możesz dolać zwykłego hipolu który kupisz od ręki na każdej stacji benzynowej. Ja tak zrobiłem po konsultacji z mechanikiem i nie mam najmniejszych problemów.

Ten ciemno czerwony w twoim przypadku to ATF ( na korku powinno ci pisać) jest tez drugi rodzaj CHF praktycznie bezbarwny - tych olei sie nie miesza i nie stosuje innego niz jak pisze na korku

Widocznie mechanik nie zna sie na "markowych" samochodach badz ma mało z nimi doświadczenia - powaznie do tych układów leje się tylko i wyłacznie taki jaki zaleca fabryka w innym przypadku mogą być problemy (temat juz był wałkowany na forum)

Na zbiorniczku powinno ci pisac albo na zielonej naklejce CHF badz na czrwonej ATF - taki jak pisze taki kupić i poprostu dolać

Edytowane przez katar14
http://img221.imageshack.us/img221/9561/bmw9bq.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem w e34 niedawno. Wiesz jakiego koloru masz ten płyn?? Na 95% będzie taki ciemno czerwony i wtedy możesz dolać zwykłego hipolu który kupisz od ręki na każdej stacji benzynowej. Ja tak zrobiłem po konsultacji z mechanikiem i nie mam najmniejszych problemów.

Ten ciemno czerwony w twoim przypadku to ATF ( na korku powinno ci pisać) jest tez drugi rodzaj CHF praktycznie bezbarwny - tych oleji sie nie miesza i nie stosuje innego niz jak pisze na korku

Widocznie mechanik nie zna sie na "markowych" samochodach badz ma mało z nimi doświadczenia - powaznie do tych układów leje się tylko i wyłacznie taki jaki zaleca fabryka w innym przypadku mogą być problemy (temat juz był wałkowany na forum)

Na zbiorniczku powinno ci pisac albo na zielonej naklejce CHF badz na czrwonej ATF - taki jak pisze taki kupić i poprostu dolać

 

Masz racje- sytuacja podbramkowa, bo zbiorniczek mi pękł(!) 450km od domu w bieszczadach. Gość miał marne pojęcie o bmce, ale po zalaniu hipolem wszystko działa elegancko.

Żółw się rusza...

Nie sprzedam mojego is-a (a na pewno nie tanio) :D

Fotki http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=96849

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Taki odgłos jest najczęściej spowodowany niskim stanem płynu wspomagania, pytanie tylko dlaczego jest zamało? może masz jakiś wyciek, musisz sprawdzic dokładnie, aczkolwiek może to byc coś innego napszykład wspomniana przez Ciebie pompa. Na 100% masz czerwony płyn ATF i tylko taki dolewaj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.