Skocz do zawartości

Mozna nie placic mandatu??


Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
zasada w egzekucji jest, ze stosuje sie srodek najmniej uciazliwy dla dluznika, przykladowo: jesli zarabiasz, samochod jest ci potrzeby do dojazdow, to zajma ci pensje a nie samochod - zajecie samochodu to z pewnoscia nie jest w wielu przypadkach najmniej uciazliwy srodek egzekucji

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny argument zeby pracowac inaczej.

 

 

nie jest to chyba dobre rozwiazanie.......ciagly brak wykazywanych dochodow doprawdzi do tego ze nazbnierasz gorke kase a nie bedziesz mogl jej wydac-bo bedziesz sie zaraz tlkumaczyl w skarbowce, skad na auto, skad na mieszkanie, na telewizor...........kolo sie zamyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sytuacja jest taka, mam mandatów na ok 1200 PLN, gdy ubiegałem się o zwrot podatku, dostałem w odpowiedzi tylko list z informacją, że zwrot podatku dostanę dopiero, gdy ureguluje te płatności. Zwrot podatkowy był za mały aby pokryć te mandaty. Moje pytanie brzmi: Czy w przyszłym roku zwrot podatkowy doda się do tego za zeszły rok? W sensie czy w końcu gdy łączny należny mi zwrot podatku za kilka lat będzie się gdzieś odkładał do momentu w którym łączna suma wystarczy na pokrycie mandatów, to mi je uregulują? Czy te pieniądze po prostu przepadają?
"... Jednością Silni, Rozumni Szałem... "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE wiem jak u kolegi wyzej jest z tym podatkiem......

Ale ja zanislem do urzedu na poczet moich mandatow( do komornika) 200zł( mandaty sa na 700zł....powiedzialem ze mam tyle narzie i tyle moge wplacic ( z 200zł odliczyl mi koszty egzekucyjne na kwote 18 zł) ......zapytalem co dalej-bo mnie straszyl ze jak nie wplace to sad itp........powiedzial ze mam zbierac pieniadze i przynosic.Wiec jak bede mial to pojde i znowu cos tam wplace-szkoda jak nic ale wole miec spokoj i czyste konto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spokój jest pożądany :) Ale teraz odkładam na nowe auto i nie widzi mi się wyłożyć ponad kafla ot tak. :(

 

ale mozesz sie spotkac pozniej z sytuacja ze kiedy bedziesz chcial cos zalatwic w urzedzie ( czy to rejestracja auta czy jakas wymiana dowodu) moga ci robic problemy...........matka mojego kolegi tak miala gdzies dane ze zalega za mandaty i nei chcieli jej obsluzyc w urzedzie do poki nie zaplaci-ale czy to bedzie w twojej sytuacji to nie wiem.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli w urzedzie skarbowym znaja twoj bank w ktorym masz konto, komornik moze je zablokowac, ja mialem taka sytuacje ze na koncie bylo 600zl a mandatow 200zl. nie sciagneli sobie 200zl, bo nie moga, wyslali do banku pismo ze maja mi zablokowac konto i tak kasy z konta wyplacic nie moglem. trzeba bylo ruchac kase i zaniesc w zabkach komornikowi. w niektorych wojewodztwach zatrzymuja samochod kierowcy jesli podczas kontroli okaze sie ze zalega z mandatami. systematycznie wprowadzany jest CEPIK wiec pewnie predzej czy pozniej tak bedzie wszedzie (np w angli tak jest, ze komornik przyjezdza i zabiera auto z prywatnego parkingu, do odebrania po wplaceniu kasy) moze to i dobrze, bo przeciez sciagalnosc mandatow jest bardzo mala, a wplywy z tego tytulu moga mocno zmniejszyc dziure w finansach kraju ;-)

 

nie bierzcie ostatniego zdania zbyt doslownie, ale o to chodzi rzadzacym. sam sie wnerwiam jak przy pomocy fotoradarow lataja braki kasy.

 

p.s. na szczescie moj urzad skarbowy dziala bardzo szybko, i nie pozwala na to abym mial do zaplaty kilka mandatow. 200-300zl jakos idzie przebolec, ale 1300 to juz za duzo jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.