Skocz do zawartości

Przepływomierz jaki??? co polecacie ???


maverickmk

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko w sprawie przepłwomierza mam bmw 530d z roku 2001 i musze wymienic przeplywomierz co polecacie kupic uzywany ale orginal czy lepiej nowke ale zamienik znalazlem takie na allegro

 

link do nowego :http://www.allegro.pl/item170378195_przeplywomierz_bmw_3_e46_bmw_5_e39_bmw_7_e38_x5.html

 

link do tej uzywki :http://www.allegro.pl/item169809278_przeplywomierz_bmw_e46_e38_e39_e53.html

 

ceny sa podobne ale sam nie wiem co lepiej moze macie jakies doswiadczenia z wymianami przeplywomierzy i jakies rady moze jakies firmy ktore robia dobre zaminiki

 

z gory dzieki za wszystkie informacje pzdr maverick_mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceny sa podobne ale sam nie wiem co lepiej moze macie jakies doswiadczenia z wymianami przeplywomierzy i jakies rady moze jakies firmy ktore robia dobre zaminiki

 

Witam,

Na angielskim forum bmwland kolesie polecają Pierburg 7.22684.07.0

Były głosy, jakoby chodził lepiej od oryginału. Zdaje się, że nawet zrobili sobie grupowe zamówienie na ten przepływomierz.

Możesz pewnie go znaleźć na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

A czy mógłby ktoś podzielić się swoimi odczuciami z jazdy po zastosowaniu tego Pierburga 7.22684.07.0 ? Pytam ponieważ właśnie taki chce mi zamontować mechanik w moim 530d 193KM, a przecież właściwym zamiennikiem oryginału do tego auta jest 7.22684.09.0 . Mechanik tłumaczy swój wybór tym, że na tej 07 auto będzie miało większą moc.

Znalazłem sporo informacji na ten temat ale niestety na zagranicznym forum a z moim angielskim nie jest najlepiej :)

Oto link do tego tematu na bmwland.co.uk

http://www.bmwland.co.uk/talker/viewtopic.php?t=74830&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

Z góry dziękuję za Wasze wypowiedzi w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz jakieś negatywne skutki popsutego przepływomierza???? pytam z ciekawości bo ja też mam padniętą przepływkę BMW e39 530d 1999r i po prostu wyjąłem wtyczkę od przepływki i tak jeżdżę już jakiś czas, auto zachowuje się super :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko ogólnie jest dość ospałe, czuć to szczególnie do 2000 obr/min i w dalszym zakresie obrotów też pojawiają się "dziury" w przyśpieszeniu. Wczoraj udało mi się zdobyć na podmianę dwie przepływki, jedną oryginalną o tych samych numerach co moja oraz tego pierburga 7.22684.07.0. Na Pierburgu odczuwalna była poprawa, jednak dopiero na oryginalnym Bosch-u autko jechało idealnie. Tutaj nasuwa mi się pytanie do znawców tematu, czy przy zmianie przepływomierza na taki o innych numerach co fabryczny trzeba robić "adaptację" ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.