Skocz do zawartości

[E46] ile palą 320d


Dragster

Rekomendowane odpowiedzi

no mi pali tyle co i tobie ale nie jest to normalne spalanie , ja mam uszkodzona przeplywke i mam nadzieje ze po wymianie bedzie ok ....z tego co wiem powinno byc po miescie przy normalnej spokojnej jezdzie ok 7,5 l. trasa ok 5,5

E46 320d 2001r. - BLACK SKORA,XENON :-)) WKROTCE CHIP

http://xs414.xs.to/xs414/07143/654968.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM.

320d z 12.2001, 150kM, touring,przebieg 154 tkm. Spalanie wg komputera to 5,4 l/100km a prawdziwe (tankowanie do pełna, przejechanie ok 700 km i znów do pełna) to 7,1 l/100km. Paliwo VP Diesel Shell. Średnia prędkość wg komputera to ok 55 km/h. Czy można w E46 skorygować wskazania komputera aby pokazywał dobrze średnie spalanie?

Pozdrawiam.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 320d (12.2000r., 136 KM touring) przy jezdzie mieszanej komp pokazuje 7.3-7.5 litra, i realne z wyliczen wychodzi dokladnie takie samo. Mowie o spalaniu zimowym, wlasnie teraz ;-). Srednia predkosci 45-50 km/h.
Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wskazań komputera:

-szybka jazda na trasie-(160-180kmh)-6,9-7,8l/100km

-cykl mieszany-50%miasto-50%trasa-6,5l/100km

-najmniejsze zużycie -5,7l/100km i chyba nie da rady niżej.

-maksymalne 9,5l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a ja nie moge wlasnie zejsc ponizej 10, czasami pokazuje 9.8 wogole to moja pierwsza bmka i za bardzo nie wiem o co tam chodzi.

 

Czy na komputerze w serwisie wykryje sie przyczyne takiego spalania?

Ekonomizer przy leekim nacisnieciu gazu leci na 20l/100km.

 

Koleje pytanie:

 

wybila sie tuleja metalowo-gumowa tylniego wachacza przednia po lewej stronie, wali stasznie. Ale martwi mnie to czy to normalne zeby kierownica sie przekrzywiła w prawo i w te samą strone ciągneło auto? zbierznowsc robiona trzy dni temu :)

 

Pozdraiwiam

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj komputer żeby odnowa liczył średnią spalania... A na ekonomizer nie patrz, on ciągle pokazuje 20 :twisted2:

 

nie sadze zeby cos pomoglo bo za prostych obliczen wychodzi mi wlasnie dokladnie tyle ile pokazuje srednia czyli 10 i troche :(

 

pozdrawiam

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale martwi mnie to czy to normalne zeby kierownica sie przekrzywiła w prawo i w te samą strone ciągneło auto? zbierznowsc robiona trzy dni temu :)

 

Pozdraiwiam

 

Hehe nie to nienormalne, skoro zbierzność masz zrobioną, to pewnie wina opony, zamień przednie koła, lewe na prawe i zobacz czy będzie ściągać na lewo, jeżeli tak to masz odpowiedź.

Były:

E30 324d '87

E36 325td '91

E36 318tds '96

Passat B5 1,9 TDI '97

E46 320d '00

Audi A4 1,9 TDI Multitronic '03

Mazda 6 1,8 '05

E46 320d '03

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierownica sie przekrzywiła w prawo i w te samą strone ciągneło auto? zbierznowsc robiona trzy dni temu :)

 

Pozdraiwiam

u mnie 2 razy paproki ustawiały zbieżność i tez kierownica była przekrzywiona a auto jeżdziło jak chciało.Dopiero w ASO BMW zrobili mi geometrie i zbieżność i od tamtej pory jest ok.Cena w serwisie to około 350zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to sie stało w tej samej chwili jak mi ta tylnia tuleja poleciala i odrazu auto lata po drodze wiec wiaże jedno z drugim.

 

Zbierzność zrobiona w bardzo dobrym zakładzie, wszystkie swoje poprzednie auta tam ustawiałem i zawsze było oki trzymały sie na drodze jak przyklejone, te auto tez az do tej gumy.

 

aha wszystkie poprzednie były przednio napędowe

 

Pozdrawiam

Pozdro


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=58477 moje rozwiązanie turbo dziury 320d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może pomóc w skorygowaniu komputera, aby pokazywał średnie spalanie zbliżone do realnego? Słyszałem że jest to możliwe ale nie wiem jak to zrobić. Jeśli temat był już na forum to proszę o link.

BMW 320d 2002r, 150kM.

Z góry dzięki!

Pozdrawiam.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybila sie tuleja metalowo-gumowa tylniego wachacza przednia po lewej stronie, wali stasznie. Ale martwi mnie to czy to normalne zeby kierownica sie przekrzywiła w prawo i w te samą strone ciągneło auto? zbierznowsc robiona trzy dni temu :)

 

W tym przypadku to akurat jest normalne. W momencie "wybicia tulei" wahacz ucieka do środka samochodu (razem z kołem), stąd lewe koło tylne powoduje dużą zbieżność tylnej osi i dlatego musisz korygować kierownicą w prawo, żeby jechać na wprost. Przy okazji "wali" Ci główka wahacza o zawieszenie. Musisz wymienić szybko tuleję, bo zamiana kół nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według wskazań komputera:

-najmniejsze zużycie -5,7l/100km i chyba nie da rady niżej.

 

Da rade, da :)

Swego czasu musialem jechac na trasie za znajomym jadacym mniejszym autkiem, jechalismy non stop 100km/h

spalanie wyszlo mi .... 4.3 l /100 !! :8)

 

A pozatym w miescie 8-8,5 ,

na trasie przy sredniej predkosc 140, spalanie 5.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam,

Ja mam compacta z tym silnikiem w automacie i pali mi 13-14 litrów przy normalnej jezdzie po mieście. Moim zdaniem to jakieś kosmiczne spalanie... Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć co może być nie tak z tym moim złomem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnij pod kompa bo inaczej to po omacku .

Nie kopci ? dobrze się nagrzewa ? oleju nie bierze ? dobre przyspieszenie ?

Z prostych rzeczy to sprawdź przepływkę czy nie jest odłączona.

Jak podasz wyniki z kompa to chłopaki Coś ci podpowiedzą.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.