Skocz do zawartości

zamocowanie butli w E36


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie: kto z Was ma butlę w E36 zamocowana normalnie czyli poprzecznie w bagazniku pomiedzy amortyzatorami? Czy są jakies przeszkody w takim umiejscowieniu butli?O jakiej pojemności można wsadzić butlę? Byłem dzis u gazownika i stwierdził że nie podejmuję nie montazu butli poprzecznie tylko wsadzi butlę w miejsce koła zapasowego- podobno tylni napęd mu przeszkadza! Myślę, że facetowi sie po prostu nie chce bawić i idzie na łatwiznę, a tak sie składa że do tej pory widziałem w E36 tylko i wyłącznie butle w kole. Biorąc dotychczasowe doświadczenia z innych samochodów to nie chcę żeby koło zapasowe walało mi sie po bagażniku i stąd moje pytanie. :mrgreen: Pozdro
DARK SIDE OF POWER!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny dylemat, nie chce mieć butli w kole bo wtedy koło zapasowe zajmuje bagażnik. Wolę zamontować butle w bagazniku tylko nie wiem jaką i jak. Czy lepiej wziąć mniejszą butlę zamontować ja po prawej lub lewej stronie wzdłuż, czy może lepiej dużą 60l zamontowac za siedzeniami wpoprzek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh macie Panowie problem, a ja chce właśnie zmienić butle z standardowej (za siedzeniami poprzecznie) na taką w koło zapsowe. Uważam, że to jest lepsze rozwiązanie. Koło jeźdząc po mieście można wyrzucić jak się jedzie w trase to można go włożyć. Z przymocowaniem jego też nie ma większych problemów. A i skrzynie basową fajnie by się zamontowało :mrgreen:

 

Nie wiem jak w E36 ale w E32 E34 nie ma problemu z mocowaniem butli poprzecznie. Fakt, że może być tak, że tylny most jest akurat tak zamocowany, że utrudnia to mocowanie butli (w końcu trzeba przewiercić podwozie i przymocować ją od dołu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

więc ja mam zamontowaną butlę poprzecznie za siedzeniem i mieści się bez problemów ja mam 80l i nie nażekam bagażnik zostaje wsumie mały ale jest funkcjonalnie no i mam normalny pełonwymiarowy zapas

 

Pozdrawiam

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki teraz jestem w pracy (24/48) także najwcześniej jutro jak odeśpię to coś wymyślę ...

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że butla zamiast koła zapasowego to dobre rozwiązanie. Mam juz tak od ponad roku i nie wożę ze sobą zapasówki - mam tam jakąś łatkę w sprayu, ale jeszcze nie miałem potrzeby tego używać. Bagażnik mam zajęty subwooferem, który zawsze mogę wyjąć no i nadal mogę składać tylne fotele - co czasem się przydało. Butla toroidalna (kształt koła zapasowego) ma pojemność ok. 50 litrów - dokładnie nie pamiętam ale wchodzi mi gazu 42 litry.

Pozdrawiam

Bi Em DabylJu :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wklejam kilka fotek sorki za jakość ale zdjęcia z telefonu

 

http://xs413.xs.to/xs413/07101/BMW01.jpg.xs.jpg

 

 

http://xs413.xs.to/xs413/07101/BMW02.jpg.xs.jpg

 

 

http://xs413.xs.to/xs413/07101/BMW03.jpg.xs.jpg

 

 

http://xs413.xs.to/xs413/07101/BMW04.jpg.xs.jpg

 

http://xs413.xs.to/xs413/07101/BMW05.jpg.xs.jpg

 

na ostatniej fotce umieściłem apteczkę aby można było ocenić dokładniej wielkość tego co zostało z bagażnika.

 

Pozdrawiam

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze chyba lepiej miec walajace sie kolo po bagazniku (kolo mozna wyjac, wrzucic za siedzenie pasazera, zostawic w domu) niz przytwierdzony na stale zbiornik, ktory nie dosc ze zabiera bagaznik to jeszczze uniemozliwia zlozenia siedzen i przewiezienia czegos wiekszego. duzy zbiornik ma chyba tylko zastosowanie kiedy musimy tankowac na miejscu do pelna i np zalezy nam aby faktura byla tylko z 1 miasta (zyskujemy na zasiegu przy wiekszej butli) idealem by byl montaz mniejszego zbiornika na benzyne i montaz butli pod auto.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... zabiera bagaznik to jeszczze uniemozliwia zlozenia siedzen i przewiezienia czegos wiekszego......

 

Ciekawi mnie bardzo w jaki niby sposób miałbym sobie złożyć te fotele :mad2: ..nie wszyscy tu jeżdżą "coupe" :search: a sedany niestety mają pełną ścianę grodziową i kilka warstw wygłuszenia (niestety brak nawet klapki na narty, więc montaż subwoofera wg. znawców tematu również mija się z celem).

A kolega td25 nie pytał jaka butla najlepsza tylko chciał zobaczyć takiego kolosa ( 80l) więc mu te fotki wkleiłem, a sam niestety czasami również odczuwam brak normalnego bagażnika.

 

Pozdrawiam

Było - BMW - E36 318i 113KM M40B18 1991

Jest - BMW - E46 318i 143KM M42B20 2003

+ - BMW - E90 318i 143KM M43B20 2010

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sedana i siedzenia się nie rozkładają, ale jak rozłoże podłokietnik to mogę sobie coś wyciągnąć czasami z bagażnika bez wychodzenia z auta i nie chciałbym tej dziury zastawiać. Więc jeszcze pozostaje mniejsza butla 36l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że butla zamiast koła zapasowego to dobre rozwiązanie. Mam juz tak od ponad roku i nie wożę ze sobą zapasówki - mam tam jakąś łatkę w sprayu, ale jeszcze nie miałem potrzeby tego używać. Bagażnik mam zajęty subwooferem, który zawsze mogę wyjąć no i nadal mogę składać tylne fotele - co czasem się przydało. Butla toroidalna (kształt koła zapasowego) ma pojemność ok. 50 litrów - dokładnie nie pamiętam ale wchodzi mi gazu 42 litry.

Pozdrawiam

 

ja mam butle w kole, max jaka mogla byc i wchodzi marne 34 l :/ ?? Czy poziom bagaznika (podlogi bagaznika) Ci sie nie zmienil? :|

 

P.S. mam sedana, siedzenia rozkladane ;p

Breast. Mouth. Waist.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.