Skocz do zawartości

{e36} KATALIZATOR W E-36


pioneer7600

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
mam e36 18 is i tez mam ochote wywalić katalizator, ale słyszałem ze spadnie moc, ze tam jest sonda i moge miec jakies cyrki. chciałem zastąpić kata strumienicą, podobno wzrosną leciutko parametry, jest tez małe ale... wiem ze zdania są podzielone na ten temat: jedni mówią ze bedzie lepiej jezdzila bryka a inni ze strasznie ją zprzymuli. co w koncu robic, pomóżcie, wymieniał już ktoś???? HELP!!!!! :modlitwa:
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Marek moze parametry nie wzrosna ale z sonda ci sie nic nie stanie bo w is-e masz sonde przed katalizatorem a autko lepiej miec w stanie orginalnym ale taki katalizator kosztuje mowie o orginalnym wiec mozesz wstawic uniwersalny lub tlumik przelotowy lub tak jak pisales strumienice z sonda nic sie nie powinno stac ale zdania sa tu podzielone!!!
Nic wiecej nie trzeba mówic BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja u siebie kata nie mam i nigdy nie miałem bo jak kupiłem autko to go już nie było-pewnie poprzednmi właściciel wyciął. Autko chodzi jak ta lala i nie ma się czego obawiać bo sonda jest przed katem (mam 1,8m43). W sumie przegląd to też żaden problem :wink: tak że jeśli ktoś się wacha to na prawdę nie ma czego się bać

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeglądów sie nie boje chodzi mi tylko o moje cudeńko bo nie chciał bym jej skrzywdzić. Jest to moja pierwsza beemka i nie chce innego samochodu, więc musze mieć pewność co robić, ale skoro mówicie ze sonda jest przed katem to chyba sie zdecyduje. Dzięki chłopaki, pozdro
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dawna już nie go mam i nadal się poruszam po naszych drogach,bez przesady z tymi przepisami,nikt raczej nam nie zagląda pod samochód

 

pozdro.

nie masz katalizatora i wszystko chodzi ci ok???? a co z sonda zrobiles???

]

 

Sonde masz przed katem wiec gdy wytniesz pasożyta nic sie nie dzieje

Problemy są gdy sąda jest za katem

 

A co do wstawiania zwyklej rurki to bym nie radzil bo wychodzi metaliczny dziwiek poloneza

Najlepiej zrobic przelotowy

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj tlumik przelotowy

mozesz dac strumiennice ale z musi byc dobrana do silnika bo potrafi zrobic niezly sajgon jak zalozysz tak na oko

dlatego najlepiej tlumik przelotowy

 

Było juz o tym na forum dlatego pozwole sobie zacytowac 2 wypowiedzi :

(ta dotyczy wad strumiennicy)

PETERS:

"Ci co montują strumiennice NO NAME w miejsce kata to amatorzy. Są wtedy 3 wyjścia:

- zdławi silnik, zamiast pomóc zaszkodzi.

- nie da nic, oprócz dziwnego metalicznego dzwięku, który jednym się podoba a innym nie.

- uszkodzi silnik ... strumiennica ma za zadanie przyśpieszac wylot spalin - tym samym lepsze opróżnianie cylindrów ze spalin, ale jeśli będzie źle dobrana - wzrośnie temp. spalin, co spowoduje wypalanie uszczeleki & wypalanie zaworów itd."

oraz

 

co wstawic zamiast jej

zamen133:

"1. zamiast kata wstawić tłumik środkowy - dedykowany albo z dobrej firmy (np firmy MG Motosport koszt około 200zł)

2. wstawić sportowy katalizator z wkładem metalowym (polski sportowy kat z firmy JMJ koszt około 300zł) "

Edytowane przez cn_igi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez właśnie myśle nad strumienicą ale boje sie ją zamontowac bo wiele opinii słyszałem na ten temat, jedni mówią ze nic sie nie stanie a inni ze go przymuli, dlatego nie wiem co robić. musze gdzieś podjechac do jakiś speców, moze czegos sie dowiem ciekawego. pozdro
IVI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.