Skocz do zawartości

E38 vs E39 co lepsze??


Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam zamiar kupic tym razem E38 lub E39 sedan tylko nie wiem ktora bedzie lepsza, w wyposazeniu musi byc skorka, navi, tv, kierownica multi i jeszcze pare pierdulek

 

1. ktora mniej awaryjna?

2. ktora tansza w utrzymaniu?

3. w ktorej wiekszy komfort?

4. jaka skrzynia, tiptronic, manual

 

cena tak max to 35 000 PLN

prosze o opinie posiadaczy

 

pozdrawiam i czekam na opinie

p.s

aha silniki maja byc ON w 3 litrach

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam zamiar kupic tym razem E38 lub E39 sedan tylko nie wiem ktora bedzie lepsza, w wyposazeniu musi byc skorka, navi, tv, kierownica multi i jeszcze pare pierdulek

 

1. ktora mniej awaryjna?

2. ktora tansza w utrzymaniu?

3. w ktorej wiekszy komfort?

4. jaka skrzynia, tiptronic, manual

 

cena tak max to 35 000 PLN

prosze o opinie posiadaczy

 

pozdrawiam i czekam na opinie

p.s

aha silniki maja byc ON w 3 litrach

 

1. podobnie

2. e39

3. e38

4. manual

 

W e38 bedzie moze prosciej miec to wszystko niz e39.

 

oba autka sa sliczne , prestizowe i wygodne .

 

Kupiłbym lepiej zadbaną .

 

decyzja nalezy do Ciebie

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEsli mialym wybor ......to zdecydowanie 7mka.............klasycznie sliczny sedan( ale do 5tek tez nic nie mam) koledzy moga miec troszke racji, wymagania masz wysokie( z reszta kazdy chyba ma) co do mozliwosci finansowych( ale ja nikomu nie bede w portmonetke zagladal.....)

Jak to mowią ?! SZUKAJCIE A ZNAJDZIECIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stelmacher... spoko tez mam ten sam problem;)) udało mi sie ,,uzbierac,, troche grosza na obczyżnie;)) no mzoe nie tyle co ty planujesz wydac ale tez bładze między tymi dwoma modelami... oby dwa sa dla mnie ,,ok,, tylko na które sie zdecydowac-niewiem :| Pozostaje tylko zyczyc Tobie i sobie udanego wyboru... Pozdrawiam
Jadąc 200km/h to co jest przed tobą,jest już wspomnieniem,ale ty tez możesz nim być
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy na 9 letnie BMW przebieg 350 000 km to za duzo??

po ilu km silniki w bmkach padaja??

Obecnie:

F11 530d M-Pakiet 2013

F10 520D M-Pakiet 2012

F25 X3 2012r.

Było:

1.E36 320i Coupe

2.E36 323i Coupe M-Pakiet

3.E46 320D Touring

4.E46 330xd Touring

5.E39 525D Sedan M-Pakiet 2000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic e38 za 20 tys z 94 roku - ale jaki to bedzie stan ??

Stan elegancki. Wprawdzie 300 tkm ale udokumentowane. Serwisowana 740iA 95r za 20 tyś niestety zagazowana ale instalka IV gen. Nie oszukujmy się. Nie są to samochody których podaż nie nadąża za popytem. Aż strach pomyśleć za jaką kwotę teraz będę musiał sprzedać swoją e32 :duh: Gdybym miał dach dla niej nie sprzedawałbym jej na pewno

peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna kupic e38 za 20 tys z 94 roku - ale jaki to bedzie stan ??

Stan elegancki. Wprawdzie 300 tkm ale udokumentowane. Serwisowana 740iA 95r za 20 tyś niestety zagazowana ale instalka IV gen. Nie oszukujmy się. Nie są to samochody których podaż nie nadąża za popytem. Aż strach pomyśleć za jaką kwotę teraz będę musiał sprzedać swoją e32 :duh: Gdybym miał dach dla niej nie sprzedawałbym jej na pewno

 

 

300tys to sporo przebiegu , bo nie tylko silnik sie zuzywa ale cale auto , zawieszenie , instalacja ogolnie wszystko .

Everyday I’m hustlin'

http://i53.tinypic.com/28tfl1c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

300tys to sporo ... zalezy jeszcze dla jakiego silnik i najwazniejsze - jak byl uzytkowany ( wymiany olejow , przeglady , temperament kierowcy )

 

mysle ze jak ktos nie szalal zbytnio i prawidlowo uzytkowal samochod - iedzil na dobrych olejach itp

 

moim zdaniem tak do 400tys takie e38 moze wytrzymac ( srednio - bo jezdzilem kiedys 750 e32 z przebiegiem 500tys i smigala az milo )

 

 

podsumowanie - 300 tys to i duzo i malo - ale raczej jest juz blizej konca niz poczatku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja e39 z 1996 roku ma 290 tys km i nie sprawia wrażenia jakby miała bliżej niż dalej

 

za 35 tys z silnikiem 3,0d to gruza możesz kupić co najwyżej

BMW 528i, vito 110 CDi,


Zajazd pod Sosnami, Małkinia

Bar Sosenka, Rockwool polska, Małkinia

Zajazd Chodowiak, Chodów k/Siedlec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja E32 750i miala 280 tys km przebiegu i nie zanosilo sie na jakies powazniejsze klopoty. Moim zdaniem duzo wiecej zalezy od drog, po jakich ten samochod jezdzil, od tego, czy wlasciciel(e) go prawidlowo serwisowali, do tego czy i jak byl uszkodzony i jak byl potem naprawiony.

Np. wolalbym kupic samochod, ktory ma 200 tys. km i jezdzil caly czas po niemieckich drogach, niz samochod, ktory ma 100 tys. km, ale caly przebieg wytlukl po naszych 'sciezkach'.

 

A co do samego pytania z topicu: lepsze bedzie to, co Ci sie bardziej podoba.

Tych samochodow nie mozna do konca ze soba porownywac, bo sa z dwoch roznych klas. Przejedz sie jednym, przejedz sie drugim i zdecyduj.

Koszty utrzymania beda bardziej zalezaly od stanu konkretnego egzemplarza, a nie od tego, czy to E38, czy E39.

Ja bym wybral E38.

Ale za 35 tys PLN faktycznie bedzie ciezko kupic cos z trzylitrowym dieslem w dobrym stanie i z malym przebiegiem - moim zdaniem nastaw sie raczej na benzyniaka z sekwencyjna instalacja gazowa, jezeli ma byc tanio przy dystrybutorze.

Byly:

E36 318is Coupe

E32 750i

E30 318i

E36 320i Touring

E34 AC Schnitzer S3(240 HP i 315 Nm)

E38 730i Indyvidual

E23 732i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem, że o diesla chodzi. W życiu nie zapłaciłbym 10-ciu, a tym bardziej 20-tu tyś. więcej za diesla. Za te pieniądze kupię tyle gazu, że zrobię 170 000 km (sto siedemdziesiąt tysięcy kilometrów- słownie) :!: i to w znacznie szybszym tempie :D Nie sądzę żeby 4- litrowy V8 rozleciałby się po niespełna pół miliona kilometrów. Na silnikach m30 r6 można nakręcić około miliona km. poprawnie go użytkując.
peace & love
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czytając wypowiedzi,,,,ze po przebiegu 300 tu tys. km to już bliżej niż dalej to śmiech mnie bierze.

W takim wypadku wszystkie sprowadzone do kraju( a przynajmniej 99%) berty mieszczące się w kwocie 35 tys PLN trzeba ciągać na holu bo już dawno przekroczyły ten przebieg i jak wynika z wypowiedzi się skończyły lub zbliżają się ku końcowi, a to dobre :D

 

Sam posiadam takową z przebiegiem 230 tys km no i pewnie niebawem się z kończy. Tylko dlaczego ja byłem taki głupi i dałem ponad 50 tys PLN z tak dużym przebiegiem, przecież mogłem kupić u nas za połowe tej ceny i to z przelotem o połowę mniejszym i nie bujać się po helmutowie i wertować prywatnych ogłoszeń.

 

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań :D

 

P.S. Jeśli zdecydujesz się na e39 to uważaj na maglownice bo to nie jest zbyt mocny element tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.