Skocz do zawartości

Co to za rurki w kolektorze ssącym (od spodu)


wonz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko!

 

Wkońcu wziąłem się w garść i zdjąłem kolektor ssący :D bo cały czas coś mi tam spod niego syczało, myślałem że to tylko jakaś uszczelka puściła ale co sie okazało pod spodem wychodzą 3 wężyki :mrgreen: dwa cienkie i jeden grubszy w środku. Jeden cienki idzie do tej beczułki na listwie wtryskowej (a tak przy okazji - co to w ogóle jest ?? :) ), drugi cienki był zaślepiony, a ten najgrubszy ma ok 0,5cm średnicy wew. , 15-20cm długości i wisi sobie nigdzie nie podłączony, i tutaj mam pytanie.. do czego te dwa wężyki powinny być podłączone bo nie mam pojęcia ? I jeszcze czy ten gruby wężyk zasysając lewe powietrze mógł powodować nierówną pracę na jałowych obrotach, spory wzrost spalania gazu i żadkie strzały przy wysokich obrotach?? dzieki za ew. odpowiedź, pozdr.

http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden cienki idzie do tej "beczulki"(jest to regulator cisnienia paliwa),drugi cienki idzie do przewodu odpowietrzenia pokrywy zaworow (mniej wieciej po srodku tego gumowego weza ktory wychodzi z pokrywy i wchodzi do kanalu dolotowego),powinna byc tam wcisnieta mala plastikowa rurka do ktorej sie go podpina.Trzeci ten najgrubszy idzie do zaworka ktory wspolpracuje z pochlaniaczem par paliwa (zaworek zamocowany jest pod kolektorem ssacym,w gumowej obejmie,blisko miarki poziomu oleju). Te podlaczenia stosowane sa przy przepustnicy mechanicznej ( tzn.na linke).

"________ 730iA

/________\

(0o=[][]=o0)

[_]/'''''''''''\[_]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko w temacie :D nie wiedziałem od czego są te dwa króćce w kolektorze bo te dwa wężyki mi pospadały z kolektora i wisiały sobie :)

Ten od pochłaniacza oparów sie zawinął gdzieś pod spodem, a pochłaniacz sobie leżał obok wężyka która wychodzi z pokrywy zaworów to złączyłem je razem bo nie miałem pojęcia co to jest a tylko to pasowało:duh: :lol: Noo to może teraz wkońcu przestanie chodzić mi jak traktor i palić jak czołg :mrgreen: :duh: Wielkie dzięki za odpowiedź :modlitwa: :!:

http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.