Skocz do zawartości

Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.


dealer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie, jeszcze w serii 8 nie pisałem, ale czytam z zamiłowaniem ten dział, bo od dawna kocham się w 8er, a teraz mam nawet szansę napisać tu posta :mrgreen: co prawda mnie jeszcze nie stać na takie auto, ale mój dobry znajomy przylatuje niedługo ze stanów na stałe po xx latach nieobecności, mówi że dorobił się już i chce się ulokować na ojczyźnie gdzieś na wsi, domek itp. No i pyta się mnie jako fana marki bmw, czy nie mógłbym pomóc mu znaleźć 850 CSI bo kiedyś gdzieś tam miał okazję się takim wozić i od razu się zakochał i obiecał sobie że kiedyś takiego zakupi. No i teraz ja myślę sobie żeby zacząć od zapytania właśnie Was, jakie są realne szanse na znalezienie CSI w kolekcjonerskim stanie, 100% bezwypadek i oryginał??? na allegro widzę jakąś za prawie 140 tys zł, pewnie bedziemy jechać ją oglądać jak przyleci (coś ok lipiec-sierpień) ale ta już jakoś ze zdjęć nie wygląda mi na "świeżynkę". Dodam że koszty raczej nie grają roli, ani miejsce na świecie gdzie można by taką dostać. tylko czy jest wogóle szansa? czy zabierać się za ten temat czy po prostu powiedzieć mu żeby lepiej dał sobie spokój??? proszę o porady/opinie. pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscei, to polecam fure kuchla. Jest naprawde warte uwagi. Co do tego czerwonego to mis ie wogule nie widzi. Jest po prostu brzydkie. Ale to moja opinia. Jak cie to interesuje, to moge ci wyslac fotki ze zlotów tej czarnej csi.
BMW 850 (BDS) http://www.luxury4play.com/images/l4p/smilies/michael.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Za takie pieniądze wolałbym już kupić M73 w DE. Z drugiej strony M60 jest fajny silnik, no ale kwestia kosztów. Nie podoba mi się grzebanie w lampach (ksenony), których nie było w oryginalne oraz moc auta, skoro nie ma nic w opisie odnośnie potwierdzenia tej mocy. Zdjęcia ładne, ale nie ma wnętrza. Tyle z moich uwag.
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja znam bardzo dobrze to auto, faktycznie jest to auto Przemka.

Nie będę się wypowiadał na ten temat, że znów ósemkę sprzedaje, ale przynajmniej jest duża szansa, że znów kupi ósemkę, bo ta to już jego trzecia :mrgreen: . Tak się kaszle. W każdym razie auto zadbane, na chipach z czasów Piotra. Co do wnętrza to jest jak najbardziej ładne ze sportowymi fotelami, co do ksenonów to wydaje mi się, że prędzej czy później każdy z nas lub większość założy, bo na oryginalnych światłach to nic w nocy nie widać. Pamiętam jak z Piotrem pojechaliśmy oglądać to auto do Bydgoszczy(ale wtedy miałem kaca po kawalerskim wieczorze zakończonym wyrzuceniem z knajpy). Kiedy dojechaliśmy naszym oczom ukazała się ładna czarna niziutka ósemka. Kilka dni może nawet tygodni później Piotr już śmigał tym autem. Jak dla mnie to Przemo lepiej nie sprzedawaj, bo tym razem to na zachód będziesz musiał po osiem jechać. Pozdro.

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ksenonów to wydaje mi się, że prędzej czy później każdy z nas lub większość założy, bo na oryginalnych światłach to nic w nocy nie widać

 

Zgadza się, nawet ja, ortodksyjny zwolennik oryginalności, zakładam jutro ksenony, bo mam dosyć jazdy po omacku.

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tommekz

 

Cena tego 840 jest bardzo attrakcyjna - wedlug rynku Niemeckiego. Generalnje 840 M60/62 sa troche drozczy niz 850 M70.

 

@ Rosa

 

Poprosze mnie informowac, jezli w Niemczech jest oferta dobrego M73 za 9 ilekolwiek tys. euro.

 

@ all

Moze byc ze czytam za duzo w 8er forum DE lub CH, gdzie fanaticy diskutuja ceny, bo wedlug mnie wszystko co jest taniej niz 10.000 euro to tylko zlom ("Schrott") lub do remont. Tylo M70 kupisz pod 10.000,-

 

Pozdro: Armin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Daten-Salat

 

Ceny 8ek są bardzo różne i niestety tez nie można mówić tutaj, że ta jest lepsza a ta jest gorsza, według moje kryterium najtańsza powinna być M70, potem M60, potem M73, potem M62, potem S70. Ale na pewno nie można porównywać M60 i M62, bo to przepaść ogólnie, nie chodzi tutaj tylko o silnik, ale też o skrzynie i inne elementy, które weszły z M62. Z drugiej strony to jest też bardzo subiektywna ocena, bo ja np nie chciałem żadnego innego silnika niż M70, z prostego powodu, kocham V12 i dla mnie M60/M62 odpadło już na starcie, zaś M73 mam w e38 więc chciałem mieć koniecznie ten motor, udało się ;). Po drugie, czasem można znaleźć auto, które wymaga delikatnych poprawek, ale jest w bardzo dobrej kondycji i nie kosztuje majątku, ale fakt faktem, chyba tylko w DE i to bardzo blisko FR :). Tam jest trochę inna kultura motoryzacyjna i inaczej się dba o samochody. Niestety dla nas Polaków wiąże się to z dużymi kosztami sprowadzenia, ale moim zdaniem warto, ja po swoją pojechałem 1300 km w jedną stronę, ale nie zgodzę się, że nie da się kupić poniżej 10k Euro ładnego i zadbanego M70.

 

@ all

 

Taki smaczek, zapisałem się na portal 8coupe.com i po przejściu weryfikacji dostałem następujące info od prowadzącego portal, cytuje:

 

 

Hello Rosa;

 

Congratulations on your purchase.

 

There were a small number of 8er’s with a Parchment cloth interior: (click here)

 

Out 30,621 8er’s produced, only 47 had this interior. Even rarer are 8’s with a Parchment cloth interior that have heated Sport Seats.

 

Jud Spencer

BMW 8 Series Registry Agent

 

 

Małe, a cieszy :).

Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosa, a czy Ty w swojej ósemce bedziesz coś zmieniał?? bo wiesz oryginał, to oryginał :D

widze,ze autko masz z okolic offenburga, znam tą okolice i to autko niestety też... ciekawy jestem, za ile je kupiłeś, bo 3 lata temu ten Turas wycenił je na 5 tys. euro.....

Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienię tylko felgi, nie wiem jaki turas, bo ja ją kupiłem z salonu BMW AHG a za ile to moja słodka tajemnica, ale skoro znasz samochód, to może powiesz co według ciebie było z nim nie tak, bo jakoś wyczuwam, że uznałeś go za szrot ...
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienię tylko felgi, nie wiem jaki turas, bo ja ją kupiłem z salonu BMW AHG a za ile to moja słodka tajemnica, ale skoro znasz samochód, to może powiesz co według ciebie było z nim nie tak, bo jakoś wyczuwam, że uznałeś go za szrot ...

 

tych aut nie można nazwać Schrottem, po drugie nie było dla mnie interesujące, aczkolwiek moje też pozostawia wiele do życzenia, nie jest wymarzoną ósemką, jaką bym chcial mieć, a poza tym wszystko da się zrobić.

Michał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, napisałeś, że "niestety" znasz to auto, więc zacząłem się zastanawiać, czy czegoś nie widziałem przy zakupie, bo uważam, że kupiłem naprawdę fajne auto w porównaniu do tych, które wcześniej oglądałem :). Wczoraj mój okruszek myknął trasę 700 km i wszystko cacy lala, a a spalanie tylko 11.7 ;) uważam to za dobry wynik :), pozdrawiam.
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, napisałeś, że "niestety" znasz to auto, więc zacząłem się zastanawiać, czy czegoś nie widziałem przy zakupie, bo uważam, że kupiłem naprawdę fajne auto w porównaniu do tych, które wcześniej oglądałem :). Wczoraj mój okruszek myknął trasę 700 km i wszystko cacy lala, a a spalanie tylko 11.7 ;) uważam to za dobry wynik :), pozdrawiam.

 

.... :roll: bardzo dobry wynik , nigdy w zyciu nie miałem poniżej 13,5 :!:

mamuusiu,czemu ten Pan klęka ???

.......bo to synku jedzie ósemka !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już sam nie wiem, jak jechałem taką samą trasę to 750iL z M73 robiłem to na 10,5 na 100 km i sądziłem, że skoro 8ka jest lżejsza, ale ma starszą technologię silnika i skrzyni, to powinno się zbilansować i powinno być podobnie do M73, widać jest niewiele lżejsza a dużo w tyle technologicznie :). Po mieście zamykam się w 23 a jak u was ??
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś startować w rajdach "o kropelce" :D

 

U mnie w trasie minimum 13,5 (na trasie o długości 600km), "normalnie" koło 15. W mieście spala tyle ile wleję.

Oczywiście w odpowiednich warunkach na komputerze pojawia się i 9 l/100, ale wystarczy jeden kick-down ...

Pozdrowienia

Paweł

www.automobile-catalog.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz rację, kiedyś udało mi się zejść E34 525i M50 do 10l/100km po mieście :). Z drugiej strony umiem utrzymać moje E38 po mieście na poziomie 18-19l/100km. Myślałem, że z 8ką też będzie łatwo, ale chyba tak nie będzie :( buuuuu
Rosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlitujcie się już z tym spalaniem, jedno jest pewne, każdemu pali inaczej. Mi w sobotę pali za 100 zł i w niedzielę top samo. :mrgreen:

BMW - Broń Masowego Wrażenia


Moja 850i

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=26&t=120911

http://img121.imageshack.us/img121/5670/pasek2e.jpg

detailing http://www.funkyking.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.