Skocz do zawartości

Chyba troche dużo pali


bartas_pn

Rekomendowane odpowiedzi

Widze ze znow robi sie temat spalania,ja powiem tyle ze moj 1.8ti potrafi spalic w miescie 8 litrow,gdyby mi palil 12 to bym do dawno pogonil.

a ty nim jeżdzisz czy go pchasz? może i spali ale jeżdząć bez gazu,pyr pyr z pod świateł,a najbardziej prawdopodobne to to spalanie ale w jeżdzie na lawecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yeahman, jak dla mnie bzdury piszesz. moja spala 11,7 i uwazam, ze nie pali za duzo. w ksiazce podaja 10,6 a wiadomo jak wygladaja normy takiego badania... no i drugi aspekt - miasto miastu nierowne. wczesniej mialem astre 1.8 i tez mi palila okolo 12, a buda tam jest o 1/3 lzejsza. jak dla mnie to spalanie w okolicach 11 nie jest niczym szczegolnym przy 316 i 318...

 

Tez mysle ze yeahman bzdury wypisuje 8 l w miesice nigdy ci nie uwieze, bujda. Nie ma co liczyc przy 1.6 na mniej niz 10-11 l a 1.8 ni cholery mniej niz 10.5-12 l. Miasto tego ziomka to chyba czesc autostrady Krakow - Opole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E36 1,6 z 1998 roku bierze mi mniej wecej około 8 do 8,5 po miescie-bez szaleństw.Tyle,że nie są to odcinki po 1km,ale w okolicach 4-6km.Na autostradzie jak JĄ wiozłem od niemiaszków wyszło 7,4-a trochę goniłem.

A może -przy dużym spalaniu-jest walnięta sonda. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mysle ze yeahman bzdury wypisuje 8 l w miesice nigdy ci nie uwieze, bujda. Nie ma co liczyc przy 1.6 na mniej niz 10-11 l a 1.8 ni cholery mniej niz 10.5-12 l. Miasto tego ziomka to chyba czesc autostrady Krakow - Opole.

 

Weź pod uwagę że ty masz 1.8 IS a ja zwykłe 1.8i

 

Przy spokojnej jeździe do 3 tys obrotów, technika typu "płynna jazda", hamowaniem silnikiem (rozgrzanym), oponki 195/65/15, filtry wymieniane na czas, sprawny silnik i mam 8-10l po mieście :wink:

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolczasty,I tak chyba jest w normie.

Moja tez łyka w zakresie (średnio 10-11ltr na mieście), na trasie zmieści się w około średnio 7ltr/100.

Nie oszukujmy się że pojemnosć 1,6 pozwala na "malutkie zużycie paliwa" według ogółnego mniemania:wink: Motory , w tych autach muszą coś"pociągnąć" aby jeżdziły jak przystało na Bemkę. To tyle i sądzę że inni tez się sie w miarę zgodzą z moją opinią. Ja się mylę to mnie poprawcie :wink:

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehh..

Ja nie patrzyłem pod kątem mocy motoru i oszczędności na paliwie, i wziąłem z zagranicy to które mi sie podobało ( na finase :wink: ), co uważam za słuszną decyzję. Owszem jest tak jak mówisz tylko , że czasem nie, moc robi za czynnik dla kupna auta, a jego stan techniczny. Jestem zadowlony ze swojego "toczydła" pali tyle co musi , jedzie tyle ile powinno ..i już. :D :cool2:

Pozdróweczka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie pali to 1,6

Ja nie znam nikogo komu 1,6 czy 1,8 schodzi ponizej 10 na miescie w E30

Duzo zalezy od szerokosci opon i cienienia w nich a tak samo od dobrej iskry np ale cudów nie ma. Cylindry wcale nie sa takie małe w 1,6 to napełnic je czyms trzeba a ze 2,0 pali podobnie to juz inna bajka.

Jazda BMW to podobnie jak jazda TIRem tylko zapas miejsca zostawiam po stronie zewnetrznej

http://img389.imageshack.us/img389/8589/obraz037editedeg8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jezdze na LPG w zime przy porzadnym deptaniu pali w miescie ok 14litrow. Kilka razy probowalem jezdzic na benzynie to wyszlo mniej bo 12litrow przy butowaniu, chodz mysle ze te spalanie to tez wina brudnego filtru paliwa oraz swiec do wymiany. znajomy jezdzi 318 to pali mu niecale 13 benzyny w miescie wiec roznica w spalaniu midzy tymi silnikami jest ok 1-2litry...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru nikogo przekonywac ze samochod pali mi tyle ile pali,wszystko zalezy od tego jak kto jezdzi.Spalanie 8l mam przy mega spokojnej jezdzie,gdy deptam oczywiscie idzie w gore,ale panowie nie depta sie caly czas prawda??A miasto mam srednio duze0-Czestochowa.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.