Skocz do zawartości

Schematy do nagłośnienia E46?


mspower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Poszukuje jak w temacie schematów do nagłośnienia na 10 głosników w E46 sedan 4-drzwiowy. Mam problem z głosnikami w przednich drzwiach - nie grają wcale. Myślałem że to wina wzmacniacza w bagażniku ale znajomy elektronik naprawił go i dalej nic nie gra. Powiedział że potrzebuje schematu instalacji żeby próbowac naprawy audio w moim aucie. Jak ktos posiada taki schemat to proszę o pomoc. Pozdrawiam Maciek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje jak w temacie schematów do nagłośnienia na 10 głosników w E46 sedan 4-drzwiowy. Mam problem z głosnikami w przednich drzwiach - nie grają wcale. Myślałem że to wina wzmacniacza w bagażniku ale znajomy elektronik naprawił go i dalej nic nie gra. Powiedział że potrzebuje schematu instalacji żeby próbowac naprawy audio w moim aucie. Jak ktos posiada taki schemat to proszę o pomoc. Pozdrawiam Maciek

 

Najlepiej podjedz do jakiegos zakladu zajmujacego sie caraudio (najlepiej profesjonalnie). Napewno cos zaproponuja. Schematy standardowej instalcji znajdziesz w ETK. Ale IMO lepiej zrobic komplex. Pozdro

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakies konkretne linki lub skany ze schematami? Najpierw spróbuję to naprawić we własnym zakresie a potem ewentualnie podjadę to firmy zajmującej się car-audio.

 

Pogladowy schemat gdzie leca kable znajdziesz na http://www.realoem.com/bmw/select.do

 

Co do szczegolowych elektronicznych schematow zwroc sie do kolegi ŁukaszPL

Xdrive

Koder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Oczywiście ze stronką realoem juz wcześniej sie zapoznałem i jak piszesz sa to tylko miejsca poprowadzenia kabli. A mnie interesują szczegółowe schematy elektroniki w aucie. Czekam na dalsze zainteresowanie się tematem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby sie trochę szczegółów o samochodzie ... model, rocznik i przede wszystkim czy ma nawigację i telefon. Schemaciki prześlę Ci na maila, a najlepiej odezwij się na maila - szybciej będzie, bo tu nie zawsze zaglądam ...

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuje jak w temacie schematów do nagłośnienia na 10 głosników w E46 sedan 4-drzwiowy. Mam problem z głosnikami w przednich drzwiach - nie grają wcale. Myślałem że to wina wzmacniacza w bagażniku ale znajomy elektronik naprawił go i dalej nic nie gra. Powiedział że potrzebuje schematu instalacji żeby próbowac naprawy audio w moim aucie. Jak ktos posiada taki schemat to proszę o pomoc. Pozdrawiam Maciek

 

Nie napisales z ktorego roku i miesiaca jest samochod i czy posiada system harman kardon. Schemat ktory pokazalem wyzej pochodzi z modelu 1998-1999 e46 wyposazonego w HK.

Skoro znajomy naprawial wzmacniacz to prawdopodobnie tam lezy przyczyna nie dzialania glosnikow. Aby wyeliminowac niesprawnosc polaczenia miedzy glosnikiem a wzmacniaczem podlacz glosnik bezposrenio na wyjsciu ze wzmacniacza. Jezeli glosnik bedzie gral tzn ze winne sa kable biegnace do drzwi. Jezeli na wyjsciu wzmacniacza glosnik nie zagra to winny bedzie wzmacniacz lub sygnal audio dochodzacy do niego bezposrednio z radia.

 

 

Tak wyglada rozpis wtyczki X605 dochodzacej bezposrednio do wzmacniacza dla modelu z 10 glosnikami:

 

A18 Amplifier

Connector location views

Number X-pin, colour Description

X605 42-pin, black Plug connector Amplifier

 

Pin assignments at plug connector X605

Pin Type Description / Signal type Connection /

Measuring notes

1 A Signal, rear left speaker - Left rear speaker

 

2 A Signal, rear left speaker + Left rear speaker

 

3 A Signal, front left woofer - Front left speaker

 

4 A Signal, front left woofer + Front left speaker

 

5 E Terminal 30 Fuse F41

 

6 A Top HiFi: Positive activation, subwoofer Subwoofer box

 

7 A Top HiFi: Signal, subwoofer switched Subwoofer box

 

8 E Signal, AF radio, rear right + Radio control unit

 

9 E Signal, AF radio, front right + Radio control unit

 

10 A Aerial switching signal Radio control unit

 

11 A Signal, front right tweeter + Right front tweeter

 

12 A Signal, front right tweeter - Right front tweeter

 

13 A Signal, rear right mid-range speaker/tweeter + Mid-range speaker/tweeter, right

 

14 A Top HiFi: Negative activation, subwoofer Subwoofer box

 

15 E Top HiFi: Spatial sound Switching centre

 

16 E Signal, AF radio, rear right - Radio control unit

 

17 E Signal, AF radio, front right - Radio control unit

 

18 Not used

 

19 A Top HiFi: Speedometer (A) output signal Subwoofer box

 

20 E Top HiFi: Speedometer (A) output signal Connector Speedometer (A) output signal

 

21 A Signal, rear right mid-range speaker/tweeter - Mid-range speaker/tweeter, right

 

22 A Signal, front right woofer - Front right speaker

 

23 A Signal, front right woofer + Front right speaker

 

24 A Signal, rear right speaker - Right rear speaker

 

25 A Signal, rear right speaker + Right rear speaker

 

26 M Ground Ground point

 

27 Not used

 

28 Not used

 

29 E Signal, AF radio, rear left - Radio control unit

 

30 E Signal, AF radio, front left - Radio control unit

 

31 A Signal, rear left mid-range speaker/tweeter + Mid-range speaker/tweeter, left

 

32 A Signal, rear left mid-range speaker/tweeter - Mid-range speaker/tweeter, left

 

33 A Signal, front left tweeter + Left front tweeter

 

34 A Signal, front left tweeter - Left front tweeter

 

35 Not used

 

36 Not used

 

37 E Signal, AF radio, rear left + Radio control unit

 

38 E Signal, AF radio, front left + Radio control unit

 

39 A Signal, front left mid-range speaker - Left front mid-range speaker

 

40 A Signal, front left mid-range speaker + Left front mid-range speaker

 

41 A Signal, front right mid-range speaker - Right front mid-range speaker

 

42 A Signal, front right mid-range speaker + Right front mid-range speaker

 

 

Napisz wiecej danych o twoim samochodzie to zamieszcze dokladny schemat dotyczacy bezposrednio twojego modelu. Roznice pomiedzy poszczegolnymi modelami beda minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się robi LukaszPL. Moje auto to E46 328i 1998r. prawdopodobnie z lutego lub marca, system hifi 10-cio głośnikowy, radio z małą navi MK2, nie posiada systemu harman kardon. Proszę o dalsze sugestie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek we wtyczce X605 wzmacniacza podlacz glosnik do przewodow 4,3 (bezposrednio zasilaja glosnik znajdujacy sie w drzwiach pasazera)

Jezeli glosnik bedzie gral tzn ze winne jest polaczenie miedzy wzmacniaczem a glosnikiem. Dla strony kierowcy podlacz glosnik do przewodow oznaczonych numerami 22 i 23 wtyczki wzmacniacza.

 

Jezeli glosniki po podlaczeniu bezposrednio do wzmacniacza nie beda graly to proponuje sprawdzic sygnal wejsciowy wzmacniacza dla dwoch przednich kanalow lewy przod (38,30) oraz prawy przod (9,17)

Byc moze wzmacniacz okaze sie dobry tylko po prostu nie bedzie na nim sygnalu na wejsciu.

 

Moze po prostu masz "fader" przekrecony tak ze ma obslugiwac tylko tylnie glosniki? :roll:

 

Dolaczam dodatkowy schemat wzmacniacza dotyczacy twojego modelu.

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//www.rzeszow.com/~lukasz/bmw-forum/e46amp10speakers.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się robi LukaszPL. Moje auto to E46 328i 1998r. prawdopodobnie z lutego lub marca, system hifi 10-cio głośnikowy, radio z małą navi MK2, nie posiada systemu harman kardon. Proszę o dalsze sugestie.

Przecież już Ci posłałem schematy na priv ;) - ale Łukasz może poda Ci trochę porad praktycznych :)

Sebastian. Dawno temu ... E34 524td.

Obecnie: E38 735iL i E46 330i SMG oraz ... Toyota Prius, Ford Probe 2.5V6 (wszystkie LPG ;) ), a także moto: Yamaha XV250 i Gilera DNA

Stronka

(Nawigacje i audio do BMW E38/39/46/53/83)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.