Skocz do zawartości

PRZEBUDOWA FORUM !!! za i przeciw


Rogers

Rekomendowane odpowiedzi

witam, juz wczesniej poruszalem ten temat ale troche bez sensu go nazwalem bo niezbyt to interesowalo ludzi. mam nadzieje ze ten temat mowi juz sam za siebie.

dla tych co nie wiedza o co chodzi informuje ze chcialem wniesc o male zmianki na forum bmw poniewaz wyszukiwarka jest niezbyt uzyteczna przy szukaniu, a zbyt ogolnego sformulowania jak np cb radio - zamiast tylko tematow zwiazanych z cb wynajduje mi wszystkie info na temat radia. kolejna sprawa to brak podzialow na pod katalogi wszystkie tematu to zbior gemeli taki wielki worek do ktorego kazdy dorzucajac swoje trzy tematy robi wielki bajzel. wnosze po raz kolejny o stworzenie dzialow takich jak sa na stronie www.vkp.pl - kolesie od vectry ladnie to zrobili i jak tutaj bedzie taki podzial bedzie wspaniale.

pozdrawiam

i czekam na jakis odzew czy jestescie za czy przeciw a jesli przeciw to dlaczego?

Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie wiedza o co chodzi informuje ze chcialem wniesc o male zmianki na forum bmw poniewaz wyszukiwarka jest niezbyt uzyteczna przy szukaniu, a zbyt ogolnego sformulowania jak np cb radio - zamiast tylko tematow zwiazanych z cb wynajduje mi wszystkie info na temat radia.

nie umiesz kożystać z wyszukiwarki. przy wpisaniu CB Radio zaznacz pozycjie: "Szukaj wszystkich słów"

 

kolejna sprawa to brak podzialow na pod katalogi wszystkie tematu to zbior gemeli taki wielki worek do ktorego kazdy dorzucajac swoje trzy tematy robi wielki bajzel. wnosze po raz kolejny o stworzenie dzialow takich jak sa na stronie www.vkp.pl - kolesie od vectry ladnie to zrobili i jak tutaj bedzie taki podzial bedzie wspaniale.

niestety fajnie nie będzie. Każdy model ma powiązania z innym modelem, dlatego nie ma tu podziału na : 3,5,7 czy E34,e39,e60

Przykład ? : silnik 2,5TDS był produkowany w E34,E36,E38,E39 ten sam. Jak masz problem z odpalaniem na ciepłym to np problemem może być pompa paliwa. To się tyczy każdego z wspomnianych aut.

To by poskutkowało jakby było więcej osób na forum. Bo np. jak jest parunstu właścicieli E32 którzy biorą aktywny udział w forum to jest to za mało, żeby np taki dział się dobrze rozwijał. Chodź taki podział na różne modele aut zrobiłby bardziej profi z tego forum.

Chodź jakby Admin nie miał przeciwskazań to można by na próbe np. otworzyć pare takich działów na np. miesiąc. Jakby się to nie rozwijało to wtedy zrzucić wszystkie posty do mechaniki. Jak będzie się rozwijało to archiwum mechanik rozdzielić na te poddziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoras po pierwsze to nie jest forum tuningowców tylko klasykow BMW. Po drugie to o car audio można baaardzo wiele poczytac w dziale "Audio, Alarmy, Nawigacjia i elektronika".

 

Forum vektry jak dla mnie to dopiero przykład bajzelu.

 

Moim zdaniem na naszym forum są niepotrzebne działy:

BMW - sporty motorowe - i tak tam nikt nic nie pisze

Old & Youngtimer oraz Klasyczne E30 - moim zdaniem z tych 2 powinno zrobic sie jeden. Bo czemu E30 jest jakoś promowane..? To ja domagam się zrobienia działu E36 w takim razie.. (zart oczywiscie poprostu uwazam ze te dwa działy można połączyc w jeden)

http://www.toya.net.pl/~yeahman/00/bmw4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba by sobie zadać pytanie czy forum ma się rozwijać, przyciągać nowych członków itp.

Jeśli tak, to zmiany prędzej czy później są konieczne.

Jeśli nie, to lepiej nawet palcem nie kiwnąć bo i po co?

 

Co do tuningu, to gdzie jest napisane że to forum klasyki. I tak połowa forumowiczów myśli jak by tu pogrzebać przy swoim BMW. A dział tuning pomógłby userom żeby czegoś nie popsuli.

Co do Car Audio. Moim zdaniem trzeba wręcz wyodrębnić taki dział, stworzyć dobry FAQ, bo na razie jest kompletny bałagan. No i pozom CA na tym forum bardzo niski.

Powiadają, że używanie szukajki obcina paluchy, porywa dzieci i odmóżdża, ale to chyba bzdura...


http://www.konstel.webs.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum vektry jak dla mnie to dopiero przykład bajzelu.

moze nie potrafiles wejsc w dobry dzial? zapraszam tutaj http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=a172bc6a8daef8687db68137080a0941&showforum=23

 

i jest dokladnie wszystko podzielone i o takie cos mi chodzi!!!

 

a skoro jest tak ze maja wspolne czesci i problemy wlasciciele bmw e36 i e46 to nie ma problemu moga sobie wejsc w dzial ktory ich interesuje.

a jesli chodzi o wyszukiwarke to zawsze robie szukaj wybranych slow i jakos znajduje mi przedzielone Radio i oddzielnie CB.

pdzr

Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Co do tuningu, to gdzie jest napisane że to forum klasyki.
Nigdzie. A czy to znaczy że to forum tuningu? Moim zdaniem nie ma co powielać innych miejsc w sieci i jak ktoś jest zainteresowany tuningiem to powinien poszukać odpowiedniego forum. Np:

http://tuningforum.pl/

 

 

I tak połowa forumowiczów myśli jak by tu pogrzebać przy swoim BMW.
Ciekawe. A szczerze powiedziawszy - nie sądzę żeby tak było. W każdym razie nie na tym forum.

 

 

Co do Car Audio. Moim zdaniem trzeba wręcz wyodrębnić taki dział, stworzyć dobry FAQ, bo na razie jest kompletny bałagan. No i pozom CA na tym forum bardzo niski.
Poziom może i jest niski, ale to NIE JEST forum car audio tylko forum BMW. Jak komuś nie wystarczają informacje zawarte na tym forum to może przecież wejść np tu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/forum72.html albo w inne przeznaczone do tego miejsce w sieci.

 

 

Moim zdaniem - nie róbmy z tego forum miejsca do gadania o wszystkim: o car auto, o tuningu, o VT, o laskach, o polityce itd. To miało być przede wszystkim miejsce do wymiany informacji nt tego jak radzić sobie z eksploatacją BMW a nie jak je zmieniać czy upiększać...

Pozdrawiam

Bastek

Kiedyś: E21 315 '83, E34 520i '90, E34 525iA '92, E36 316i '95, E30 318iT '93, E46 325xi Touring, E91 325i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastek a co myślisz o mojej propozycji ? Tzn. utworzyć na próbe poddzialy różnych modeli ? jak wypali po miesiącu to zrobić porządek z archiwum jak nie to wszystko zsypać do Mechaniki? Mechanika to najmocniejsza strona tego forum, więc może to by wypaliło ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Forum vektry jak dla mnie to dopiero przykład bajzelu.

moze nie potrafiles wejsc w dobry dzial? zapraszam tutaj http://forum.vectraklub.pl/index.php?s=a172bc6a8daef8687db68137080a0941&showforum=23

 

i jest dokladnie wszystko podzielone i o takie cos mi chodzi!!!

Wiesz ile by musiało być tu podforum, żeby coś takego zrobić jak na forum JEDNEGO MODELU auta ? :duh:

Bez legendy by się chyba nie obyło :lol:

 

Może i warto podzielić mechanikę - ale nie takie czynniki pierwsze...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez legendy by się chyba nie obyło :lol:

a co ciebie na początku trzeba za rączke ? :wink: :P

 

 

Może i warto podzielić mechanikę - ale nie takie czynniki pierwsze...

hmm trzeba by zobaczyć jak to działa u Niemców gdzie są największe fora BMW.

A może nie umieszczać tych poddziałów w mechanice tylko zrobić działy forum (teraz jest giełda, ogólnodostęne, i klubowe, zrobiło by się mechanikę):

seria 3

Subfora:

- E30

- E36

- E46

- E90 (?)

seria5

subfora

- E34

- E39

- E60

seria7

subfora

- E32

- E38

- E65/66

 

seria 6,8

X5,X3

Z3,z4,z8

te ostanie możnaby żrzucić do jednego forum pozostałe, ze względu na małą ilość takowych aut na forum. Starze modele miałby swoje miejsce w youngtimerach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Bez legendy by się chyba nie obyło :lol:

a co ciebie na początku trzeba za rączke ? :wink: :P

Przy takim rozbiciu ? Musowo :mrgreen:

 

hmm trzeba by zobaczyć jak to działa u Niemców gdzie są największe fora BMW.

Możesz zalinkować jakieś przykłady ?

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ile by musiało być tu podforum, żeby coś takego zrobić jak na forum JEDNEGO MODELU auta ? :duh:

Bez legendy by się chyba nie obyło :lol:

 

Może i warto podzielić mechanikę - ale nie takie czynniki pierwsze...

jesli chcesz moge zaczac pomagac w tworzeniu porzadku. jak chcesz moge sie zajac forum bmw seri 3 i potworzyc te katalogi. a pozniej to juz wszyscy sami beda wiedzieli gdzie co wsadzac:) prosze pamietac ze oferuje swoja pomoc i nie chce zostawic was adminow i moderatow z tym tematem samych.

 

jesli jeszcze jakies pytania to prosze zadawac.

Mercedes CLS 55AMG :twisted:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalinkować jakieś przykłady ?

to była propozycja, żeby ktoś sprawdził, ja niestety niemieckiego nie znam.

http://www.bmw-syndikat.de/bmwsyndikatforum/

http://www.7-forum.com/forum/

to jakieś tam propozycje ale taki układ dla mnie raczej odpada (na głównej forum powinien być podział tylk 3,5,7 reszta, jak dla mnie)

 

 

 

jesli chcesz moge zaczac pomagac w tworzeniu porzadku. jak chcesz moge sie zajac forum bmw seri 3 i potworzyc te katalogi. a pozniej to juz wszyscy sami beda wiedzieli gdzie co wsadzac:) prosze pamietac ze oferuje swoja pomoc i nie chce zostawic was adminow i moderatow z tym tematem samych.

 

Zdecydowanie odpada. Ty powinieneś dostać bana za twój avatar i podpis :P :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.