Skocz do zawartości

Ile tak naprawde pali 523i E39 ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Duzo szukalem na forum ale jednoznacznych wynikow spalania nikt nie pisał, a interesuje mnie głównie spalanie prawie maksymalne (tj. nogga lekka ale miasto samo i krótkie odcinki). Tak po wakacjach mysle o wymianie na takiego sprzeta (o ile fundusze sie znajda :) ) i chcialbym wiedziec jak to wyglada przy tym silniku bo wiele osob pisalo ze jest w miare ekonomiczny.

 

Wszystki z gory dzięx za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystki e m-52 sa bardziej ekonomiczne.porównując 2.0 m-50 z 523 lub 323 czyli 2.5l są bardzo porównywalne a nawet 323,523 mają mniejsze spalanie na trasie. sam posiadam m-52 i porównuje go z m-50 która też miałem! :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pali od 8 do 13 litrów zależnie od stylu jazdy.8-9 na trasie a średnio 10 litrów.

 

No to ładnie. Ciesze sie bo w tej chwili moj E36 318is mi pali w miescie 12,5l Pb95 gdzie go nie cisne ale zejsc nizej nie chce. Ale skoro udeaje sie mi go utrzymywac to skoro 523 pali tye co piszesz to w zasadzie zadna roznica bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym myślał nawet o 2,8 bo to zawsze trochę więcej kucyków a spalanie mniej wiecej takie samo.

No prawda prawda. Tylko chyba 528 bedzie droższe ubezpieczenie i wogole droższe w zakupie. Pozatym jeszcze nie mialem auta co by mialo wiecej niz 140 kucy i przyspieszenie nizszego niz 10 s wiec te 170 KM i 8,5 do setki w takiej limuzynce by mi stykło :D

P.S.

Ogolnie piątki E39 są po prostu cudne, dziś widziałem jedną na ładnych 17 z pakietem M czarną to normalnie szczena opada. Cudo. Znacznie bardziej mi sie podobaja niż te "new design" brzydale. Szczegolnie wnętrze nowych 5 jest po prostu kosmiczne i wogole mi do tej marki nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licz, że M 52 2,5 spali tyle co 1,8. Na trasie może to być różnica nieduża ok 1 litra ale już w mieście to może być więcej (2-3).

 

Chodzi o to ze moje 1.8 mi pali 13 l w miescie. A ludzie ktorzy maja 523 mowia ze im tyle pala te silniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie miasto, jakie trasy. U mnie E-39 528 w automacie jeździ żona głównie do pracy tak 6-7 km w jedną stronę z dużą ilością świateł to spalanie jest 16-17 l. Jak się przejadę po pustym mieście (np późnym wieczorem) to pokazuje spalanie na poziomie 12-14 l. Poprzednio żona jeździła vectrą 2.0 w automacie i na tej samej trasie wychodziło ok 13 l.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie miasto, jakie trasy. U mnie E-39 528 w automacie jeździ żona głównie do pracy tak 6-7 km w jedną stronę z dużą ilością świateł to spalanie jest 16-17 l. Jak się przejadę po pustym mieście (np późnym wieczorem) to pokazuje spalanie na poziomie 12-14 l. Poprzednio żona jeździła vectrą 2.0 w automacie i na tej samej trasie wychodziło ok 13 l.

Pierwsza sprawa ze na pewno nie chce automatu. A po drugie to chyba 2.8 bierze przynjamniej ten litr wiecej niz 2.5. Tzn nie wiem ale tak mysle. I manual tez(to wiem na 100%) bedzie conajmniej o 1 litr mniej bral).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzieki swietna stronka. Mogli by w polskim necie co takiego zrobic.

A tak jeszzce to se popatrzylem na spalanie mojego modelu to mam wieksze o 2-3 l wszedzie :/ Ale wiem ze juz tego nie zmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
mialem 2 lata E30-1800 cm3, spalanie miasto (WROCŁAW)-12-13 l/100 km, trasa 9-10 l/100 przy predkosciach do 180 km/h, a E39 pali mniej!!!!, miasto (Wrocław)-11-12 l/100 km, trasa 8-9,5 (9,5 spalil na trasie Miedzyzdroje - Wrocław, gdzie jechalem najczesciej 140-180 km/h). Przy jezdzie na trasie w granicach 100 km.h spalil 7l/100 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od piątku mam e39 z takowym silnikiem i wg mnie ze spalaniem jak na te osiągi nie jest tak tragicznie hehe:)

 

W zatłoczonym centrum miasta przy krótkich odcinkach pokazuje nawet 16. Aczkolwiek spokojnie w normalnym ruchu po mieście i średniej ilości świateł 11-13 l. I dziś testowałem autko na trasie 90 km i od 80-110 kmh - 7,6 l. Ale da się zejść jeszcze odrobine niżej jeżeli jechałoby się tak dłużej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.