Skocz do zawartości

Wycie silnika po wymianie oleju TDS


Jawor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Olej Lotos 15W40

 

MAsz silnik na hydraulice i lejesz takie bagno.....

 

Mam ponad 300 000 km na blacie, a ile w praktyce to nie wiem, więc nie zamierzam ryzykować rozszczelnieniem...

 

Poza tym poprzedni właściciel 5 lat zalewał minerałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo moja z przebiegiem 249 tys od zawsze wg książki i człowieka od którego kupowałem w Niemczech zalewana była półsyntetykiem 10W40, nie wiedziałem co to za marka oleju wiec ,wymieniłem na Shell Helix Diesel 10W40, a to co ty wlałeś to ja leję do swojego Ursusa C360 rocznik 82' , pozdrawiam i powodzenia, w dalszym użytkowaniu,,

Shell helix dobrze sie spisuje, w astrze zrobiłem 60 tys km na tym oleju oczywiście z wymianami i zero zużycia silnika,,, więc do beni też leję ten,,

Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Książka od buni, pisze, że olej do silnika to powinien byc:

5W-40

5W-30

5W-50

Zależy to od producenta, możliwe że z rożróżnieniem na zimowy i letni.

Osobiście myślę że pełen syntetyk nie jest zbyt zdrowy, zalecany do nowych silników, ale z takimi przebiegami lepiej chyba zejśc na półsyntetyk, pełen ma silne działanie myjące i wymywające brudzik, którego w starym silniku nie brakuje, więc ja wolę niech brudzik się osadzi, a co do własności smarujących to pełen czy pół syntetyk z tym przebiegiem,,,,Chyba najzdrowiej jest lać to co było lane, ale szkół jest tyle co użytkowników, historia osądzi kto miał rację w tym sporze, pozdrawiam

Teraz to ja mam radość z jazdy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jak wymieniałem olej w sserwisie BMW to zalali mi 10w40 mobil1 .przebieg mojej buni to 224tys. a jeżeli chodzi o olej LOTOS to moim zdaniem jest dobry olej ale do malucha żuczka czy 125p :wink:

pozdrawiam :8)

jak by BÓG preferował przedni napęd to byśmy chodzili na rękach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.