Skocz do zawartości

335i najlpeszym samochodem sportowym w swojej klasie?


Majowy

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio natknąłem się na kilka opisów najnowszej 335i i doszedłem do wniosku, że to najlepsze auto w swojej klasie. Dlaczego :?: Bo najlepiej łączy cechy komfortu i sportu. Chyba żaden samochód nie ma takich osiągów i nie jest przy tym tak praktyczny. Szukałem długo i nie znalazłem. Próbowałem już nawet pewnych kompromisów. Może mniej komfortowy, może dwu osobowy, a może ciut droższy. No ewentualnie trochę mniej dynamiczny. Nie ma :!: Jak tak "obiektywnie" :lol: popatrzeć, to 335i jest najlepszym wyborem za te 200-250tys.zł. Jeżeli ktoś jest innego zdania, to chętnie zapoznam się z jego propozycjami, innymi konkurencyjnymi autami. Ja głównie porównywałem Alfa Romeo Brera, Audi TT, Nissan 350Z.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Wolałbym 335d.

Ale te ceny

wyborem za te 200-250tys.zł

 

Nawet 335i plus parę ekstrasów i robi się bardziej 250 tys zł :roll: a nawet 280 tys

Nieco zaporowa cena. :duh:

Dla porównane klienci płacą za 335i E92 około 50 tys dolarów

Gdyby u nas była tak cena to jeździłbym 335i a nie 320d

 

W Niemczech około 45 -50tys euro. To i tak sporo taniej.

Co ciekawe kleinci w Niemczech są w stanie wynegocjować upust 5 -8 procent od ceny cennikowej.

A u nas Dealer BMW jest skłonny dać upust 2 -3 % :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

335i jest genialne!

od 1300rpm mamy maxymalny moment 400Nm az do.... 4 czy 5tys, nie pamietam dokladnie. ale charakterystyka momentu w lini poziomej to mowi samo za siebie. 335d niestety tak dobrze juz sie nie prezentuje

"there's more to living than only surviving"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem polityki cenowaej firmy bmw - dlaczego w niemczech - karu bogatszym od naszego trzeciego swiata jakies 115 razy... u nich cena jest sporo nizsza - a przeciez oni zarabiaja srednio 4 razy wiecej niz polacy ...

 

a o USA to juz nie chce mowic - oni sa chyba ze 236,5 raza bogatsi a ceny maja jak ... :duh: :mad2: :mad2: :duh:

 

 

gdzie my żyjemy :hand:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie rozumiem polityki cenowaej firmy bmw - dlaczego w niemczech - karu bogatszym od naszego trzeciego swiata jakies 115 razy... u nich cena jest sporo nizsza - a przeciez oni zarabiaja srednio 4 razy wiecej niz polacy ...

 

a o USA to juz nie chce mowic - oni sa chyba ze 236,5 raza bogatsi a ceny maja jak ... :duh: :mad2: :mad2: :duh:

 

 

gdzie my żyjemy :hand:

 

A wziąłeś pod uwagę lokalne podatki?????

U nas akcyza 13,6 proc. a potem jeszcze 22 proc. VAT.

Jeśli weźmiesz cenę netto auta z Niemiec (czyli minus ok. 19 proc. VAT obecnie od ceny katalogowej) a potem dodasz akcyzę i VAT to wyjdzie CI że auto w Niemczech z naszymi podatkami jest droższe. Plus należy jeszcze sprawdzić poziom wyposażenia...

W Polsce do każdej E90/91 jest dodawany tzw. Pakiet Polski który jeśli dobrze pamiętam zawiera kilka opcji których nie dostaniesz za tę samą cenę w DE.

 

Jak kupowałem swoje E46 330Cd w 2004r to dokładnie policzyłem i nigdy auto z Niemiec (nowe) nie wychodziło mi taniej niż to samo auto z tym samym wyposażeniem kupione u polskiego dealera.

 

A USA to w ogóle innym poziom abstrakcji...... :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jutro jade z siekierą na belweder - pozabijam te pijawki , skopie kilka kaczych zadków :twisted2:

 

 

pakiet polski = zaiweszenie z czorgu tygrys , system alarmowy z autodestrukcja w razie kradzierzy , specjalny rakier rozpraszajacy fale radarowe , tytanowe fotele - bo przeciez siedzenia musza byc jak nowe po przebiegu pol miliona km , zeby mozna bylo przekrecic licznik na 200tys :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Brera, TTka oraz 350Z to auta raczej dwuosobowe. 335i to coupe gdzie spokojnie i wygodnie pojadą nim 4 osoby (no chyba że wytrzęsie je zawieszenie i twarde opony typu RunFlat :mrgreen: ). Do porównania nadaje się w sumie tylko Mercedes CLK i od biedy Peugeot 407 Coupe, choć w tym ostatnim miejsca z tyłu jest o wiele mniej.

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
czyli jutro jade z siekierą na belweder - pozabijam te pijawki , skopie kilka kaczych zadków :twisted2:

 

Mała sugestia ode mnie:

W Belwederze ich nie znajdziesz. Kieruj się na Pałac Namiestnikowski :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jutro jade z siekierą na belweder - pozabijam te pijawki , skopie kilka kaczych zadków :twisted2:

 

Dolaczam sie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem polityki cenowaej firmy bmw - dlaczego w niemczech - karu bogatszym od naszego trzeciego swiata jakies 115 razy... u nich cena jest sporo nizsza - a przeciez oni zarabiaja srednio 4 razy wiecej niz polacy ...

 

Polityka cenowa BMW nie ma tu nic do rzeczy. W Niemczech jeszcze niedawno VAT byl w wysokosci 16% u nas 22%. Dodaj jeszcze do tego akcyze 13,6 na auta pow. 2.0l i wiesz skad te ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tez juz do tego doszlem....

 

 

a wyprodukowanie takiej 335ikosztuje pewnie z 50 tys a reszta to koszty transportu , oplaty i zarobek firmy :duh:

Nic tylko samochody zacząć produkować :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.