Skocz do zawartości

Sonda lambda M52 do M50


Broder

Rekomendowane odpowiedzi

Jak napisał Kowal, najpierw musisz sprawdzić w ETK jaki jest numer oryginału. Jeśli jest to Siemens, nr kat. 11 78 1 427 884 (tytanowa (oporowa) 5V, przewód coś ca. 960mm, chyba najczęściej spotykana tego typu) to masz następujące zamienniki:

 

NTK – nr kat. OTA7H-5A1

Hella – nr kat. 6PA 009 166-461

 

Cena jest dość zastanawiająca - najtańszy jest zamiennik NTK, ale on normalnie kosztuje nie mniej niż ca. 450 zł >. Hella prawie tyle samo co Siemens (produkowane są w tej samej fabryce, na tych samych liniach - jest to praktycznie w 100% to samo), czyli od 600 do 700 zł (chociaż może znajdziesz taniej, ale w ogóle zdobycie Helli jest ciężkie z tego co mi wiadomo).

Uważaj, żebyś się nie naciął...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sa padniete 2 sondy silnik M52 - bylem w intercarsie - podalem numer oryginalu i gosc mi dobral zamiennik BOSCHa - nie mam w tej chwili przy sobie numeru, ale jest to gotowy zestaw bez wtyczki, razem z sonda jest jakis komplet zaciskow i instrukcja jak ze starej sondy przelozyc wtyczke, sztuka kosztowala okolo 180zl

528iA Touring pali srednio:

http://images.spritmonitor.de/166705_5.png LPG/Pb95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisał Kowal, najpierw musisz sprawdzić w ETK jaki jest numer oryginału. Jeśli jest to Siemens, nr kat. 11 78 1 427 884 (tytanowa (oporowa) 5V, przewód coś ca. 960mm, chyba najczęściej spotykana tego typu) to masz następujące zamienniki:

 

NTK – nr kat. OTA7H-5A1

 

Moja bunia to rok 93, a ty podales numer do powyzej 95.

u mnie wyglada to tak:

 

320i Coupe 03.92- 2.0 110 M50B (20 6 S2) Vanos OTA7N-5D3

 

 

Cena jest dość zastanawiająca - najtańszy jest zamiennik NTK, ale on normalnie kosztuje nie mniej niż ca. 450 zł >

 

Znalazlem gdzies w sklepie internetowym za 360 pln sztuka, a jak wiadomo na allegro mozna dostac wiekszosc rzeczy w nizszych cenach , choc jesli chodzi o elementy plastikowe wyposazenia BMW polecam serwisy! Kupilem wloty w zderzak M3 za 54 pln/sztuka na allegro 65pln, guma kolektor-przeplywomierz na allegro uzywka 75 pln, w serwisie 45 nowka :)

 

Uważaj, żebyś się nie naciął...

 

Bede uwazal, bo taka mozliwosc tez istnieje...

 

Dziekiza odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sa padniete 2 sondy silnik M52 - bylem w intercarsie - podalem numer oryginalu i gosc mi dobral zamiennik BOSCHa - nie mam w tej chwili przy sobie numeru, ale jest to gotowy zestaw bez wtyczki, razem z sonda jest jakis komplet zaciskow i instrukcja jak ze starej sondy przelozyc wtyczke, sztuka kosztowala okolo 180zl

 

Masz najprawdopodobniej sondę cyrkonową i tutaj zamienniki Boscha (tanie) występują. Niestety niektórzy posiadają w autach drogie sondy tytanowe i nie ma do nich tanich zamienników.

 

@Broder:

Tutaj masz "cross-reference" - można dowiedzieć się jaki typ sondy jest w aucie i przy odrobinie umiejętności dobrać sobie zamiennik:

 

http://www.lambdapower.co.uk/partsearch/crossref.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.